Šta je novo?

Izbacivanje iz svake igre !?

babac

Slavan
Učlanjen(a)
15.07.2005
Poruke
110
Poena
319
problem! U svakoji igri posle negog vremena komp blokira ekran pocrni stim da ponekad se i odblokira, pa do novog blokiranja. Zna li neko zasto ??
 
Možda je nešto previše overklokovano, il' ono što je OC ne prima dovoljno struje, loše napajanje, procesor se pregreva pa zakucava... Navedi još koju informaciju, barem koju konfu imaš ;) nisu ljudi ovde vidoviti :D
 
Poslednja izmena:
Moguće da je zbog visoke temperature. Proveri kolike su temperature procesora!
 
nemam ja taj problem nego drugar, ono sto mi je rekao , a on nezna da mi kaze tacno
Amd athlon 1.82
512 rama
Asus 9600pro 256
hdd 120 gb
mozda ova informacija znaci nesto da posle te blokade ako ne blokira obavezno se promeni rezolucija ?

kako niste vidoviti? evo ja jesam :) tvoja konfa : 3.6Ghz 2gb ram 7600gs :p :p
a
 
Poslednja izmena:
Takve probleme hoce da prave i Creative driveri (update drivera pomaze) mada je tesko reci staje uzrok, cesto hoce ram memorija da ispadne iz lezista pa da pravi probleme, kablovska hoce da osteti grafiku ili da pravi takve probleme, velike vrucine, napajanje, win xp (virusi, opste stanje sitema) ima ih stvarno puno.
 
To sto ekran pocrni moze da bude i do graficke ako se pregrijava.
 
Ta graficka mi je pravila slicne probleme u igrama sa jakim teksturama. Kad smanjim kvalitet tekstura sve je radilo dobro. Mada zavisi od verzije drajvera......mozda...
 
nemam ja taj problem nego drugar, ono sto mi je rekao , a on nezna da mi kaze tacno
Amd athlon 1.82
512 rama
Asus 9600pro 256
hdd 120 gb
mozda ova informacija znaci nesto da posle te blokade ako ne blokira obavezno se promeni rezolucija ?
Je l' probao reinstall operativnog sistema, da bar tako eliminiše element virusa, spywarea i slično?

I naravno nakon što mora da resetuje računar nek popgleda u BIOSu kol'ka je tepmeratura procesora.
kako niste vidoviti? evo ja jesam :) tvoja konfa : 3.6Ghz 2gb ram 7600gs :p :p
a
Neće ova mrcina stabilno ni na 2.6 :d a kamoli 3.6GHz :p

Evo baš sam imao tokom ovih vrućina ''slična'' iskustva u Infernalu i R6 Vegasu, zablokira se, ja ga resetujem kad u BIOSu temperatura proca 75 :crash:

Tako da staro je to Atlonče, možda se osušila pasta il' je cooler zaribao.
 
reci drugaru da iskljuci VPU recover u drajverima i da stavi neke ventilatore u kuciste da duvaju od napred ka nazad...I ja sam vidovit - problem resen, case closed. VPU recover je skoro uvek krivac :)
 
Koliko je meni poznato ako iskljuci VPU recover onda ce svaki put kad se karta pregrije da mu blokira komp i morace da ga resetuje. Najbolje je da stavi neku osmicu da duva u kartu.
 
ne bas, ima on neke svoje tripove pa i na default klokovima sa dobrim hladjenjem oce da resetuje drajver, tj. da pokusa da resetuje drajver.
 
ne bas, ima on neke svoje tripove pa i na default klokovima sa dobrim hladjenjem oce da resetuje drajver, tj. da pokusa da resetuje drajver.

Ja sam uzeo novu 9600pro i zezala me na default klokovima. Cim pokrenem malo zahtijevniju igru odmah mi je iskakao VPU recover. I problem je bio u tome sto je lose nanesena pasta. Nakon sto sam ja nanio pastu (iako je grafa bila pod garancijom) taj problem je nestao. Od tada nemam problema sa VPU recover.:cigar:
 
eto vidis, a meni sa VPU recover karta nece da radi na 690mhz, a bez njega oce. NA defaultu u par igara je zezala, pauzira pa nastavi posle 10-tak sekundi (recimo GRAW2), menjao sam drajvere i zaboravio da ga ugasim. Kartica ima Artic Cooling na sebi, idle 50C, load 83C (U NFS U2 je load 64C), a fabricko hladjenje je bilo 59/94C
 
Nazad
Vrh Dno