Šta je novo?

Isuviše bučan cooler Acer

strahinjas

Slavan
Učlanjen(a)
01.02.2005
Poruke
501
Poena
345
Od pre nedelju dana je počeo baš jako da mi se čuje ventilator na laptopu. U početku je to bilo s vremena na vreme, i kratko, ali sad je to mnogo češće i baš glasno, čak mi se desilo da se zavti na najjače dok gledam film i da film na par sekundi uspori, kao slow motion, i onda se vrati u normalu, vent se stiša i to je to. Laptop imam već godinu i po dana, garancija je produžena za 3 godine, i za ovo vreme od kad ga imam, često je bio u surovim uslovima(cigarete itd.), a model je 6530g. Hteo sam da ga odnesem u servis, ali ne znam da li oni uzimaju računare samo na čišćenje coolera, ili ne? Ili je možda neki drugi kvar? Šta vi mislite?

Hvala.
 
na cemu si ga drzao.... cigarete i nemaju toliki uticaj koliko ravne prasnjave podloge ima oko 100 tema sa problemom pregrevanja..... moj problem je konkretno bila prasina ,zbog nje hladnjak krene da vrsiti,moj predlog ti je pravac SERVIS! moj su vratili u stanje kada je kupljen :)
 
Da ne otvaram novu temu, jedno pitanje, takodje moj laptop MSI je poceo da se dernja ko blesav, imam ga nekih godinu i po pa nakupilo se prasine, pa da pitam da li je bezbedno da otvorim sam i ocistim ili da ga dam u servis?
 
Pa sve zavisi koliko si stručan, ali ako je pod garancijom u svakom slučaju je mnogo bolje da ga odneseš u servis.
 
Pa sve zavisi koliko si stručan, ali ako je pod garancijom u svakom slučaju je mnogo bolje da ga odneseš u servis.

Fora je da garancija je istekla:). Bas cu da nazovem servisere da vidim koliko bi me izaslo ciscenje da znam sta mi je ciniti...
 
sam sve to mozes najkvalitetnije da odradis ...
ako si samo malko strucan i pedantan ...
 
Da li se gubi garancija, ako neko nestručan tj. ja probam da očistim prašinu?
 
Probaj prvo da usisaš sve otvore za hlađenje što jačim usisivačem.
Ja sam upravo pre neki dan to uradio i spustio temperature za barem 10 stepeni.
 
Pre nekoliko dana sam nosio u servis na čišćenje, tako da sad radi ok. Čim ponovo krene da brunda usisaću ga :) Ovo je baš dobro i krajnje jednostavno rešenje bez ikakvog čačkanja
 
Probaj prvo da usisaš sve otvore za hlađenje što jačim usisivačem.
Ja sam upravo pre neki dan to uradio i spustio temperature za barem 10 stepeni.

da ovo je u potpunosti tacno i gledaj gde drzis laptop obavezno pocisti povrsinu na kojoj ga drzis pre nego sto ga upalis tj ako ti je stalno upaljen predji krpom bar izjutra....
 
Probaj prvo da usisaš sve otvore za hlađenje što jačim usisivačem.
Ja sam upravo pre neki dan to uradio i spustio temperature za barem 10 stepeni.

Pod uslovom da se nije napravio "tepih" od prashine, i legao na finove hladnjaka uz vent. Tada mora da se otvori, mada to je 2 minuta posla, sa sve zagledanjem shta sve ima unutra. :eyebrows:
 
Pod uslovom da se nije napravio "tepih" od prashine, i legao na finove hladnjaka uz vent. Tada mora da se otvori, mada to je 2 minuta posla, sa sve zagledanjem shta sve ima unutra. :eyebrows:

2 min za onog ko zna za neznalice to je 2 h :)
 
Nazad
Vrh Dno