Šta je novo?

istrošenost zbog rudarenja

Bez testa za vram ne bih kupovao polovnjake,praktikujem occt (vram)...
Na poprilično mina potencijalnih sam mogao da naletim da nije bilo occt...Ovako sve prolazi sa ostalim testovima,benchmarcima,itd za ono vreme koje imate za test pri kupovini.
 
Bez testa za vram ne bih kupovao polovnjake,praktikujem occt (vram)...
Na poprilično mina potencijalnih sam mogao da naletim da nije bilo occt...Ovako sve prolazi sa ostalim testovima,benchmarcima,itd za ono vreme koje imate za test pri kupovini.
U poslednje 2 godine, pocev od 5700xt do 3090, samo jedna crknuta karta, a preko 100 novih mi je proslo kroz ruke, preko 200 odrzavam.
Jedina karta koja mi je crkla, i to memorijski kontroler, a ne sam gpu cip je Gigabyte 3060ti GAMING PRO OC i to v3 koji ima Hynix rev2 memoriju, dok rev1 i Samsung nemaju nikakvih problema. Ukupno sam kupio 2 karte, jedna je crkla, druga radi normalno. Garancija sredjena u roku od 10 dana, a covek koji mi je prodao kartu, rekao mi je da je preko 20 istog modela poslao na reklamaciju sa istim problemom.
Od modela za izbegavanje u sirokom luku je taj Giga sa Hynix memorijom, onda Zotac 3060/3060ti/3070 zbog ventilatora, SVE MANLI karte(losi hladnjaci u pm, kao igracke, cak i na modelima kao sto je 3080ti), onda TUF/Strix 3080(ukoliko nisu promenjeni padovi), jer tu memorija nije mogla nikako da radi ispod 95 stepeni, mada realnije da nije moglo ispod 100.

AMD karte 6xxx serije nisam mnogo modela probao, Powercolor 6800 FIghter, odlican ako je najjeftinija karta, kao sto je bila kada sam uzimao, TUF 6800/xt odlican takodje, Sapphire Pulse standardno dobar.
Nvidia karte, 3060ti TUF, STRIX vrhunski, Gigabyte Gaming OC(ne PRO), takodje odlican, Vision tu i tamo, MSI GAMING X sa dva ventilatora i hynix rev2 odlican, kao i modeli sa 3, isto vazi i za 3070 karte.
3080 dobri Gainward, Palit, Giga A Master, PNY, kao sto rekoh Strix i Tuf zaobilaziti.
3080ti sam samo probao Manli i ASUS LC, Manli dres, Asus LC jezgro spricer, memorija ume do 100 stepeni da ide, iako je vodeno hladjena, losi padovi.
3090 FE mora zamena padova, AORUS MASTER ubica, najbolja 3090 karta koju sam probao, 3090 TUF isto kao i 3080, padovi problem.
 
Nazad
Vrh Dno