Šta je novo?

Istrgnut konektor

cavka

Slavan
Učlanjen(a)
23.10.2004
Poruke
56
Poena
310
Pozdrav svima!
Burazeru donese juce lik plocu sa istrgnutim konektorom od integrisane grafe.
Znaci, potpuno iscupan konektor, samo par pinova viri iz same stampe.
Masina moze da se startuje(zavrte se ventilatori), ali je problem slika.
Kad ubodem PCI graficku ne izbacuje mi nista na monitor, sto je i logicno jer integrusu nisam iskljucio u biosu.
Postoji li nacin da iskljucim integrusu "na slepo" ili je sudbina ploce zapecacena?
Ploca je neka stara Gigabyte sa i810 cipsetom-pga370(naboden celeron na 533), integrisana grafa i 3 pci slota.
Vredi li pokusavati da je osposobim ili da je skartiram u startu?
:wave:
 
Clear cmos i trebalo bi da ti vrati podesavanja na default i tu bi trebalo da bude ukljucena integrisana grafika.
 
Clear cmos i trebalo bi da ti vrati podesavanja na default i tu bi trebalo da bude ukljucena integrisana grafika.

Nismo se razumeli.
Integrusa je te koja je unistena, odnosno konektor na maticnoj u koji se steka kabl od monitora( zapeo lik po kablu pa izvalio konektor sa maticne).
Hocu da iskljucim integrusu kako bi mi bacao sliku na pci grafu koju sam ubo na plocu da bih utvrdio da li sve ostalo sem integruse funkcionise normalno.

Moze li da se izabere pci kao primarni graficki adapter na neki nacin, ali da plocu istestiram cekicem?:)
 
Ploca je neka stara Gigabyte sa i810 cipsetom-pga370(naboden celeron na 533), integrisana grafa i 3 pci slota.
Vredi li pokusavati da je osposobim ili da je skartiram u startu?
:wave:

Integrusa je te koja je unistena, odnosno konektor na maticnoj u koji se steka kabl od monitora( zapeo lik po kablu pa izvalio konektor sa maticne).
Hocu da iskljucim integrusu kako bi mi bacao sliku na pci grafu koju sam ubo na plocu da bih utvrdio da li sve ostalo sem integruse funkcionise normalno.

Moze li da se izabere pci kao primarni graficki adapter na neki nacin, ali da plocu istestiram cekicem?:)


Mislim da je gubljenje vremena traziti i pokusavati zalemiti nov konektor (ako je uopste i moguce).

Mozda bi neko znao da ti kaze koje tastere i koliko puta treba da pritisnes da bi uradio to sto zelis,
ali osim sto bi eventualno osetio neku malu kolicinu satisfakcije sto si uspeo u svom naumu,
opet mislim da je sve to gubljenje vremena :trust:
 
Mislim da je gubljenje vremena traziti i pokusavati zalemiti nov konektor (ako je uopste i moguce).

Mozda bi neko znao da ti kaze koje tastere i koliko puta treba da pritisnes da bi uradio to sto zelis,
ali osim sto bi eventualno osetio neku malu kolicinu satisfakcije sto si uspeo u svom naumu,
opet mislim da je sve to gubljenje vremena :trust:

Znaci jedini nacin je da iskljucim integrusu iz biosa "na slepo". Ukratko receno nemoguca misija:smoke:. A i tada je pitanje da li bi radilo.

Slazem se da je cimanje veliko za takvu masinu- kad sam pomislio sta terba da radim da je osposobim(ako to uopste upali) zeludac mi se okrenuo. Da je stigla meni nebih ni pomisljao da cackam bilo sta, ali burazer od tetke petlja pomalo sa racunarima i njemu treba tako nesto. U zadnjih godinu dana svi su mu trazili nesto od 100 do 150€, po mogucstvu sa monitorom i zvucnicima. Ako neko dodje sa 200-250€ milina Bozja.:wall::wall::wall: Zemlja Srbija= Tuga najstrasnija!:wall::wall::wall:
Hvala svima na odgovorima i pozdrav!:wave:
 
Poslednja izmena:
Ta masina nema AGP?

Ako nema, onda se baci na lemljenje konektora, jer ti ta PCI kartica verovatno nije ispravna, jer BIOS u 99.9% slucajeva prvo trazi diskrentu grafiku, pa onda pali integrusu.

Nema AGP- samo 3 PCI slota.

Probacu ovih dana sa drugom pci grafickom, a ako to ne upali probacu sa lemljenjem konektora- svakako da ne mogu napraviti jos vecu stetu, a vestina mozda zatreba u buducnosti za neki mod.:eyebrows:

U svakom slucaju javljam za koji dan epilog cele price.
Poz:wave:
 
Vrh Dno