Šta je novo?

Istinitiost zahtevnosti za Call of Duty

mLaki

Čuven
Učlanjen(a)
25.02.2004
Poruke
2,848
Poena
680
U readme-ju su rekli da je za extra podešavanja tekstura potrebna grafička sa 256 Mb VRAM-a, da li je to istina, ja sa AIW 9700 Pro 128 DDR-a ne mogu podnošljivo da igram COD, frejmrejt je ponekad iznad 120-130 FPS-a ali se dešavaju ta neprijatna štucanja, igra ide ide i onda samo op kao da zapne, preskoči nekoliko frejmova, pri čemu nema drastičnog pada frejmrejta, ide 120 i onda štucne pri čem fps padne na 110. U svim ostalim OGL igrama nema problema, npr. u po meni višestruko zahtevnijoj igri baziranoj na Kvaki 3, Elite Force 2 nema ni govora od ovog zapinjanja. Ovo zapinjanje rešavam tako što World Teksture stavim na High ili kvalitet tekstura oborim na 16 bit. Da li bi peč ovo eventualno rešio?
 
Kao sto rece Ji, koliko rama imas, koji su drajveri, kako su ti setovani AA i AF, koji cpu imas, koliki ti je disk cache, kad si poslednji put defragmentisao hd itd.. itd,....
 
Laki drajveri te fircaju...
 
NF7S 2.0, Bart 2500+, Giga DDR400 @ 333 cas 2.0-3-3-5, Catalyst 4.7, HDD je svež kako XP kaže pa neće da defrag. HDD.
 
stavi world detail na extra, a chacater na high i trebao bi da resis problem povremenog "zastucivanja". Teksture vrati na 32bit i slobodno teraj sa 4xAAi 8xAniso... Ja vozim sa tim podesavanjima u 1024x768 na XP1700@2000Mhz 768 rama i 9600pro... I kod mene
na tren zamrzne slika kada su mi world i character na extra (i bez ukljucenog 4xAA i 8xAniso) i to cesto. Na Ti4200 sa 128Mb se identicno ponasa, tako da za oba podesavanja na extra ipak treba graficka sa 256Mb...
 
Ak' ćeš verovati ja sam tero COD 1024x768 sve na extra high na istoj mašini samo što je bila GeForce2 MX400 sa 32 rama. Jedino je Staljingrad malo štuco ali ovo ostalo je sve išlo 'ko podmazano.
 
Nisam vam reko jednu stvar, dešavalo mi se da se ceo komp smrzne, nema ni VPU recovery-a i moram resetovati mašinu. Bio sam ubeđen da je do igre tj. COD pa sam sproveo mali test. Prvo sam oborio sva podešavanja na apsolutni minimum, nije bilo kačenja i zakucavanja. Posle sam podigao video i audio podešavanja na maximum dok sam performance tab ostavio na miinimumu. Opet nije bilo zakucavanja dok je kačenje bilo gotovo neprimetno. Da dalje ne dužim u performance tabu sam povećavao opcije jednu za drugom kako bi otkrio šta je uzrok zakucavanju i na kraju sam došao do onoga na čega sam sumnjao World Dynamic lightning - nicest/fastest. Grafika je bila podešena na aps. maksimum a World Dynamic Lightning bio na fastest i Dynamic Lightning na Models only tada nije bilo ni reči o zakucavanju, zatim sam prvi promenio na Nicest tj. najbolji seting i čim bi se vratio u igru, igra i komp bi se permanentno zakucali dok bi zvuk nastavio da ide i reset je neizbežan, isto važi i za ono Dynamic Lightning, kada je na Evrything, stim što bi se malo kasnije komp zakucao. A da stvar bude još čudnija ovo kao da se manifestuje samo na burnevill-u, na početku igre i nigde drugde. Valjda će se ovo dati ispeglati u peču koji ću da skinem.
 
Poslednja izmena:
Pa ako te zeza samo jedna igra, sto nas maltretiras ovoliko :)) Znaci neoptimizovana, bagovita i sl... opusti se decko, nije kraj sveta sa 120fps!!!!
 
Ako sam vas maltretiro izvinjavam se, ali baš zbog ove igre sam doveo u pitanje zadržavanja ovog ATI-ja, kog sam kupio pre mesec dana.
 
Smesno je da dovodis u pitanje zadrzavanje AIW 9700 pro kartice...
Inace, ne secam se tacno da li je BAS SVE bilo na maksimum ali ja sam je odigrao na 1800+ 512ram i 9200 bez ikakvih problema. Pretpostavljam da bi sada na 2500+ i 9600xt koje imam, igra bukvalno letela.
 
Sa ovim se slažem. I jas tu igru odigrao na Athlonu 1600 i Radeonu 8500 u 1024x768 na high setovanjima bez ikakvih problema.
A da te mLaki ne trese hardverska groznica? :)
 
Zadrzi ti tog atija i pevaj.... nije to samo gejming kartica... polako uzivaces!
 
mLaki je napisao(la):
Ako sam vas maltretiro izvinjavam se, ali baš zbog ove igre sam doveo u pitanje zadržavanja ovog ATI-ja, kog sam kupio pre mesec dana.
Ne mogu da ne primetim da si u zadnijh mesec-dva kukao na tog ATI-ja u bar 20 navrata ( dakle 20 razlicitih naslova). Svima rade OK, a tebi ne, zar to nije malo cudno???
Lepo ti nadji nekoga u tvojoj okolini ko se zaista razume u materiju pa neka malo pogleda kompletnu tvoju konfiguraciju, a narocito doticnu graficku.
da nebude posle nasao sam ja ATI 9700pro u jednoj firmi, jeftino, samo sto malo baguje :smash: Ne kazem da je neispravna, ali ovoliko problema ocigledno nije imao niko na forumu.
Sto se tice doticne igre lepo mi je radila kako na 5900XT kartama, tako i na 9800pro karti, sve na maximumu, 1280x1024.
Pozdrav!
 
I ja neshto imam utisak da sam je igrao prilično davno sve na max i sve je išlo glatko, a 9700 nemam ni sada a kamoli tada. Nešto tu nije OK ako štuca, mada 120fps je podosta. Jesi ti siguran da tu nije u pitanju nešto što možda preuveličavaš ???
 
I sta kazes Ogi kupio si 9600XT ,milo mi je ;)
Sto se tice igre ja sam na bivsoj "9200" igrao tu igricu u 1024x768 sa svim ukljucenim detaljima i igra je brijala, poneka ali rijetko kad zastucne , ali ponavljam rijetko kad.Mogu mislit kako bi mi picila sad ;)

Ali tebi stvarno nesto nije uredu sa tvojom grafickom, covjece ti sa svakom igrom imas neki problem !!!

Pozdrav...
p.s. ako mozes mici to sto prije , moja preporuka ;)
 
Jesam, brate, i ti si zasluzan za to, samo si mi nesto iskulirao onaj PM kada sam bio zbunjen, cim sam kupio, i kada si mi bio najpotrebniji... ali nema veze, oprosteno ti je... ;)
 
Poslednja izmena:
Nisam brate imao vremena da ti odgovorim na PM ako mi vjerujes.Milo m je sto si uzeo tu karticu ,imas da pocines jedan dug period ;0
Pozdrav jos jednom...:wave:
 
Prelaz sa nVidia-e na ATI-ija može biti malo grozničav, verovatno me to trese.
 
GoranM je napisao(la):
Ne mogu da ne primetim da si u zadnijh mesec-dva kukao na tog ATI-ja u bar 20 navrata ( dakle 20 razlicitih naslova). Svima rade OK, a tebi ne, zar to nije malo cudno???
Lepo ti nadji nekoga u tvojoj okolini ko se zaista razume u materiju pa neka malo pogleda kompletnu tvoju konfiguraciju, a narocito doticnu graficku.
da nebude posle nasao sam ja ATI 9700pro u jednoj firmi, jeftino, samo sto malo baguje :smash: Ne kazem da je neispravna, ali ovoliko problema ocigledno nije imao niko na forumu.
Sto se tice doticne igre lepo mi je radila kako na 5900XT kartama, tako i na 9800pro karti, sve na maximumu, 1280x1024.
Pozdrav!

Na ovom forumu možda niko nije imo ovaj problem, ali sam na stranim forumima našao mali milion primera istog problema na različitim konfiguracijama i celim dijapazonom Radeon 9xxx kartica.

Jednostavno izgleda da je splet okolnosti takav, sve mi igre rade perfektno osim CoD (npr Unreal II 1280x1024 MAX 6xAA, 16xAF ide ko' bog), a počeo sam da sumnjam da je čak sama igra loša, jer zanimljivo je to da mi se zakucavanja igre dešavaju SAMO na BURNEVILLE, tj. drugi nivo. Jer npr. Branjenje onog mosta sam igro u 1280x1024 MAX, 6xAA, 16AF i tada nije bilo ni jednog trzaja.
 
M3 je napisao(la):
Nisam brate imao vremena da ti odgovorim na PM ako mi vjerujes.Milo m je sto si uzeo tu karticu ,imas da pocines jedan dug period ;0
Pozdrav jos jednom...:wave:

Bas mi je drago ako je tako. :)
Samo, nesto gledam ovu tvoju, bas si je nabudzio maksimalno, moja radi na 499/594 po defaultu.
 
Nije to max iz moje karte , vidjeces kad joj stavim jedan kuler sto treba da mi stigne, a ja mislim da ce mi stici do Utorka.Onda brale imama da je ceram jos 20-30 Mhz vidjecete...
Jer sam ubijedjen da kartica ima jos potencijala za o/c ;)
Pozdrav...
 
Pa to maltene i nije 9600xt nego.... ne znam ni ja, u svakom slucaju nesto mnogo jace.
Koliki je regularan o/c ove kartice? Na ovom sajtu pise da stabilno radi na 580/690.
Kolika je regularna temperatura ove kartice i da li moze normalno da radi pod kulerima koje ima i ako je o/c, tj. da se ne pregreva?
 
O zamrzavanju je već bilo reči. Isključi write cache u BIOS-u.
 
Ogi. je napisao(la):
Pa to maltene i nije 9600xt nego.... ne znam ni ja, u svakom slucaju nesto mnogo jace.
Koliki je regularan o/c ove kartice? Na ovom sajtu pise da stabilno radi na 580/690.
Kolika je regularna temperatura ove kartice i da li moze normalno da radi pod kulerima koje ima i ako je o/c, tj. da se ne pregreva?
Pa standardni o/c te kartice je oko 580 za core, 340 memoriju DDR !!!
Sto se tice temperature ona ti sve zavisi od sobne temperature, znaci meni se krece od 39 pa do 44 stepena max...
Pozdrav...
 
Nazad
Vrh Dno