Šta je novo?

Iskustva vlasnika ASUS N50vn

bandzo

Čuven
Učlanjen(a)
10.11.2002
Poruke
136
Poena
619
Specifikacije deluju interesantno, ali kako se pokazao u rukama vlasnika?
 
I ja cekam neciji REALAN odgovor, jer sam 3 dana pred njegov izlazak uzeo Acer aspire 6920G pa da vidim koliko sam se REALNO zaj__ao.
 
N50Vn-AS061

Ja sam kupio N50Vn-AS061 pre nekih 10-ak dana.Komp je i vise nego odlican,nemam nikakvih zamerki...Stavio sam mu Vista Ultimate 64-bit...Samo sam juce nesto zeznuo i sad mi ne radi touch pad i tastatura,a ne znam sta sam uradio,ako neko zna nek kaze,inache komp je stvarno isplativa investicija,necete se pokajati !!!;)
 
Si mozda slucajno pritisnuo onaj "Touchpad Lock" key gore medju onim touch sensitive tasterima? ;)
Moglo bi to da bude, posto ne verujem da si prckao po biosu i tamo iskljucio touchpad...
 
pozz ljudi. ja sam kupio asus n50vn as056. ima prlilicno dobre konfiguracije. kupio sam ga i instalirao call of duti modern warfare i on je samo pukao . pojavio se plavi ekran i jednostavo se restartovao.. i sad procitam ja negdje da je to do igrice. maknem igricu i stavim gears of war. i povucem je na full rezoluciju sa full detaljima i radi savrseno jedno 2 min i oonda mi comp pomanita i opet plavi ekran i rastartovanje.... reinstaliram sistem i ponovo isto.. samo sto zadnji put potjeram ja gears of war i on se ugasi i vise se nije palio..ja sam iz pg i odem za bg da ga ostavim na "opravku" nadajuci se da ce mise problem rijesiti odma ali ok rekli su mi praznici su pa moram da cekam. e sad poenta mog pitanja je posto su mi rekli da je to jedini koji se vratio i da niko nikad nije imao problema sa njim i ja se nadm da ce ga zamijenit a ne da ga opravljaju i poenta je sta mislite da se desilo pa je tako jednostavno se pokvario? ja sam se bas razocarao sobzirom da mi je taj comp bio neophodan za rad i za malo igranja naravno :) i jos jedno pitanje dali iko ima ovaj model ili 061 da mi kaze jeli imao slicnih problema ili uopste ikakvih problema sa njim.
 
jel ima ko ovdje da mi nesto kaze i odgovori na moj problem :)
 
jel ima ko ovdje da mi nesto kaze i odgovori na moj problem :)

Pa budi malo precizniji! Npr. koji operativni sistem, koja grafika, koliko memorije... procesor... ili prosto misliš da treba da jurimo po netu, pa da znamo?!
Moraš da nam napišeš!
Šalim se!

N50VN je mala zver! Skini nove driver sa nvidia sajta za OS koji koristiš!
Nvidia je skoro izbacila drivere (beta) za 9650, 9300M G, GS... skini pa probaj!
 
hvala puno za drivere ali lap je jos na opravku :) mene je zanimalo koji su simptomi koji to izazivaju :) a kad mi stigne buditi siguran da cu da ga izmaltretiram da vidim jesu li ga napravili kako treba :) pa javljam rezultate... a drivere cu sigurno da skinem.usput koristim vistu 64 jer je to jedini sistem koji moze da izvuce full iz masine a pritom radi odlicno
 
Pa ta izjava... da "samo Vista 64 moze da izvuce full iz masine".
Kakva je to pa masina, kada samo Vista, i to 64-bitna, moze da je ukroti?
 
nema sto tu da se ukroti... al mi nece radit 4 gb rama ni na jedan drugi sistem na full kapacitet jer znam da na druge OS ce da vidi 3 ili ce ao da vidi 4 gb a ovako rade sva 4...
 
evo pa vidji na sta sam mislio :) mada vjerovatno znas :)

asus n50vn as065
Intel Core 2 Duo Procesor T5800
Mobile Intel PM45 Express ?ipset +ICH9M
4 GB DDR2 800 MHz
15.4" ekran
Nvidia GeForce 9650M GT, 1 GB DDR3 VRAM
2.5" SATA 250GB
DVD Super Multi
8-in-1 card reader
2.0 Mpx web camera
Built-in BluetoothT V2.1+EDR
10/100/1000 Base T, Wireless
1 x Express card, 3 x USB 2.0, 1 x IEEE 1394, 1 x E-SATA, 1 x HDMI
36.9 x 27.6 x 2.90~4.30 cm, 2.95 kg
 
nema sto tu da se ukroti... al mi nece radit 4 gb rama ni na jedan drugi sistem na full kapacitet jer znam da na druge OS ce da vidi 3 ili ce ao da vidi 4 gb a ovako rade sva 4...
A, to :)
Onda OK :D


P.S Videce ti 3.2GB :d:d
 
popravili su mi comp kazu da je bilo greska do rama pa su mi stavili novi... nadamo se da ce sad sve biti u redu.. stize mi za koji dan pa vam ja vam saljem kako se ponasa ako koga zanima ( potencijalne kupce ) :)
 
Jel moze neko da proveri koju memoriju (DDR2 il DDR3) koristi graficka na Asus n50vn-as065? Za ovo moze da koristite programcic(300kb) GPU-Z.0.3.1 koji je besplatan.Postavite i screen shotove ako vas ne mrzi.Pozz
Evo link za pomenuti program : http://www.techpowerup.com/gpuz/
 
lap mi jos nije stigao tako da javljam kad stigne... a sto se tice gddr-a meni je ddr3 ali ima i verzija sa ddr2 ali su rijetke....
 
Hajde da vlasnici koji imaju DDR3 dokumentuju sa GPU-Z.
 

Prilozi

  • GPU-Z 0.3.1.gif
    GPU-Z 0.3.1.gif
    16.6 KB · Pregleda: 135
Nije mi jasno zasto su u N50V-as065 stavili grafiku sa DDR2 za razliku od as061 gde ima DDR3.Ne verujem da bi to drasticno uticalo na cenu a performanse su bolje za 30%
 
Sigurno je trebalo potrositi zalihe i jedne i druge grafike ;).
 
gore sam rekao da mi je na n50vn as065 gddr3 ali sam se nazalost prevario. ddr2 je. stigao mi lap i radi savrseno... od igara sam probao... race driver grid na ultra high ali njegovo ultra high (optimalno da mogu da igram)... kada ga ja podesim stvarno sve na full stuca ali to je ok za ovu masinu... call of duty modernwarfare radi skroz na full ... nfs undercover radi na full ali umije ponegdje da se spusti frame rate ispod 25 cak do 17... gears of war 1 na full.... to je sto sam do sad probao i za odredjeni period jer mi poceo fax i mora da se radiii.... ljudi pozz
 
I ja sam kupio ovaj lap i isprobao sam ga u par igara.CoD2 i CoD4 rade na full,Crysis na medium,Company Of Heroes na ultra,Jade Empire na full i neke starije igre kao sto su Quake 3,Battlefield 1942 i CoD1 sto normalno da rade na full.
Imam jedno pitanje:
Overklokovao sam 9650M GT DDR2 u RivaTuner-u v2.22 za 20MHz Memory i Core clock i 40MHz Shader.E sad kako ja da znam da li je overklokovana kada u GPU-Z (v3.1) pise da su isti clockovi kao na default-u?
 
mislim da nemas potrebu za overclock-om on radi ovakav kakav je sasvim ok.. a sto se tice toga ja recimo ne znam kako da vidis sad te vrijednosti posle overclock-a... za sta tebi treba prvenstveno taj lap sobzirom na to da si probao toliko igara :))) jeli za rad ili za igranje igrica :) jer je solidna masina i za multimediju zato te pitam:)
 
saznao sam na jednom drugom forumu da kod nas nema modela gde 9650 ima DDR3 memoriju vec DDR2 tako da razlika u ceni izmedju as065 i as061 uopste nije opravdana
 
Jel zna neko da li se na ovom laptopu eventualno moze zameniti graficka (kad vise ne bude dovoljna za igranje)?
 
Nazad
Vrh Dno