Šta je novo?

Iskustva sa Trust napajanjima???

tapan

Slavan
Učlanjen(a)
23.10.2005
Poruke
43
Poena
309
Interesuje me kakva iskustva imate sa Trust napajanjima! Nemam nameru da OC-jem mashinu vec me interesuje prvenstveno za dugotrajnost i zastitu od loseg napona!
 
Don't Trust in trust. Mislim da ide u kategoriju s JNC-om ili čak s kung-fu-om.
 
ти мислиш? а јеси пробао??

ортак има труст 570в напајање и тера му клоковани е4300 и 8800гтс

тако да немој да кењаш
 
ти мислиш? а јеси пробао??

ортак има труст 570в напајање и тера му клоковани е4300 и 8800гтс

тако да немој да кењаш

E, JESI MU REK'O, SVAKA TI DALA!!!
Inace, mislim da su napajanja sasvim OK, bar sudeci po tezini. Nisam ih testirao licno, ali ulivaju poverenje
 
ja imam TRUST
PW-5250 420W,do sada sasvim ok,da kucnem u drvo,kuc-kuc.:d
 
prodao solidnu kolicinu i nikakav problem. nisu vrhunska ali su daleko od kme, jnc, bsp i sl.
 
Kazu da su u principu Ok napajanja sem onog najslabijeg (mislim na 370W) koje je relativno nepouzdano i vrlo bucno. Za napajanje od 370W govorim iz licnog iskustva.
 
Ja sam slucajno,po preporuci uzeo ovo od 570 W,i mogu vam reci da tera ovu masinu iz potpisa bez pada napona i oscilacija,cak i prilikom visesatnog koriscenja orthosa.
U pocetku sam mislio da je napajanje bucno,jer ima dve osmice(jednu sa donje i jednu sa zadnje strane),ali onda sam zaustavio prstom cooler na grafickoj i ukapirao da se meni u stvari napajanje i ne cuje.
Za te pare ima moju preporuku.
 
Don't Trust in trust. Mislim da ide u kategoriju s JNC-om ili čak s kung-fu-om.

Jao dokle ovakvi komentari "mislim da.." itd!?!

Sta, hteo si da se napametujes?

Da li si imao/imas Trust napajanje?
Da li si ga otvorio da vidis kako izgleda?
Da li se uopste razumes u tematiku?

Mislim da je odgovor na sva tri pitanja: NE.

Zaista nije ok davati ovakve komentare bez argumenata, po porincipu, rekla kazala, ja mislim, pasulj mi kaze, pretpostavljam da... itd..
To tako moze na nekim amaterskim forumima, ne na benchu.
 
Jao dokle ovakvi komentari "mislim da.." itd!?!

Sta, hteo si da se napametujes?

Da li si imao/imas Trust napajanje?
Da li si ga otvorio da vidis kako izgleda?
Da li se uopste razumes u tematiku?

Mislim da je odgovor na sva tri pitanja: NE.

Zaista nije ok davati ovakve komentare bez argumenata, po porincipu, rekla kazala, ja mislim, pasulj mi kaze, pretpostavljam da... itd..
To tako moze na nekim amaterskim forumima, ne na benchu.


Potpuno se slazem!
 
Jao dokle ovakvi komentari "mislim da.." itd!?!

Sta, hteo si da se napametujes?

Da li si imao/imas Trust napajanje?
Da li si ga otvorio da vidis kako izgleda?
Da li se uopste razumes u tematiku?

Mislim da je odgovor na sva tri pitanja: NE.

Zaista nije ok davati ovakve komentare bez argumenata, po porincipu, rekla kazala, ja mislim, pasulj mi kaze, pretpostavljam da... itd..
To tako moze na nekim amaterskim forumima, ne na benchu.

Sto, valjas Trust pa ti kvare posao? :) Ne bi me cudilo :D

Uostalom, Trust jeste krs, evo ja mogu da potvrdim. I da, imao sam prilike da radim sa tim krs komponentama (konkretno misevi, tastature i ostale periferije koje prave).
Covek hoce da radi OC a vi mu pricate o kvalitetu Trust napajanja... mislim :) ko koga ovde zeza :D
 
Poslednja izmena:
Imam Trust 520W low noise i radi bas kako treba na Intel C2D i Fatal1ty...
Spalio sam Chieftec ;)
 
kUdtiHaEX je napisao(la):
Covek hoce da radi OC

tapan je napisao(la):
Nemam nameru da OC-jem mashinu
;)

Koji vam je andrak da napadate čoveka što je onako neiskusno kudio napajanje?
A onda se i moderator još priključuje kontra-pljuvačini. I sve bRez argumenata (ne kažem da ih nemate, samo ih niste naveli)... Ne, na pitanje vezano za dugotrajnost i zaštitu od lošeg napona nije odgovor koju ko(n)fu kod kog drugara uspeva da tera, potera i natera napajanje... Niti kakvog je kvaliteta miš istog brenda...
Naravno, izuzimam one koji su koliko su mogli pridodali temi, npr. postovi 6#, 7#, 8#...
:cigar:smirela...
 
Poslednja izmena:
Ne vidim razlog sto bi se nesto proglasilo krsom!?
Ja od nedavno imam Trust 520W i sasvim sam zadovoljan,gura mi "cuvenu" x800xt sa dva HDD i dva opticka uredjaja,vrlo je tiho i ne vidim razlog zasto dati 50e vise za isto Corsair napajanje.
 
Prepucavanje i nadmetanje na ovakvim forumima na ovakav nacin je kao i ucestvovanje na specijalnoj olimpijadi,
cak i kad pobedjujes i dalje si retard.
 
Trust 570W , Intel 6300 Overklokovan na 3,2 GHz ; HDD 1 500GB, HDD 2 320 GB, HDD 3 250 GB; DVD-RW , DVD-ROM; Grafika Ati 1950
Lično proverio, radi bez ikakvog problema mesecima po 12 časova dnevno. Prvenstveno za igre.
U ovom računaru isprobano više napajanja, poslednje isprobano 750W Thermaltake. Nikakvo poboljšanje nije bilo vidljivo i vlasnik nije smatrao da vredi dati za njega 11000 dinara. Ostao sa trustom sasvim zadovoljan sa njim.
 
Ne vidim razlog sto bi se nesto proglasilo krsom!?
Ja od nedavno imam Trust 520W i sasvim sam zadovoljan,gura mi "cuvenu" x800xt sa dva HDD i dva opticka uredjaja,vrlo je tiho i ne vidim razlog zasto dati 50e vise za isto Corsair napajanje.
Da,da, isti je Corsair kao i Trust.:lupko:
 
@garson mislim da je latin hteo da kaze da nema potrebe dati 50evra vise za napajanje sa "nesto" boljim performansama... relano gledano, po pitanju odnosa cena:kvalitet trust je zaista pravi pogodak!
Za one koji ovo porede sa kojekakvim kinezima[da ne spominjemo da je Trust BREND!!!]: da li ste nekada zaista poredili napajanja!? da li ste ih otvarali/testirali, a za manje isqsne, dovoljno je samo uzeti kineza i trausta u ruq i sve tje vam biti jasno!!![i ne... nema cigla unutra-provereno!!!]
 
@garson mislim da je latin hteo da kaze da nema potrebe dati 50evra vise za napajanje sa "nesto" boljim performansama... relano gledano, po pitanju odnosa cena:kvalitet trust je zaista pravi pogodak!
Za one koji ovo porede sa kojekakvim kinezima[da ne spominjemo da je Trust BREND!!!]: da li ste nekada zaista poredili napajanja!? da li ste ih otvarali/testirali, a za manje isqsne, dovoljno je samo uzeti kineza i trausta u ruq i sve tje vam biti jasno!!![i ne... nema cigla unutra-provereno!!!]


EDIT: Sto se tice overvoltage-a ... kao i za svako napajanje[od 5 do 500 evra] pozeljno je imati ups/porduzni sa overvoltage kontrolom!
 
Sto, valjas Trust pa ti kvare posao? :) Ne bi me cudilo :D

Uostalom, Trust jeste krs, evo ja mogu da potvrdim. I da, imao sam prilike da radim sa tim krs komponentama (konkretno misevi, tastature i ostale periferije koje prave).
Covek hoce da radi OC a vi mu pricate o kvalitetu Trust napajanja... mislim :) ko koga ovde zeza :D

Imao sam problema sa Trust laserskim misem, ali tvrditi da su napajanja krs jer su periferije navodno krs, mislim... sta reci? U firmi imam nekoliko desetina Trust miseva i tastatura, i mogu da tvrdim da su vrlo dobrog kvaliteta (uostalom ovo kucam na Trust tastaturi, a pored je i bezicni mis (sa kuglicom) koji radi vec godinama. Sto se tice napajanja, u servisu firme koja na ovom podrucju prodaje Trust, sam video nekoliko komada crknutih PSU 370W, na gomili od nekoliko desetina JNC, KME... I da napomenem, ni ja ne "valjam" Trust - da ne bude zabune!
 
@garson mislim da je latin hteo da kaze da nema potrebe dati 50evra vise za napajanje sa "nesto" boljim performansama... relano gledano, po pitanju odnosa cena:kvalitet trust je zaista pravi pogodak!
Za one koji ovo porede sa kojekakvim kinezima[da ne spominjemo da je Trust BREND!!!]: da li ste nekada zaista poredili napajanja!? da li ste ih otvarali/testirali, a za manje isqsne, dovoljno je samo uzeti kineza i trausta u ruq i sve tje vam biti jasno!!![i ne... nema cigla unutra-provereno!!!]
Bas tako.
A to sto je Corsair brend zbog memorije,svaka njemu cast,ali na nase vrlo ograniceno trziste cim stigne nesto pa jos i svetli proglasava se vrhom...
 
Može bit da valja taj Trust...al' i ne mora da znači ,)
 
Ma radi i kod mene (Athlon X2 5600+,Ati X1950pro, 2xHDD) i losije, EverPower (KME) napajanje (shatro 500W). Samo se bojim koliko dugo ce raditi i sta bi bilo sa ostalim komponentama ako prestane da radi?? To je razlog sto sam se odlucio da ga ipak zamenim (doslo mi iz ...)
Ipak ne shvatam ljude koji su spremni da za procesor i grafiku daju po 200 i vise eura, a za napajanje jedva 15-20eur; i da onda tvrde da je to "skoro isto" kao Corsair, TT, Chieftec i sl... jer kod njegovog ortaka to radi.
 
Poslednja izmena:
@Desp... trastove sam ugradio u bar 20 racunara i niko nema problem sa njima[a verovatno je jos neko sa ovog treda imao isto isqstvo!]
Niko nije rekao da je trast bolji od CM\TT\Chief napajanja, jer nije! Sigurno nema x bezbednosnih standarda koje jaci proizvodjaci imaju u sebi, i ima ocajan[citaj: Klasican] dizajn... nista fensi, ali kao sto sam vec rekao, gledano na odnos cena:performanse, pravi je pogodak!!!
 
Ok, slazem se; samo hocu da kazem da se mozda bez velikih razloga stedi na napajanjima. To sam i ja licno radio, dok nisam video jednu plocu (ne znam tacno naziv) kako je izgledala nakon crkavanja Frontier napajanja. Bio je u pitanju skup racunar, a ocajno napajanje. Tada sam resio da svoje zamenim, i da 60-70Eur ipak nije tako mnogo. Mislim da se napajanje ipak menja veoma retko u odnosu na procesor ili grafiku, tako da ne treba tu nesto mnogo stedeti (naravno, ne treba biti ni extreman :)

Pozdrav.

P.S.
Da postoji neki 3D mark za napajanja kao sto postoji za grafiku, verovatno bi smo svi kupovali napajanja od 100Eur+ :) :)
 
Poslednja izmena:
Uostalom, Trust jeste krs, evo ja mogu da potvrdim. I da, imao sam prilike da radim sa tim krs komponentama (konkretno misevi, tastature i ostale periferije koje prave).
:d porede se misevi i napajanja.
e pa ovo ima samo na benchmarku :wall:
Da sacekamo mi da Logitech krene da pravi napajanja?
 
Poslednja izmena:
:d porede se misevi i napajanja.
e pa ovo ima samo na benchmarku :wall:
Da sacekamo mi da Logitech krene da pravi napajanja?


Bice vrhunsaka po onoj narodanoj ,,iver ne pada daleko od klade"

Po mom skromnom misljenju u 90% slucajeva likovi koji koji kupuju napajanja od 70-80 evra nemaju zaista potrebu za necim takvim, vec se prosto loze.
Trenutno napajanje tipa LC 550w zavrsava posao u 99% slucajeva a kosta 40e, po meni to je plafon koji treba potrositi, za ostatak kupite neki uredjaj za filtriranje napona i to je to, mnogo sigurnije nego samo kvalitetno napajanje.

Mada od firme koja ne pravi extra kvalitetne periferije ne treba ocekivati da ce izaci sa napajanjem koje ce parirati Enermaxu u kvalitetu, ali sve se desava.
 
Poslednja izmena:
Bas tako.
A to sto je Corsair brend zbog memorije,svaka njemu cast,ali na nase vrlo ograniceno trziste cim stigne nesto pa jos i svetli proglasava se vrhom...

Uhh... Rekao bih svasta, ali precutacu. Jesi li nekad video Corsair napajanje? KADA BUDES VIDEO, TADA PRICAJ O NJEMU.
 
Kluzo za generala! :) A sad ozbiljno, slazem se sa Kluzoovim misljenjem.. To bi nekako i bila sustina. 90% slucajeva, to se moze i reci 100% sto se tice desktop normal users..
 
Nazad
Vrh Dno