Šta je novo?

ISDN Savet

ljubapo

Čuven
Učlanjen(a)
03.10.2002
Poruke
128
Poena
619
Da li je potrebna kupovina ISDN adaptera(internog) zbog povremenih neobjasnjivih restarta sistema koji sada radi samo preko NetModa.
Sta mi preporucujete Zoltrix interni ISDN adapter ili Sweex-ov interni adapter,drugo interno nisam nigde nasao npr.D-Link itd.
Ne ide mi se preko com porta, mislim da to nece pomoci.
I jos nesto, kako se prebacuje veza sa Panasonic Dect 400 telefona na drugi telefon(odnosno broj),odnosno ako neko zna gde mu je flash i druge komande.
HVALA :type:
 
Ako hoces cesto da koristis drugi kanal onda uzmi neki interni adapter.

Moja preporuka za D-Link
 
Ja koristim SWEEX-ov vec godinu i po dana i nema problema. Inace 90% internih adaptera je identicno, samo ih pakuju u razlicite kutije :))
Jedina mana mu je sto ne mogu dici drugi kanal ako sam vec povezan na jedan. Ako se povezem na dva, onda mogu da spustam i dizem drugi kanal.
poz.
Boris
 
Problem sa resetovanjem mi se javio sa svakim TA koji sam probao. 2 komada PCI i jedan USB. Inace, imam NT1 zavrsetak Santis koji nema svoj prikljucak za ISDN (mislim da ga imam od '98 ili tako nesto...da ne trazim sada ugovor).....

Inace, kod mene se reset javi samo u slucaju heavy DL-a....a ni tada se ne desava uvek....
 
Posto reinstaliram Win ovih dana,zanima me iskustva korisnika koji koriste Intracom NetMod preko USB-a,koji firmware i driver koristite,znam da dugo nije bilo novih sw-a za Srbiju a za druge jeste?
 
Koristim Intracom NetMod preko USB-a oko mesec dana, sa najnovijim firmwarom ver 3.02.
Kad se povezem preko jednog kanala za pola sata(prosek) nestane connection ikona i samo mogu da restartujem masinu. A kad ubacim komandu "atb0" sve radi normalno. Samo se cesto pri surfovanju ukljuci i taj drugi kanal...

Objasnjenje komande
nixon je napisao(la):
U podešavanju modema „extra settings“ otkuca se komanda atb0 ako se želi da se konektujemo sa 64kbps na početku rada , ali se pri skidanju većih fajlova bryina automatski povećava na 128kbps.
To znači da će se koristiti oba B kanala za povezivanje na internet. Ova veza se zove connection on demand.
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetima,u medjuvremenu sam malo eksperimentisao sa svicevima na netModu i podesio SW3 na ON(produzena bus konfiguracija) a SW1 na OFF(bez zavrsetka).Cini mi se da ima uticaja-za sada nema restarta.
Ali u svakom slucaju kupio bih ISDN terminal adapter i to D-link.Medjutim nigde nisam nasao interni vec samo externi USB i ne bih jos i to pored netModa.
Ako imate predlog za interni-gde i posto.
NetMod nije tako losa stvar pogotovo sto sam ga doziveo kao poklon i to posle 20-godisnjeg dvojnickog statusa.Cudno je sto nema dobru podrsku u PTT-u odnosno nemate koga da pitate za instalaciju, XP drajvere itd.
:type:
 
Sweex-ov interni adapter je OK.
 
The_Grunf je napisao(la):
Ja koristim SWEEX-ov vec godinu i po dana i nema problema. Inace 90% internih adaptera je identicno, samo ih pakuju u razlicite kutije :))

Ja sam u onih 10% koji nisu imali sreće :(

Da li neko može da potvrdi da su Sweex-ove ISDN kartice sa Winbond čipom, i da bez ikakvih problema rade pod XP SP2?
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima,ali posle nekoliko dana(isdn mi je ugradjen 30.12.2004) i malo eksperimentisanja nisam ubedjen da je isdn adapter neophodan za rad bez restarta.Uzrok povremenim restartima je verovatno napajanje koje i nije lose chieftec 360w,ali sa dodatim bluetoth opremom-usb,citacem memorija-usb i sada isdn-usb ne moze da izdrzi zimske uslove rada srpskih elektrana.
Probacu :type: sa com portom pa da vidimo ....
 
I pored NetMod-a koristim iskljucivo D-link TA.
Negde u ponudama je bilo da se kupi i US Robotics TA.
 
ljubapo je napisao(la):
Hvala na odgovorima,ali posle nekoliko dana(isdn mi je ugradjen 30.12.2004) i malo eksperimentisanja nisam ubedjen da je isdn adapter neophodan za rad bez restarta.Uzrok povremenim restartima je verovatno napajanje koje i nije lose chieftec 360w,ali sa dodatim bluetoth opremom-usb,citacem memorija-usb i sada isdn-usb ne moze da izdrzi zimske uslove rada srpskih elektrana.
Probacu :type: sa com portom pa da vidimo ....
Ne vidim zašto bi ti napajanje pravilo problem.
 
Mislim da je osnovni problem u napajanju ali ipak uzecu i isdn adapter.Jedino jos uvek ne znam koji verovatno sweex-ov,D-link interni vise nema u ponudama a US robotics je preskup-skoro tri sweex adaptera.
Ako imate nesto bolje da predlozite,slobodno, plata je tek u petak. :type:
 
Nazad
Vrh Dno