Šta je novo?

Isdn -> Adsl

Robert

Slavan
Učlanjen(a)
13.01.2005
Poruke
106
Poena
319
Zivim u Novom Sadu i par puta sam kod NeoBee-a podneo zahtev za proveru da li mogu da dobijem ADSL i dobio negativan odgovor.

Setio sam se da su mi pre par meseci nudili ISDN (direktno telekom) pa mi je pala ideja da ce se mozda 'stvoriti tehnicke mogucnosti' za ADSL ako prethodno uvdem ISDN.

Jel zna neko nesto o ovakvoj kombinaciji ?

Znam da ADSL radi preko ISDN-a ali me zanima da li ce se prilikom uvodjenja ISDN nesto izmenuti pa mi omoguciti i ADSL ili posedovanje ISDN-a ne garantuje ADSL.
 
Robert je napisao(la):
Znam da ADSL radi preko ISDN-a ali me zanima da li ce se prilikom uvodjenja ISDN nesto izmenuti pa mi omoguciti i ADSL ili posedovanje ISDN-a ne garantuje ADSL.
ADSL radi u frekventnom opsegu iznad POTS ili ISDN-a a zasto ljudi misle da radi preko ISDN-a nikad mi nece biti jasno .Inace posedovanje ISDN samo po sebi ti ne garantuje ADSL jer u Beogradu su cak ukljucivali ADSL i na analogne brojeve.Po meni je mozda bolje da sacekas jos da dokupe opremu ili da probas neki drugi vid konekcije wireless ,kablobski i sl
 
Poslednja izmena:
ja sam isdn uveo, sa slicnom idejom, medjutim i dalje ne mogu adsl da dobijem (petrovaradin je u pitanju)... no sbb mi sljaka ko zmaj zasad... ako budem mogao adsl da dobijem verovatno cu uzeti (ionako delim konekciju sa komsijom), makar za probu (ili dok ne pocnu da me zezaju za heavy dl...)
 
dedamrsoje je napisao(la):
ADSL radi u frekventnom opsegu iznad POTS ili ISDN-a a zasto ljudi misle da radi preko ISDN-a nikad mi nece biti jasno

Mozda sam se pogresno odrazio. :)

Nisam mislio da ADSL zahteva ISDN nego da moze da radi i preko ISDN prikljucka.
 
Naravno da radi preko ISDN-a.
Uvedi ISDN, promenices tel. br.(mozda i centralu) pa ces verovatno imati uslove za ADSL, ako nista drugo ISDN je dobar zbog dve nezavisne tel. linije itd.

A mozda mozes da pitas u telekomu ako uzmes ISDN liniju na koju centralu ili broj te stavljaju i da li ces onda imati tehnicke mogucnosti za ADSL.
 
Poslednja izmena:
ADSL radi i preko ISDN linije samo se mora naglasiti pri nabavci opreme da treba AnnexB (različiti su ulazni ADSL filtri). Neki su išli preko ISDN jer tako dobiju odvojenu liniju bez FMa (ako su bili dvojnici ili imali FM), pa se stvore i uslovi za ADSL. Cela priča 'pije vodu' samo u slučaju da Telekom radije rešava zahteve za ISDN (veća pretplata, dve linije, dodatna oprema, uvođenje) nego za ADSL kod slučajeva kad postoje tehničke prepreke. Kad počne Telekom da uvodi ADSL krajnjim korisnicima onda će verovatno biti svejedno.
 
Roberte, i ja sam tako uradio, uveo ISDN misleći da ću pre steći tehničke uslove za uvođenje ADSL-a, ali je bilo naopako: prvo su povezani analogni korisnici, a tek posle 20-ak dana i mi sa ISDN-om :smoke:
 
srbija |(((
u sloveniji su npr adsl uslovljavali isdn-om... koji je to tek bezobrazluk |>
 
Koliko mi je poznato ISDN kod nas ide samo do brzine od 128kbps.
 
Mozes da bundle-ujes (spojis) dve (i vise) BRI ISDN linije...
 
Poslednja izmena:
ja sam morao da uzmem isdn da bi mi skinuli PCM...
 
Nazad
Vrh Dno