Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ništa ne fali HD kanalima od 700 pa na više.

Lista HD kanala: https://mts.rs/oec/box-3-tv-kanali-...-new?filters=YXR0ciU1QjQlNUQlNUIxJTVEJTNESEQ=

Podjednako loše ili dobro kao na SBB-u.

Jedino Fox News HD na 787 ima primetno lošiju sliku iz nekog razloga!

Trebali su svima da dele ove nove HPH07 sa 2GB RAM-a i jačim SoC-om, a ne Q11 sa 1GB.
Kada se sortiraju kanali oseti se u brzini manjak memorije!

SKYWORTH HPH07 https://sites.google.com/view/droid-tv/pay-tv-provider/truevisions-trueid-tv-hph07
 
Poslednja izmena:
Podjednako loše ili dobro kao na SBB-u.

Ma ni približno isti kvalitet slike sa eonom.

Problem im je u Irisu, a ne u q11 stb, koji je sa starim softverom davao mnogo bolji kvalitet slike, trenutni odziv na bilo koju komandu, apsolutno intuitivan interfejs...( jedina mana je bila samo 10 zaključanih kanala)
Novi stb je kompatibilan sa q11 i (kao i q11) neće imati android, već linux i biće mu zaključani i wifi i usb ).
Sva podešavnja se čuvaju na serveru, a ne na stb , tako da je pitanje da li će brži cpu i 2gb rama imati bilo kakav efekat.
 
Ma katastrofa je slika, ajde progutao bih nekako ovaj iris ali slika je bas losa. I ja sam na Vozdovcu, optika, nova zgrada. Izgleda da je eon van mreze i mts internet dobitna kombinacija.

Btw, da li ovaj iris uredjaj moze da se koristi na nekoj drugoj lan mrezi, recimo da se prikopca na Supernova internet?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Ja koristim i iris i eon van mreze na Lg Nanocel tv-u i slika je bolja preko Iris (vec sam nekoliko puta to komentarisao) nego na eonu-u i HD a posebno SD kanali (pink filmski kanali preko eona su ocajni... PINK Horor... itd, lokalni katastrofa...), nadam se da si video da su kanali u HD rezoluciji tek od 695 sem HBO od 235 i jos nekoliko muzickih od 490...
 
Istu kombinaciju imam i ja. Iris i eon van mreze. Kod mene nema razlike u slici, kada je rec o hd-u. Odlicna je i tamo i vamo.

Proverite vi sto imate probleme i daje vam losu sliku da nisu neka podesavanja na samom tv-u. Konkretno ja na Panasonicu imam gomilu podesavanja za HDMI 1,2... konkretno, mogu da namestim da je slika na irisu par puta bolja nego na eonu ;)

Iris brze radi promenu kanala, ali eon lepse izgleda. Same animacije i laksi je mnogo za video klub, vracanje.

Eon box je par godina ispred q11 i ostalih. Pa i od ovoga najnovijeg. Oni i nabave nove boksove i ubiju wifi, Netflix 4K i sam Android. Neverovatno ali istinito.
 
Poslednja izmena:
Ja koristim i iris i eon van mreze na Lg Nanocel tv-u i slika je bolja preko Iris (vec sam nekoliko puta to komentarisao) nego na eonu-u i HD a posebno SD kanali (pink filmski kanali preko eona su ocajni... PINK Horor... itd, lokalni katastrofa...), nadam se da si video da su kanali u HD rezoluciji tek od 695 sem HBO od 235 i jos nekoliko muzickih od 490...

Da, da, video sam ja gde su HD kanali ali jednostavno mi je dosta losija slika, najvise na prevodu se primeti. I ono sto je najgore, a to tek danas primecujem je da je slika izuzetno tamna i hladna, kao da box sam po sebi ne daje svetlinu. TV normalno podesen, svi ostali boxovi rade dobro.

Rekao mi je juce momak koji je montirao da imaju problema sa televizijom tj celim iris servisom i da ne ocekujem da ce u narednih par dana raditi normalno.
 
I ono sto je najgore, a to tek danas primecujem je da je slika izuzetno tamna i hladna, kao da box sam po sebi ne daje svetlinu. TV normalno podesen, svi ostali boxovi rade dobro.

Boxovi koji su na istom HDMI ulazu?

Možda i ti imaš posebno podešavanja za HDMI 1,HDMI 2. Upravo hladno i tamno, to se može podesiti da bude za HDMI 1, a da bude sve ok za HDMI 2. A ovo oko prevoda je već problem, kod mene ga nema.
 
Boxovi koji su na istom HDMI ulazu?

Možda i ti imaš posebno podešavanja za HDMI 1,HDMI 2. Upravo hladno i tamno, to se može podesiti da bude za HDMI 1, a da bude sve ok za HDMI 2. A ovo oko prevoda je već problem, kod mene ga nema.

Isto su podesena oba hdmi ulaza, LG smart tv, kazem nisam amater, probao sam sve ali postoji neki problem. Ako ne rese pozvacu ih pa cemo videti.
 
Isto su podesena oba hdmi ulaza, LG smart tv, kazem nisam amater, probao sam sve ali postoji neki problem. Ako ne rese pozvacu ih pa cemo videti.

A da li si probao da zameniš HDMI 1 i HDMI 2, čisto iz radoznalosti. Ne verujem da će nešto promeniti, ali ja bih probao.
 
A da li si probao da zameniš HDMI 1 i HDMI 2, čisto iz radoznalosti. Ne verujem da će nešto promeniti, ali ja bih probao.

Jesam, menjao hdmi, menjao kablove nema razlike. Otvarao skriveni meni, cackao pokusavao, nista. Nije ni bitno, svakako se ne bih navikao posle EON-a na iris pa cu uzeti van mreze. Hvala svakako na predlozima
 
U tom skrivenom meniju boxa ništa ne treba cackati i dirati. Apsolutno ništa ne može da se popravi, a može da se pokvari, na primer promenom rezolucije itd.

Ma svakako je Eon ispred i razumem te, ali meni trebaju i Arene i NBA. Zato sam i uzeo i jedno i drugo.
 
Baš je čudno to da slika nije ista kod Telekoma i Supernove. Kod mene je slika na SN bolja nego na eonu. Sad koristim d3 cam i opet je slika bolja na SN. Verovatno će uskoro izjednačiti kvalitet slike na irisu i SN. Nema razloga da do toga ne dođe.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pa tehnologija distribucije se totalno razlikuje :D A fura se tako iracionalni pristup da na IPTV stream varijanti gde nemaš ograničen bitrate kao što imaš u DVB-C kad mux-uješ više kanala u jedan mux stave niži bitrate nego u DVB-C gde ih limitira broj slobodnih frekvencija :D

Još kad na to dodaš ko radi a ko ne radi re-encoding TV sadržaja + ko koristi koliko (ne)kvalitetan encoder ili "samo" loše podešen encoder... eto potencijala za ogromne razlike a isti kanal.
 
Razumem, a da li je slika lošija na irisu tamo gde je optička infrastruktura?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ma[emoji2400 je napisao(la):
e;6313955]
Proverite vi sto imate probleme i daje vam losu sliku da nisu neka podesavanja na samom tv-u.

Isti tv lg uhd 4k, ista kalibracija, isti q11 ili što bi rekli ista meta, isto odstojanje.

Kvalitet slike je sa starim softverom pre irisa bio daleko bolji.
 
I meni se čini slika nekako tamnija i hladnija na Irisu. Ostalim sam zadovoljan, ne vidim neku veliku razliku u odnosu na eon osim navedenog. Kod mene je optika i novi iris stb.
 
Čisto da ne prevagnu pohvale..
Optiku koristim već pune dve godine, paket box4, beli..
Iris je u odnosu na stari sistem koji je bio- smeće neviđeno u svakom pogledu. Q11 je uređaj. Slika na Irisu je lošija, primetio sam prvog dana kad se resetovao stb, i još uvek se ne navikavam, i dalje primećujem da je loš kvalitet HD kanala.
Ne mogu sad da poredim sa eonom jer ga nemam. Kada sam sa ikoma prešao na MTS, HD kanali su bili egal u kvalitetu.

Sent from my motorola edge using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na Irisu ocigledno rade reenkoding materijala sto je pogubno za kvalitet.
Na dvb-c sistemu se uglavnom pustaju bez reenkodinga i zato je slika bolja.
 
Jedino da se preseliš kod @bane_tech na Voždovac ili tamo gde @renne stanuje :D Jer ostali imaju pretežno iskustvo nalik na taj tvoj komentar povodom kvaliteta.

Ne vredi, ne isplati se, cena kvadrata u mom kraju je drasticno skocila nakon moje objave. :d
 
Evo uporedne slike, doduse slikane su telefonom, ali mislim da je dovoljno da se uporedi slika.
Ja na hd kanalima stvarno ne vidim neku razliku u korist sbb-a... Cak mi se cini da je na telekomu ostrija








 
Имам ЕОН ван мреже и Бокс 4, одговорно тврдим да је слика на ЕОН-у боља, нарочито након ирис надоградње. Слика је оштрија и боје су израженије.
 
SD kanali da, ali na HD nema neke drastične razlike.

Jedinu prednost koju SBB ima, vidim u interfejsu eon-a, tu mts nema šta da traži.
 
И на SD и на HD каналима слика је боља, на великом екрану се то нарочито примети. HD канали су бољи на ЕОН-у. И слажем се да је то постало још приметније након ирис надоградње.
 
I meni se čini slika nekako tamnija i hladnija na Irisu. Ostalim sam zadovoljan, ne vidim neku veliku razliku u odnosu na eon osim navedenog. Kod mene je optika i novi iris stb.

Vidim da je ovde vrag odeno salu... gomilaju se snage... :sceptic: Ajde ovako, ako izvucemo prosek, slika mu dodje da je kristalno-muljava. :laugh:

Nego, mozda bi trebalo malo vise da se skoncetrisemo na novi STB. Deder DejanZ, ne bilo ti tesko, probaj da udjes u servisni mod u SKYWORTH HPH07 (Iris Box) i slikas nam starnu sa podacima o sistemu. Posto Q11 i HPH07 imaju isti softversku platformu RDK, i istu UI platformu, trebalo bi da je servisni kod kod oba isti. :eyebrows:

BTW, sta uopste pise sa donje strane STBa?
 
Poslednja izmena:
Evo slike...
13ae03b26c5a9c52cf0efbb06824752b.jpg
 
Poslednja izmena:
Jeste, sad vidim može da se uključi wifi, Bluetooth...
 
Čim odkucam *104030* pojavi se system, nema plavi ekran
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno