Šta je novo?

IRIS MTS TV Box (2024)

Ovaj Move Box podrzava Netflix za razliku od Eon Boxa?
 
Lučić najavio pre izvesnog vremena da kreće od juna i kod nas. Onaj direktor MTS-a što ima onako pokvaren osmejak, uvek i u svakoj prilici. I što svako malo gostuje u režimskim medijima.
LJudi kad god da krene ićiće po etapama jer nije realno da odmah zamene 800,000 uređaja. Tako da kad krene biće u etapama sigurno
 
Супернова већ користи? Од јуна и у мтс или још нема код нас уопште?
 
Nema kod nas uopšte taj boks ni na jednoj platformi.

I naravno da će po etapama menjati i verovatno po samo njima znanom rasporedu i redosledu tipa novi korisnici, oni koji obnavljaju ugovor pa stari korisnici...
 
jel ima logo? haha :D
 
Pa meni su zamenili sve što sam tražio, bukvalno odmah. I daljinske i tu ciglu. Q11 ja ne želim da menjam i dalje, propevali su sa novim daljinskim.
Iskreno, već neku godinu, krenu neke bajke od strane generala mts-a na javnim nastupima a realizacija Nula. Tako da mi je ovo vest u rangu padanja kiše sredinom juna :)
 
100 godina imate i još verujete u Deda Mraza?
 
Pa meni su zamenili sve što sam tražio, bukvalno odmah. I daljinske i tu ciglu. Q11 ja ne želim da menjam i dalje, propevali su sa novim daljinskim.
Iskreno, već neku godinu, krenu neke bajke od strane generala mts-a na javnim nastupima a realizacija Nula. Tako da mi je ovo vest u rangu padanja kiše sredinom juna :)
Kako misliš q11 propevao sa novim daljinskim? Šta je bolje?
Kako si menjao daljinski, jesi išao u poslovnicu ili si zvao? Meni je na q11 daljinski poprilično loš ali mi se sam box ne menja
 
Moj buraz u PG dobio pre par dana, šljaka baš ovako pa 'ajde da vidimo kada će kod nas u SRB.
 
To mu dođe ovaj box:

Bolji je od najnovije SBB KAON v3 (2024) konkurencije :)
Netflix, Amazon Prime Video, Wi-Fi 6

 
Poslednja izmena:
Izvinite, ali poludeh. Uveli su mi MTS, ali za drugu sobu/STB su ostavili UTP kabl svuda po stanu i traze mesecno 350 kursur dinara za WiFi ripiter. Napravim se ja pametan i kupim WA850RE, iscitam ovde post-ove koliko sam usspeo, poveze se ripiter preko WPS opcije, ali kad povezem STB na njega nista, samo greska: Serverska greska err-157022010 devicemodel=HP4024@IPTV. Probao sam i sa TP-Link ruterom WR740N isto samo WLAN Bridge, identicno. Sta treba da uradim? :(((
 
Iris box ne radi preko klasicnog inteneta. Koristi drugi i treci lan prikljucak na ruteru koji su rezervisani za to. Prvi i cetvrti zu za net.
 
Znam to, pokusavam da povezem preko WiFi drugi STB/TV. Pratio sam uputstvo sa https://forum.benchmark.rs/threads/...-smart-aplikaciji.476186/page-23#post-6360037:
  • napravio drugi SSID za IPTV, vezao IPTV samo za njega (ne i internet)
  • povezao WiFi extender na taj SSID
  • povezao WiFi extender Eth port na drugi STB
  • dobijem gresku "Code:bootstrap_url_error" i "Platform is not reachable"
  • kada vratim STB na kabl iz ONT-a onda signal proradi, pa ako tada zamenim kabl iz Eth WiFi ripitera, upostavi se signal, nastavi se TV program, ali ne radi menjanje kanala itd.
 
Kako misliš q11 propevao sa novim daljinskim? Šta je bolje?
Kako si menjao daljinski, jesi išao u poslovnicu ili si zvao? Meni je na q11 daljinski poprilično loš ali mi se sam box ne menja
Imao sam one stare daljinske gde su brojevi gore. Bukvalno isto bilo kao i kod tebe, baš loše su radili.
Odeno ih u poslovnicu (imao sam i treći od onog cigla box-a koji mi ostavili) i dali mi tri nova. Nisu bili upakovani ali delovali su nekorišćeno.
Tako da imam sada dva sa bluetooth-om, dva bez bluetooth-a. Isti su daljinci, samo ovi noviji, bar mislim, nemaju bluetooth. Meni je bluetooth bitan samo za mibox.
Možda sam upotrebio loš izraz ali domet je mnogo bolji, a i odziv. Probaj da zameniš, vidi se razlika. Bar nisu dugmad kliknuta milijardu puta pa eto napretka.
 
Znam to, pokusavam da povezem preko WiFi drugi STB/TV. Pratio sam uputstvo sa https://forum.benchmark.rs/threads/...-smart-aplikaciji.476186/page-23#post-6360037:
  • napravio drugi SSID za IPTV, vezao IPTV samo za njega (ne i internet)
  • povezao WiFi extender na taj SSID
  • povezao WiFi extender Eth port na drugi STB
  • dobijem gresku "Code:bootstrap_url_error" i "Platform is not reachable"
  • kada vratim STB na kabl iz ONT-a onda signal proradi, pa ako tada zamenim kabl iz Eth WiFi ripitera, upostavi se signal, nastavi se TV program, ali ne radi menjanje kanala itd.
Ako sam dobro razumeo u pitanju je STB HP4024 , sto ga ne povezes preko wifi veze i resio si stvar. Jedino nisi napisao koji ONT imas pa ne znam dali onda mozes da povežes.
Ako imas HG8245Q2 moze bez problema.
 
Ako sam dobro razumeo u pitanju je STB HP4024 , sto ga ne povezes preko wifi veze i resio si stvar. Jedino nisi napisao koji ONT imas pa ne znam dali onda mozes da povežes.
Ako imas HG8245Q2 moze bez problema.
Jeste, HG8245Q2. Moooolim te napisi mi detaljno kako da povezem preko wifi-a? Na WiFi ONT-a ili dodam ripiter u sobu?
p.s. ako moze zasto mi tako nisu iz Telekoma namestili vec razvukli kabl od 15m po podu? :mad::rolleyes:
 
@Belgrade. Imam HP4024 i ocu da ga otkljucam, video sam te i na xda i ovde, znas li kako da se otkljuca? dobio sam box i net za dzabe do 2025 al ja ne gledam tv nego ocu da se igram sa box da ga otkljucam i da se otarasim iris aplikacije i da imam yt i ostale aplikacije, izgleda da je u neki guest user posto ne daje dev options, samo kad se povezem na net koji nije mts mogu da koristim android system webview ali ne mogu da otvorim aplikacije preko njega, samo da idem na sajtove, ako ti treba nesto kazi.
 
Sledećom sekvencom u cmd promptu koriseći amlogic update cmd tool dižeš "twrp.img":

update bulkcmd "mw.b 0x77d799b7 35"
update bulkcmd "setenv bootargs ${bootargs} aml_dt=${aml_dt} recovery_part={recovery_part} recovery_offset={recovery_offset}"
update bulkcmd "imgread kernel ${recovery_part} ${loadaddr} ${recovery_offset}"
update bulkcmd "bootm ${loadaddr}"
update bulkcmd "mw.b 0x77d799b7 34"
update bulkcmd "mw.l 0x77d79900 0xd2800000"
update mwrite twrp.img mem 0x3080a00 normal
update bulkcmd "bootm ${loadaddr}"

gde je "twrp.img" namenski kompajlirana verzija TWRP-a za 4024-ku na kojoj radi adb radi dalje custom-izacije.
Nisam uspeo da napravim tu namensku verziju TWRP-a ili da pronađem neku drugu kompatibilnu na kojoj radi adb.

Uspeo sam da raspakujem originalni recovery.img sa boksa, možete ga skinuti sa donjeg linka koga zanima (radi daljeg eksperimentisanja):
Striktna primena postupka sa sajta "droidwin.com/create-port-twrp-recovery-android/" meni nije uspela, da li zato što sam disleksičan pa sam zabrljao u nekom detalju, da li zato što se za naš uređaj mora izvršiti direktna kompilacija iz twrp source koda što je tall order za moj nivo znanja.
 
Citao sam proslu temu o povezivanju stb preko wifi na ruter, vidim da se spominju razliciti modeli rutera i da neki modeli stvaraju probleme , ako budem uvodio mts da li moram da im trazim neki specificni model rutera
ili ipak moze na bilo koji, i da li svaki taj box ima wifi ili i za to moram da trazim poseban model.
Ja se secam deda kad je uvodio mts pre par meseci pitao sam tad one izvodjace dal mogu da se povezu preko wifi i rekao mi je da ne mogu..

Meni je trpezarija cim se udje u stan a 2 sobe su podjednako udaljene od trpezarije skoro pa sam mislio da se tu ne bi razvlacili kablovi na sve strane da mi stave ruter u trpezariju a sve ostalo cu preko wifi da nakacim.
 
Ako sam dobro razumeo u pitanju je STB HP4024 , sto ga ne povezes preko wifi veze i resio si stvar. Jedino nisi napisao koji ONT imas pa ne znam dali onda mozes da povežes.
Ako imas HG8245Q2 moze bez problema.
gosa70 ti si genije, hvala ti puno; tako jednostavno rešenje pred nosom, a kad čovek ne zna. Proradilo iz prve, bzvz sam kupovao ripiter. Zašto to rade iz Telekoma, zašto njihovi (podugovoreni) instalateri razvlače UTP kabl od ONT po podu stana u dužini od 20m (čak nemaju pištolj silikon da učvrste uz ivice zida, bukvalno samo ostave po podu da se gazi) i predlažu da se kupi ripiter ili PLA u sopstvenoj režiji ili preko Telekoma, umesto da ovako jednostavno podese!? 🤔🤯
 
Da li je moguce crni iris tv daljinac povezati sa drugim boxom preko bluetootha? Kako se ulazi u pairing?
 
Vidim da se prica o "novoj" platformi, novom boxu, zameni uredjaja od juna... Prilicno sam siguran da nece biti nista za dz. Bice to kao svojevremeno sa EON-om, ko zeli, potpisi novi ugovor na dve godine uz novi paket za novi uredjaj i platformu.
 
Nazad
Vrh Dno