Šta je novo?

iPhone X

U zadnje vrijeme kad se skida softver kroz iTunes zna zezati. Skini sa ipsw.me pa u iTunsu odradi shift+restore i odaberi skinuti ipsw fajl.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
U roku od 6 meseci od kupovine, u slučaju pojave kvara, imaš pravo da odbiješ i popravku i zamenu, te da tražiš povraćaj novca. S istim tim novcem kupiš drugi telefon, koji je sigurno nov novcat. Ali svakako uređaj mora na dijagnostiku, a povraćaj novca može da potraje ako je plaćano karticom.

Ja bih tako uradio.

Ne znam gde je nestala ona tema o "Zaštiti potrošača", ja ne mogu više da je nađem, a tu je bio link da je i ovo zabluda na koju smo mi kao potrošači iz neznanja pristajali.

Naime, tu je bio link ka vesti o nekoj sudskoj presudi koja se odnosila na to da to što smo mi mislili da traje 6 meseci se zapravo odnosi na ceo garantni rok od 2 godine.

EDIT: Evo je, neko je prebacio u podforum o mobilnim telefonima, ne znam zašto:

https://forum.benchmark.rs/showthre...-u-II-Postu)&p=5337479&viewfull=1#post5337479
 
Poslednja izmena:
Pa odustanak da. Ali bolje da odustane pa opet krene u proceduru nego da joj ga servisiraju. Ili s obzirom na to da ima apple garanciju može da ode u iSTYLE i možda dobije odmah novi nevezano za Mts.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ako telefon nije kupljen u iStyle onda se primenjuje Apple garancija na isti - sto znaci (ako me mikenzi ispravi ako gresim) da moze dobiti refurbished (ako kvar ne moze da se otkloni) ili popravljen telefon nazad (ako moze da se otkloni). Ne mozes doci u iStyle i traziti na osnovu zakona o zastiti potrosaca neko pravo - to pravo se ostvaruje kod prodavca, sto je u ovom slucaju mts...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije istina. Apple garancija vredi bilo gde u svetu kod apple ovlašćenih servisera tj resellera godinu dana. Ja sam dobio novi telefon u iSTYLE pre 3 godine na 11 meseci garancije a kupljen je u Mts.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko ja znam istyle, macola ne daju nove telefone nego refurbished, mislim ne samo tamo nego svuda u svetu.

Garancija važi 90 dana ili koliko traje garancija na papiru. Uzima se šta je duže.
 
Poslednja izmena:
Ne znam. Meni je tada delovao kao skroz novi u vakum pakovanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko ja znam moze da bude novi ili refurbished ali mikenzi zna najbolje...

Elem - malo vise light koriscenje - 7%, stavljam sada na punjac.
4e85c64e68fb99ff944e49b329486326.jpg


E sad - Face ID - pricao sam kako ga uciti za “ugao” i super to radi, ali, primetio sam da od kada sam malo zarastao sa bradom i brkovima da sporije otkljucava. To izgleda ne uci bas najbolje. Bas me zanima kada se obrijem da li ce praviti probleme ili ce biti bolje...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije vakum nego u foliji si ga dobio. U njenom slucaju treba da ide u mts jer ce na osnovu zakona dobiti novi u vakum pakovanju.
 
Prati se coinbase :pPP

Odlicna autonomija :-D Meni nema trika to ni jedan tel :-D samo do sada plus nisam modele imao pa za njih ne znam :-D
 
Hajde nešto konstruktivno da napišem, x se prosto uvlači pod kožu, ništa tu nije spektakularno na prvi pogled i dodir ali taman toliko bolje da ti legne i evo mene sad posle samo jednog dana korišćenja smara da ponovo pritiskam home na ovom sokoćalu. To je samo jedna od stvari koje su mi pale na pamet.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A zasto jednostavno lepo ne raskines ugovor sa mts-om, vrate ti pare i posle ponovo zakljucis isti ugovor sa njima da bi dobila nov telefon?

Mislim da je bezveze dati tolke pare da bi posle par dana dobila refubrished umesto nov.
 
Usage i sot nije isto ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Usage i sot nije isto ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Kada ga prvi put koristis skoro jeste posto je retko sta background activity. Moze se i na iPhone izracunati SoT ali moras beleziti sve i svasta :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ko je ostao na 11.1.2 isplatilo mu se jer je danas izasao jailbreak. Ko nije (kao ja ) onda nema nazad. [emoji20]
A baš mi treba.
 
Poslednja izmena:
Izasao je ali jos nema Cidije. Ceka se Saurik.
Inace,uradjen je JB i za 11.2 i 11.2.1, ali je veliki pitanje da li ce biti publikovan. Za sada,tesko da hoce.
 
Poslednja izmena:
Valjda moze ako imas sacuvane blobove od neke prethodne verzije.
 
Nema više shsh blobova. To je davno prošlo vrijeme. :) Kad se sjetim vremena 3G, 3GS-a, Cydie i blobova. :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Danas mi je zamenjen telefon, prema informaciji iz servisa greška je u resiveru, svi se čudom čude ali eto dešava se. Ono što je meni čudno je da je ovaj novi nekako fluidniji, precizniji i osetljivijina dodir. Možda haluciniram od prevelike želje da sve bude u redu [emoji16]

Послато са GT-N8000 уз помоћ Тапатока
 
Samo folija preko telefona, čovek iz Macole mi je rekao da nije ( ona čudna reč koju ne umem da izgovorim) zato što je 10- ka mada nije ni važno , radi, lep je, i tako...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, to sam ga pitala a on reče da 10-ke ne šalju takve iz Appla.
Inače lepo smo se ispričali, objasnio mi je proceduru kada su drugi uređaji u pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ajd da ne ureknem, nadam se da si napokon dobila kako treba telefon. Neka te dobro sluzi.
 
Nazad
Vrh Dno