Šta je novo?

iPhone SE

Gde ste stavljali zaštitno staklo na ekran? Ja pitao u iStyle-u ali je kod njih previše skupo. I kako se ono uopšte stavlja, nikada to nisam radio...

Najbolje ti je lepiti u sto cistijoj prostoriji gde nema prasine. Ja posto imam boksera koji jurca po kuci bukvalno nemam gde kuci da zalepim staklo inace se patim pola sata - ili zalepim u firmi ili odem u mesta slicna 3G store (isti fazon, nize cene kao onaj u pothodniku u ns ili bumper u jevrejskoj) i tamo mi zalepe odmah oni (naravno trebaju to dobro da urade inace ne prihvatis). Za novosadjane ima jedan covek koji to perfektno radi i ima solidno jeftine cene - kada se udje u pothodnik na ulazu kod poste i spusti dole, skrene se odmah levo, a onda na cosku je odmah desno posle menjacnice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala, rešio sam staklo u jednom malom servisu u gradu. Kako beše ide ona priča sa procesorom , da li je Samsung ili Tsmc? Kako to da se proveri i koji je bolji?
 
Ne mislim da mogu, nego sam ga skoro uzeo pa mi je sve novo i zanimljivo... :)
 
Razumem ja tebe, pogotovo ako si koristio Android telefone :)

Ovde je malo drugacije. Vidi sta i kako moze i ne moze iOS pa odlucis da li ti odgovara :)
 
Kakvo je olaksanje ovaj telefon posle iphone 6. Kao da sam nosio televizor celo vreme sa sobom. Da sam znao ranije bih se vratio na ovu dijagonalu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[emoji23] carski, i ja se razmisljam isto. Imam 6s ali god dodjem u dodir sa 5s/SE odusevim se
 
5s je milina koristiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam prezadovoljan sa SE, sve radi ultra brzo i dobro, jedino što me malo nervira je Touch ID, mislim da je u pitanju neki softverski bug, pošto s vremena na vreme neće da otvori zaključan ekran, već traži password.
 
Ma to mi je glavni razlog zasto ne bih presao na SE. Touch ID na 6S je brutalan.
 
ja nemam problem sa touch id... samo kad upalis telefon, moras password i posle nema nikakvih problema sa touch id
 
Dešava se bez nekog rezona, s vremena na vreme, nema pravila. Evo, od jutros radi kako treba.
 
na 6s imam tih problema sporadicno, na SE nije do sada bilo takvih situacija. Isti sw je na oba, tako da su izgleda gremlini... i da se slozim, zaticem sebe kako cu pre posegnuti za SE, dok 6s izbegavam da koristim, i izgleda da ce uskoro na oglas. 4 inca sasvim dovoljno za svakodnevno koriscenje onoga sto se ocekuje od pametnog telefona.
 
Jaooo ne palite me vec duze vreme razmisljam da menjam 6S za SE :D Brine me taj touch id i nedostatak 3d touch-a, bas sam u pojedinim situacijama naviko da ga koristim.
 
Ako vam je brzina Touch IDa problem, onda ste stvarno cepidlake. Telefon je munja.
 
U sustini mnogooo mi se svidja dugme na 7, bas bas je uzivanje koristiti ga i to mi je najveci deal breaker pored 3d toch-a. A definitivno mi je mucenje koristiti 6S jednom rukom, imam male ruke i swipe back mi je nemoguca misija kod mi je telefon u desnoj ruci.
 
Kako mucenje sa 6s kad ih ovde ima koji bez problema koriste jednom rukom s7 edge ili one plus 3.
 
Aj sto je brza ali na 5s nekad i nece da procita gde bi 6s procitao kao nista.
 
Na Xiaomiju touch ID radi vrhunski, na Redmi Note 3 Pro, modelu koji je više nego duplo jeftiniji, ali je ekran veliki i kamera bulja, ali negde nešto dobijes, nešto izgubiš.
 
Ja pre neki dan prodao maleni SE (silver boja) i 7 dana gledao neke s7 galaksije, 6s ajfone, lg-eve i evo danas opet pazario iphone SE samo Space Gray ,) Nema sta, taj osecaj da u dzepu imas tako malu azdaju, koja ce sve da pogura kad treba, a da je opet neprimetan, ne smeta u dzepu, lako se barata sa njim. Stvarno prava stvar.

p.s. I naravno, to sto ne moram da razmiljam dal sam zaboravio da ga stavim na punjac pred spavanje. Baterija dan i po, dva, laganoooo.
 
Iz tog razloga sutra ženicu častim sa jednim SE a uskoro i ja silazim sa androida. 4" je više nego dovoljno.
 
Ja bih rado presao na SE, ali buduci da sam cesce u pokretu i kucam sa moba, ta opcija otpada jer su mi ruke velike, a kucam brzo koristeci obe ruke sto je na SE nemoguce. Iz istog razloga cu verovatno pazariti plus, pa cu morati ciglu da vucem u dzepu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam uzeo SE bas iz svih tih gore navedenih razloga ali sam uhvatio sebe da sve vise gledam 6s/7 i cak plus modele.

Niti jedan bag nisam imao do sada, radi kao munja, lep, utegnut a batt mi traje nerealno. Mozda nisam neki zahtevan korisnik ali mislim da mogu lagano 3 dana da izvucem. Punim svako vece radi reda ali recimo da od kada sam ga uzeo nisam video broj 50 u battery % :D
Btw ima ogromne sake i ok se snalazim za velicinom, retko kada gresim u kucanju. Zaista odlican telefon al djavo ne da mira
 
Poslednja izmena:
Merkao sam SE i ja, najviše zbog baterije. Mada kada su konačno došle sedmice u Vip, uzeo sam sedmicu. Jednostavno nisam mogao da kupim 4" telefon. Znam da hoću da obradim fotke na telefonu, da pogledam poneki video klip, da coravim ne ide, posle 2 nedelje bih pizdeo na sebe zašto nisam uzeo 4.7" koji je meni sweetspot. Ko može i kome treba samo za pozive, mail-ove i škljocanje, odličan telefon.


iP7
 
Ja sam uzeo SE bas iz svih tih gore navedenih razloga ali sam uhvatio sebe da sve vise gledam 6s/7 i cak plus modele.

Niti jedan bag nisam imao do sada, radi kao munja, lep, utegnut a batt mi traje nerealno. Mozda nisam neki zahtevan korisnik ali mislim da mogu lagano 3 dana da izvucem. Punim svako vece radi reda ali recimo da od kada sam ga uzeo nisam video broj 50 u battery % :D
Btw ima ogromne sake i ok se snalazim za velicinom, retko kada gresim u kucanju. Zaista odlican telefon al djavo ne da mira

Isprazni bateriju par puta u toku meseca i napuni je skroz. Ja mislim da sam istom upotrebom kao ti unistio bateriju na sestici za pola godine. Dopunjavao svako vece na 50% i kasnije mi se od 50% pa nadole praznila mnogo brzo ili se gasila na 30%, 15%...
 
Ja imam 6s a sve me vuče nazad na SE, ide polako lepše vreme a sve mi je teže da nosim ovu ciglu po džepovima.
 
Pa nema tu šta da se razmislja, napred i menjaj ;) I ja već neki niz godina zimi nosim veći tel, a leti manji. Najjače je što me sad uvatile bubice da menjam s7 za ovaj SE :)
 
Ja sam se lomio danima 7 ili SE i nekako sam prelomio. Jeste da žene vole velike ali ima nečeg i u tehnici, hm... ovaj..bateriji... ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno