Šta je novo?

iPhone SE

jel to opet imamo pricu kako apple propada?
 
Mnogo im lose ide, ljudi kategoricki odbijaju da kupuju njihove proizvode. :D
 
Zna se da mi imamo najveće stručnjake na svijet za sve, samo su neotkriveni talenti.
 
To što se sitna ismompleksirana Srbija konačno dohvatila iPhone i što je ovde kao statusni simbol. Nema nikakve veze s tim da firmi čiji je profit 90% telefoni sve više pravi pogrešne poteze. Takođe izgleda niko ne zna dovoljno istoriju koliko je Apple potpuno propao i skoro bankrotirao kada su isterali iz kompanije Jobs-a. Sa sličnim promašenim potezima. Cook je nesposoban CEO. Meni je sve to očigledno, to ne znači da će Apple odmah, ali će opet izgubiti na vrednosti ako iPhone 7 bude mediokritet kako kruže glasine. I trogodišnjeg ciklusa razvlačenja dizajna. Na čemu trenutno Apple zarađuje je inercija predhodno uspostavljenog standarda. Koja će nestati za dve do tri godine ako nešto ne promene. A ja bih počeo od vrha kompanije.
 
jel to opet imamo pricu kako apple propada?

srecom nisi citao pricu na jednoj od tema vezanih za mobilne operatore, kako je srbija naprednija zemlja od grcke

liku su izgleda dnevne novine i prizemni mediji jedini izvor informacija, jer su mu svi stavovi formirani na taj nacin
 
Poslednja izmena:
To što se sitna ismompleksirana Srbija konačno dohvatila iPhone i što je ovde kao statusni simbol. Nema nikakve veze s tim da firmi čiji je profit 90% telefoni sve više pravi pogrešne poteze. Takođe izgleda niko ne zna dovoljno istoriju koliko je Apple potpuno propao i skoro bankrotirao kada su isterali iz kompanije Jobs-a. Sa sličnim promašenim potezima. Cook je nesposoban CEO. Meni je sve to očigledno, to ne znači da će Apple odmah, ali će opet izgubiti na vrednosti ako iPhone 7 bude mediokritet kako kruže glasine. I trogodišnjeg ciklusa razvlačenja dizajna. Na čemu trenutno Apple zarađuje je inercija predhodno uspostavljenog standarda. Koja će nestati za dve do tri godine ako nešto ne promene. A ja bih počeo od vrha kompanije.
Za komplekse je tacno. Ali inace razbijaju sa prodajom a od bankrota svakako nema nista. A od "odlaska" Jobsa je definitivno nesto krenulo nizbrdo. Pa nemoguce je nabosti 6/6s bez falinke. Toga ranije nije bilo...

Nexus 7
 
To što se sitna ismompleksirana Srbija konačno dohvatila iPhone i što je ovde kao statusni simbol. I trogodišnjeg ciklusa razvlačenja dizajna. Na čemu trenutno Apple zarađuje je inercija predhodno uspostavljenog standarda. Koja će nestati za dve do tri godine ako nešto ne promene.

Što se tiče ovog prvog slažem se i počinje da mi bude muka od iphonea...isto kao što mi je bila muka od nokie 3210 u ono vreme :)

U nekoj temi sam rekao,da im je dizajn isti,već 3,4 godine i svi su me napali,kako sam ja slep,kako ne vidim da je sve to novo,iako meni nije i nikad neće biti. (te razvuku i4,te "poraste" i4,te "smrša" i4).

To nije novi dizjn.

Apple kao kompanija da propadne?mislim da su šanse veoma male,gotovo nemoguće.

Mogu da puknu sa iphoneom,kao sa ipadom na primer ili sa 5c ili sa satom,al kao kompanija koja ima 1 imac,mb pro,mb...onakve računare i onakav sw,programe koji se prave samo za mac,mislim da nema šanse :)
 
Poslednja izmena:
ja ne razumem zasto vam smeta dizajn ako je dobar

ljudi su se izjasnili da im se najvise svidja dizajn 5/5s/se

taj dizajn je estetski i sa svakog dizajnerskog aspekta daleko superiorniji od novog, i da su pametni, izbacivali bi svake godine najjacu verziju telefona upakovanu i u taj dizajn pored novog

nije poenta ici na nesto novo, samo zato sto je novo
 
ok,u pravu si,al nije poenta ni dizati cenu i gruvati najveću,a prodaješ nešto staro,već više puta :)

Dizajn dobar?meni je 6 očajan dizajn,ali očajan.Od one izbačene kamere,preko dugmeta sa strane (navikao sam na gore i kapiram da je praktičnije ovo sa strane),širine,visine,debljine...uvek imam osećaj da će mi ispasti+nema šanse da mi stane ni u 1 šorc leti.Koristim jednu ruku,al uvek se pripomažem drugom i to znači da mi je to skroz nepraktično i postoji šansa da mi ispadne iz ruke.

5/5s,kad bi malo smršao,to bi bilo ok.Mojoj ruci ta veličina najviše odgovara.

Ja bih 1. uzeo SE,da ima 3d touch ili kako se već zove.

Nadam se da će sledeći SE2? imati taj 3d i odmah ću ga uzeti,pošto ne nameravam da uzmem 7,ako ne bude neka drastična promena,a i do sad sam imao jako loša iskustva sa x modelima,dok je s model uvek radio kao sat.

iphone me je smorio,al nema ništa drugo da se uzme,furaću 6s dok se ne pojavi 7s ili taj SE 2 na primer.
 
Poslednja izmena:
Samo da napomenem da olovka u pakovanju ima adapter da se zakaci na kabl, kao i ostali uredjaji...
 
O kakvim vi kompleksima i statusnim simbolima vise pisete.Odes i kupis ga na 36 rata.Od kada je tako nesto statusni simbol.Cak je i jeftiniji od ostalih telefona.A vidim imamo jos jednog Milana Tarota na forumu, samo mi nije jasno sta imas od toga da li ce da propadne ili nece.Sto se mene tice mogu sutra da propadnu.


Batak@ koliko ja pratim temu samo je jedan imao neki problem sa 6s-om.Ti izgleda bas nemas srece.
 
Poslednja izmena:
Stvarno ne znam, meni je ovo treci zaredom sa problemom (doduse dve sestice). Bas ostavlja gorak ukus. Ne znam ni da li da jurim vise iP uopste.

Nexus 7
 
srecom nisi citao pricu na jednoj od tema vezanih za mobilne operatore, kako je srbija naprednija zemlja od grcke

liku su izgleda dnevne novine i prizemni mediji jedini izvor informacija, jer su mu svi stavovi formirani na taj nacin
A nisi ni ti čitao, jer to nije ono što sam napisao.
 
^ mislim da se nije odnosilo na tebe vec na tog lika srbija>grcka

Ali ne mogu da verujem da je ovde neko napomenuo da je na SE losa prednja kamera!? Mislim, ajd razumem razmazenost i macevanje penisima kome je prednja kamera bolja, ali da li zaista uzimate ovakve gluposti u razmatranje!? :/
 
Pa postoje ljudi koji zele bolju prednju, ne znam sta je tu problem. Losija je od 6s dosta.

Nexus 7
 
Ali ne mogu da verujem da je ovde neko napomenuo da je na SE losa prednja kamera!? Mislim, ajd razumem razmazenost i macevanje penisima kome je prednja kamera bolja, ali da li zaista uzimate ovakve gluposti u razmatranje!? :/

Ako je za tebe glupost,za većinu nije,pogotovo što ako pogledaš,većina slika na netu je upravo taj prokleti selfi :)

Ne spadam u tu grupu,al da,voleo bih da krene sa ozbiljnim budženjem prednje kamere ;)
 
Ja bih voleo da "nabudze" malo kontrolu kvaliteta. :D

Nexus 7
 
ja da se pitam, prednja kamera bi mogla da se koristi samo za video chat

muka mi je od selfija
 
Def. selfi i prednje kamere bih zakonom zabranio. Ne znam da li me za išta može više zaboleti nego za kvalitet prednje kamere na telefonu. Obožavam kad androidaši i wp-ovci upadnu u iphone teme i pošto više nemaju šta da kažu uhvate se za prednju kameru. :trust: No, mogu da razumem, maleni prevaziđeni 5S2 pere sve redom top modele, veliki su to kompleksi.

ps. ne primajte se na trolovanje pojedinaca.
 
Poslednja izmena:
kao što rekoh, ne hranite trola. A sad nazad na temu - iPhone SE.

Ima li informacija od operatera? Imam utisak da ga svesno ne uvoze ne bi li rasprodali zalihe 5S.
 
Navodno u Telenoru do kraja naredne sedmice. Ali im ne verujem.
 
Koristim SE vec drugi dan i mogu vam reci da je zver od telefona. Uporedjivala sam ga sa drugaricinim S7 i bukvalno su isti po brzini, ni u jednom momentu ne dolazi do lag-a, niti bilo sta slicno. Baterija je isto super. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To se čini da su isti po brzini dok drugarica ne bude pootvarala malo vise aplikacija pa s7 počne da se davi. A i to sto se sad čini da su isti će prestati čim stigne prvi veliki update za Samsung koji će verovatno biti i jedini, ali će zato da osakati performanse.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Moguce, njen telefon je isto relativno nov. I danas cemo malo da ih uporedjujemo, ali ja sam prezadovoljna. Pootvarala sam nekih 20ak aplikacija od snapchat-a do fejsa, messenger-a, zahtevnih sajtova na Safariju itd. i nema kocenja uopste. Kamera je isto super, cak i prednja. I to kazem ja koja obozava da pravi selfije. :D
 
Natrpajte ih sa 100 aplikacija, fotografija i muzike. Pa testirajte. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nema mesta za 100 aplikacija ako je 16gb verzija... [emoji6] [emoji12]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ali će verovatno S7E da se uspori jer Samsung TW nikad nije valjao.
 
Nazad
Vrh Dno