Šta je novo?

iPhone korisnici troše sedam puta više na kupovinu aplikacija od vlasnika Android uređaja

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
59,492
Poena
1,385
zlata-vredan-korisnik.jpg


iPhone korisnici troše sedam puta više na kupovinu aplikacija od vlasnika Android uređaja​


Najnovija analiza pokazuje da iPhone korisnici telefona troše i do sedam puta više novca na kupovinu aplikacija u poređenju sa Android korisnicima

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/biznis/i...ovinu-aplikacija-od-vlasnika-android-uredaja/
 
  • Like
Reagovanja: uji
Naravno, teze ili nikako ne mogu da skinu narodne verzije.

Drugo: vole.
 
Iz mog dugogodisnjeg iskustva, dok sam koristio iPhone, iOS 3-10 sve nativne aplikacije su bile trash, tako da sam i kalendare kupovao, a kamoli nesto drugo :D dok je kod androida potpuno druga prica, mnogo vise opcija i funkcionalnosti.
 
Сасвим логично.
Они корисници који купују Андроид телефоне до 500 евра, често немају новца да плаћају апликације.
 
Poslednja izmena od urednika:
Сасвим логично.
Они корисници који купују Андроид телефоне до 500 евра, често немају новца да плаћају апликације.
Ta konstatacija bukvalno nema nikakve logike, kupovina aplikacija je, sto bi rekli state of mind, apsolutbo nema veze sa cenom uredjaja, ovo je klasično iphone elitisticko tripovanje.
 
Naravno kad neke aplikacije su ekskluziva za iOS i plaćaju se.
 
Nikad nisam kupio ništa za Android a koristio sam godinama.
Na iOS za godinu i po dana sam kupio par aplikacija i igara, jbga kad nije jednostavno piratizovati niti naći dobru a besplatnu alternativu.
 
Сасвим логично.
Они корисници који купују Андроид телефоне до 500 евра, често немају новца да плаћају апликације.
iPhone korisnici su u suštini ovce za deranje, jer ko pristaje (ili čak želi) da ga oderu i ne zaslužuje bolje.
Logika za logiku, no hard feelings.
 
Pool, nemoj, sramotis se...
To se moze primenuti eventualno na ljude koji kupe samo iP da bi ga stavio na sto u kaficu da se vidi sta ima.
Ljudi koji imaju kompletan Apple ekosistem nisu ovce vec ljudi koji se oslanjaju na funkcionalnost i pouzdanost i to nema cenu.
Ne znam nikog ko je ozbiljnije u IT a da nije na Mac-u. Logicno da ce uzeti i iPhone.
 
Ja bas zbog posla mozda predjem na iPhone i Macbook Air... I naravno da cu da potrosim vise novca za aplikacije, nego na Androidu. Pocevsi od youtube-a (nema Vanced za iOS), pa nadalje....
 
Ne, nego će ljudi po Americi, a gde je Apple lokalna kompanija, da kupuju Nothing Phone (1)? Nemoj zezaš. Oni su glupi što su u stanju da zarade da plate a ti si pametan što imaš Nothing Phone, zamisli.

Meni nije jasno kako koristim Android od početka i uvek sam imao respekt i za ljude koji koriste Apple. Nikad nisam imao potrebu da nikoga unižavam i slično. Da li je moguće da mora ta toksičnost i uskost uma...

Ta konstatacija bukvalno nema nikakve logike, kupovina aplikacija je, sto bi rekli state of mind, apsolutbo nema veze sa cenom uredjaja, ovo je klasično iphone elitisticko tripovanje.
Iskreno, ima logike. iPhone je u startu daleko skuplji od većine Android modela (čak i od flagship-a). Svestan sam da je mali uzoram, ali ne poznajem nikoga siromašnog ko koristi Apple (ekosistem) iPhone, dok najveći broj ljudi koji koristi Android kuburi (čitaj: 3/4 države). Tako da...
 
Nije unižavanje da se kaže da korisnici Androida u većini slučajeva imaju jeftinije telefone. To je, prosto, činjenica jer je iPhone skuplji.
 
Izvinite jel to pricate o iPhone korisnicima u americi gde vecina ljudi ima hipoteku na hipoteku, gde dizu cetrvrtu karticu jer prethodne tri su maxed out i gde ljudi u petoj deceniji otplacuju studentski kredit, ah da njima je preko potreban apple ekosistem. Ali posto je tamo pomodarstvo da se ima, i gde se ljudi ismevaju zbog zelenog oblaka u porukama neka kupuju aplikacije
 
S tim opisom USA ispade zemlja trećeg sveta, ne kao da vodi tehnološki i da su oba OS iz US.
I jeste sasvim logično da kad iPhone ima u proseku bogatije korisnike troše više na aplikacije. Kad bi se radio presek samo high end Android telefona vs iPhone verovatno bi bilo bliže.
 
S22 (Ultra) korisnici su u suštini ovce za deranje, jer ko pristaje (ili čak želi) da ga oderu i ne zaslužuje bolje.
Logika za logiku, no hard feelings.
Fixed.

Sta fali da ponekad ispada iz mreze i bude nedostupan, da se greje?! Fali samo 1300 razloga.
 
Pool, nemoj, sramotis se...
To se moze primenuti eventualno na ljude koji kupe samo iP da bi ga stavio na sto u kaficu da se vidi sta ima.
Ljudi koji imaju kompletan Apple ekosistem nisu ovce vec ljudi koji se oslanjaju na funkcionalnost i pouzdanost i to nema cenu.
Ne znam nikog ko je ozbiljnije u IT a da nije na Mac-u. Logicno da ce uzeti i iPhone.
Uvek mi čudno kad ljudi ovo kažu, radim 15 godina i video sam samo par ljudi i jednu firmu koja ima Macbookove. I kad sam imao macbook morao sam da instaliram windows da bi mogao da radim neke stvari.
 
Ne znam nikog ko je ozbiljnije u IT a da nije na Mac-u. Logicno da ce uzeti i iPhone.
Ovisi, kod mene u firmi se ne koristi Apple, sve je prilagodjeno Windowsu. Pre par dana sam narucio 5 iPada, na zahtev korisnika, sto je retko.
iPhone imamo redovno u ponudi uz Galaxy S seriju, sad mogu da izaberu i Pixel 7 Pro.
Freelancer ce verovatno izabrati Apple.
 
Ozbiljnost nasih firmi u odnosu na ove u svijetu je upitna.

Inace nikad nisam kupio ni jednu aplikaciju za Android i Apple. Ima nas svakakvih :)
 
Ja sam većinu aplikacija koje redovno koristim na androidu kupio. Nije da koštaju mnogo, čak ni za one što koriste telefone od 300 evra.
Ili možda ja koristim jednostavne i jeftine aplikacije.
 
Uvek mi čudno kad ljudi ovo kažu, radim 15 godina i video sam samo par ljudi i jednu firmu koja ima Macbookove. I kad sam imao macbook morao sam da instaliram windows da bi mogao da radim neke stvari.

Onda si mimoišao dosta outsourcing firmi, a i devova jer je popriličan broj onih koji koriste MacBook Pro. Uključujući i firmu u kojoj radim.


Ne znam nikog ko je ozbiljnije u IT a da nije na Mac-u. Logicno da ce uzeti i iPhone.

Ispade da ja nisam ozbiljno u ITu kad u izboru između MBP 16" M2 i Dell Precision 5570 u firmi dužim ovaj drugi. 🙃
I da pređem na MBP opet se zbog iPhonea ne bih odrekao 3.5mm autdio jacka, slota za microSD karticu i izmjenjive baterije.

ontopic:
Imajte na umu da je u Apple-ovoj prodavnici daleko strožija kontrola kvaliteta nego na Guglovoj, a korisnici će (uglavnom) radije potrošiti novac na one kvalitetnije.
Ne treba ni zaboraviti ni na mentalitet: daću 500+ € za telefon bez razmišljanja, ali će kupovina korisne aplikacije od 2€ biti ogroman trošak.

EDIT: Pitam se da li su u ovom članku uzete u obzir mikrotransakcije u igrama igricama i dostava hrane.
 
Kako ove dve stvari uopste mogu da se uporedjuju?
Kao kada bi uporedjivali koka kolu i sok od zove.
Jedno je sakrivena receptura koja se prodaje iskljucivo u prodavnicama, druga je otvorena stvar koju svaka baka zna da pravi, ali i u slucaju da treba da se kupi u prodavnici ima i ta opcija.

IOS je zatvoren sistem na koji 99% korisnika iskljucivo instalira stvari preko AppStora i zbog toga su obavezan deo Eplovog procenta na svaku prodatu aplikaciju/servis.
Android ima zatvorenih komponenti (u zavisnosti od proizvodjaca, varijante os-a), ali je vecina FOSS na kome moze bilo ko na vise razlicitih nacina da zaobidje monetizaciju Play Stora.
Predpostavljam da moj slucaj nije tipican, ali bukvalno imam jednu aplikaciju instaliranu sa Play Stora, sve ostalo direktno sa Githuba.

Ovo poredjenje moze da se pravi tek mozda za par godina kada se definitivno "prime" E.U. zakoni i kada se omoguci instalacija aplikacija sa nezvanicnih servisa na IOS-u koji ce da zaobilaze Eplov harach.

Ovo clanak nema veze sa mozgom.
Ne bi me iznenadilo da je glavna svrha ovakvog istrazivanja "mazanje ociju" postojecim i potencijalnim investitorima i u isto vreme propagandni materijal da se privuku developeri za VR.
Nikom drugom ovo ne moze nicemu da sluzi.
Budalastina.
 
To što ti nazivaš "haračem" je Apple-ov način da zaštiti store od bug-ova i ostalih neproverenih app. Kao što na PlayStore-u postoje aplikacije koje se plaćaju tako i na AppStore-u postoje aplikacije koje se plaćaju. I Apple i Google zarađuju od aplikacija koje se tamo prodaju.

EU se piše "ovako", bez tačaka.
 
u ovom slucaju, bilo bi relevantno poredjenje samo ako se gledaju uredjaji istog cenovnog ranga, a ne svi android telefoni od 100 do 1100 evra. moja baba koja ima android od 100e ne kupuje aplikacije, ali eto ja, iako nemam skup telefon (a52) imam do sada dosta kupljenih aplikacija i neke mesecne pretplate koje placam.
 
Ništa, samo nemojte da se zaluđujete da je to da vi budete sigurniji. Imao sam iPad pa sam hteo da ga razbijem 100 puta od instaliranih aplikacija, toliko o zaštiti od bugova.
 
Poenta te njihove politike je "zastita korisnika" kao "kontrolom kvaliteta i sigurnosti", "zastita developera" jer su kao oni sada odgovorni za aplikacije posto su ih oni odobrili i posto je njihova platforma na kojoj se preuzimaju/prodaju aplikacije i na kraju jedina zastita bez navodnika je zastita sebe da ih ne smara milijardu+(samo iphone) ljudi koji koriste njihove proizvode u obliku kukanja, blacenja i sudjenja.
Sve to bi dodatno koshtalo.
 
poenta njihove politike je da imaju svoj ekosistem onakav kakav oni zele da bude, to nude ljudima za novac i ako neko hoce to da koristi nek koristi, ko nece, koristi nesto drugo.
ko sta koristi je totalno nebitno meni, pa tako mislim i da je bilo kome drugom totalno nebitno sta ja koristim.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno