Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Svi operateri imaju male količine iphone-a 7 (posebno iphone 7 plus)

Sent from my SM-N920I using Tapatalk
 
Tripujete se za velicinu i nemogucnost sedanja itd ako vam je u dzepu. Meni je stalno u dzepu + i nikada nisam imao takvih problema. A velicina je idealna.. batalio sam ipad posle kupovine + telefona.
 
Ako nekog zanima,evo jedne nocne

9c75b71fcef5c4c2343c19d9ebe03fd2.jpg
 
Extra slika. Eh da mi je tako na moj mob qq

Sent from my E6853 using Tapatalk
Da li si ozbiljan?
Ako jesi..:d tvoj mob moze da snimi i bolju fotku, samo batali SA i nauci osnove podesavanja.

Sent from my D6503
 
Evo ja nebi uzeo prvi dan iPhone 7 ali smatram da ga treba uzeti preko MTS ko nema ugovor ili kome je istekao ugovor.
Tek kada se informisete o cenama i kada vidite da najnoviji iPhone 7 moze da se plati 550e i da se otplacuje 35e mesecno sa sve racunom od 300minuta i 300SMS i 1000MB shvatite kako glupo zvuce nekada vlasnici Androida koji zameraju da samo snobovi i sl koriste iPhone. Tipa vidi ga ima iPhone 7 a vozi samo Golf, a trebao bi Mercedes, ili vidi ima iPhone 7 a vozi se taksijem. strani placenik, to zapadno djubre preplaceno... hahahaa. A iPhone 7 35e mesecno i vec su te zigosali kao snoba. I onda vidis Galaxy 7 Edge 700e i shvatis da ispranije mozgove imaju vlasnici Androida koji su sebe ubedili da iPhone 7 ne vredi i igraju se sa stvarima za zabaviste i posle mesec dana im dosadi i koriste ga kao normalni telefon. Ljudi ne zele da im mobilni zameni kompijuter nego da bude jedinstven. E sada malo je nezgodno dati za iPhone 7 pare kada znas da samo S modeli ostaju na sajtu i u prodaji vise godina i kada se pojave novi modeli kao najbolje od te generacije. Apple na sajtu ima 6s ali nema 6, oficijalni prodavci imaju 6s i 5s ali 5 i 6 nemaju. Zato je zeznuto zaleteti se a posle mozda dodje 16MP kamera ili A10X Chip. Znaci ovaj A10 Fusion je takav overkill za smartphone ali nema veze sluzice kada se promene aplikacije i kada budu zahtevale jace procesore da rade brzo.
 
^ ista analiza kupaca kao ona sa čekanjem redova za telefon koji je odavno dostupan?
 
S' tim da je u VIPu jeftiniji jedno 20k kada sve saberes...
 
Sve je to lepo, ali meni ne treba racun od 35e mesecno.
Radije cu platiti telefon u kesu.
 
^^
c65adb69094124d3a6ca9088acdf0c49.jpg

[emoji23] [emoji23] [emoji23]

Sent from my Redmi Note 3
 
Ono sto je meni neverovatno, i dalje, je da je u iStyle 32gb oko 101k.
Na oglasima je 749e mahom, sto je oko 90k. I sad, u Ajstajlu dobijete dve godine garancije, moguce i na rate placanje, i nije mi jasno zasto uzeti iz gepeka.
 
evo ti par mojih razloga zašto ću uvek uzeti iz "gepeka"

1. Ne želim da se obavezujem na dve godine kod ovih naših operatera (jako loše iskustvo prilikom uzimanja telefona kod njih,a povezana je sa tačkom 3.,želim da menjam operatera/paket ako mi ne odgovara trenutno...)
2. Ako imam pare uzeću ga u kešu,a ako nemam neću.Samo mi fali još da uzimam kredit za telefon,
3. Telefoni koji dolaze kod nas su falični i kupljeni ko zna gde,
4. Zaključan telefon,roming...
5. Ne želim ovoj bednoj državi da plaćam porez i preskočiću gde god to mogu. (#nolenašprecenjenistil)

Jedino ta garancija,al ja menjam telefon uglavnom na godinu dana,tako mi ta garancija od dve godine i nije toliko važna :)
 
Poslednja izmena:
evo ti par mojih razloga zašto ću uvek uzeti iz "gepeka"

1. Ne želim da se obavezujem na dve godine kod ovih naših operatera (jako loše iskustvo prilikom uzimanja telefona kod njih,a povezana je sa tačkom 3.,želim da menjam operatera/paket ako mi ne odgovara trenutno...)
2. Ako imam pare uzeću ga u kešu,a ako nemam neću.Samo mi fali još da uzimam kredit za telefon,
3. Telefoni koji dolaze kod nas su falični i kupljeni ko zna gde,
4. Zaključan telefon,roming...
5. Ne želim ovoj bednoj državi da plaćam porez i preskočiću gde god to mogu. (#nolenašprecenjenistil)

Jedino ta garancija,al ja menjam telefon uglavnom na godinu dana,tako mi ta garancija od dve godine i nije toliko važna :)
Otkad je istyle operater?
 
Naravno, razumem i postujem - meni je vise cudno to sto je razlika toliko mala.
Sad sam bas racunao i razlika je mizerna kako god da se uzima telefon - istyle i mts 50% > gepek i mts 50% > mts telefon i mts paket puna cena.


Btw. kada kazem "gepek" ne mislim nista lose :)
 
Ja moram da primetim da je baterija na 7-ici stvarno drasticno bolja (20-ak %) nego na 6s.
 
Naravno, razumem i postujem - meni je vise cudno to sto je razlika toliko mala.
Sad sam bas racunao i razlika je mizerna kako god da se uzima telefon - istyle i mts 50% > gepek i mts 50% > mts telefon i mts paket puna cena.


Btw. kada kazem "gepek" ne mislim nista lose :)

Kod mts je najpovoljnije,iz prostog razloga,jer ostali operateri kupuju od njih i preprodaju ;)

Opusti se,samo sam citirao,pošto mi je bilo gotivno to "iz gepeka",ništa loše ;)

Nemoj misliti da ja švercujem,nego jednostavno volim ako imam para da pljusnem i zdravo.Ako nemam,nemam,neću uzeti :)

Što se baterije tiče,postaviću SS sledeći put,al da,def. duže traje.

U početku sam mislio da se tripujem :)
 
Poslednja izmena:
iPhone 7

[youtube]6Nv6j6tv2xM[/youtube]
Zjuuuuuu


Sent from my iPad using Tapatalk
 
^
Dosta prijatnije boje kod iphone-a i dosta prirodnije procesuiranje, neki moj utisak.
 
^^
c65adb69094124d3a6ca9088acdf0c49.jpg

[emoji23] [emoji23] [emoji23]

Sent from my Redmi Note 3

Razumem ljude koji kace ovakve click bait-ove, zaradjuju od toga, ali zaista ne razumem ljude koji su u stanju ovakvoj gluposti da pridaju paznju. Zakljucak - iPhone storage se ponasa identicno kao i svaki drugi.
 
Ne razumem.
I kod drugih proizvođača je bio slučaj da modeli sa manje memorije imaju i sporiju istu?
Jel može izvor neki ako nije problem jer ja sad prvi put čujem za ovu foru.

Sent from my Redmi Note 3
 
^
Dosta prijatnije boje kod iphone-a i dosta prirodnije procesuiranje, neki moj utisak.
Ako gledas kroz fanboy naocare onda da. iPhone klasika zutica, nebo sprzeno na svakoj slici, dok pixel klasicno deluje plavlje kako hdr+ obradjuje, ali kvalitet slike na pikselu je klasu bolji

Nexus 5X
 
iPhone 7

Ja ne bih rekao da je za klasu bolji - bolji je u nekim situacijama (pogotovo ako se moze smanjiti ova saturacija bolesna), ali malo, ali ako usporedis video koji je jittery na pixelu zbog sw stabilizacije onda je to vec klasa bolje za iPhone jer miran video i video koji ima random skokove je ipak velika razlika. Takodje onaj portrait mode sa iPhone radi sa ljudima i to moram priznati sasvim solidno, dok kod pixela ne radi...
Po meni - vec samo to je selling point za kameru...

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne razumem.
I kod drugih proizvođača je bio slučaj da modeli sa manje memorije imaju i sporiju istu?
Jel može izvor neki ako nije problem jer ja sad prvi put čujem za ovu foru.

Sent from my Redmi Note 3

Naravno, svaki SSD funkcionise upravo tako. Realna razlika u radu je nekih 1,4X u korist 256GB, 220 sekundi za 32GB model, 154 sekunde za 256GB model (vise memorijskih cipova, vise paralelnih kanala). Zato svaki test SSD-ova kada citas uporedjujes rezultate uredjaja istog kapaciteta, sto veci kapacitet to je brzi uredjaj.
 
Nisam znao za to.
Malo bezveze što je tako, ali ako mora onda ok :)

Sent from my Redmi Note 3
 
Veci su brzi zato sto koriste vise kanala paralelno, sve zavisi koliko ssd ima nand cipova, ovaj od 32gb vjerovatno ima 2 po 16, a 128 8 cipova.
Sad gledam na netu 6s 16gb daje oko 30mb/s pisanje 400mb/s citanje, dok je kod i7 32gb sareno, u prosjeku 70mb/s pisanje, 800mb/s citanje.
 
Poslednja izmena:
Nisam znao za to.
Malo bezveze što je tako, ali ako mora onda ok :)

Sent from my Redmi Note 3

Nije to nista strasno, kao krajnji korisnik manje vise neces ni primetiti razliku, avaj svi uredjaji su se do sada identicno ponasali pa ne verujem da je iko od korisnika imao ikakav problem sto je random write na uredjajima manjeg kapaciteta sporiji nego na uredjajima veceg kapaciteta. Standard kao i sa svakim Apple proizvodom, krastavac tako se prave prave pare, najpopularniji uredjaj, daj bombastican naslov, privuci hit-ove i samo prebrojavaj pare :)
 
Nazad
Vrh Dno