Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Covek je vise toliko dosadio sa njegovom pricom o G3 da je nepotrebno komentarisati. Klasican fanboj.

Sto kaze mikenziyu, svako koristi ono sto mu odgovara. Pljuvanje i androida i apple-a je totalno suvisno. Neko je bolji na jednom polju, drugi na drugom.

Sent from my Nexus 5X
 
Poslednja izmena:
Ip7
138.3 x 67.1 x 7.1 mm

Google pixel (ex Nexus )
143.8 mm x 69.5 mm x 7.3 mm

Plus 4.7 vs 5incha. Ako primetis razliku u ruci svaka ti se dala :)

mislim da je vise od 5 inca,al da,primetim razliku i znam da mi odgovara velicina od 5s,posto imam pored S jos i onaj C kod kuce i ta velicina mi je idealna za saku.
 
mislim da je vise od 5 inca,al da,primetim razliku i znam da mi odgovara velicina od 5s,posto imam pored S jos i onaj C kod kuce i ta velicina mi je idealna za saku.
A pa dobro ,video sam da se zalis na veličinu android mob pa sam pomislio da ih porediš sa 6,6s i 7. Moja greška
 
Bravo @mikenziyu

"Ova rasprava je totalno nebitna. Svako će koristiti ono što mu najviše odgovara i to je to. Postoji tržište, telefon i cena za svakoga. Ja lično koristio sam Android telefon 7 dana, video da nije to za mene (previše opcija) i ostao sam na iOS-u."

Android ima, iOS nema. :)
 
iPhone 7

Jedino nije svaki dan par puta, nego to se ni ne pali. Root da radi brže, he went too far.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

A kako se drugacije cisti Android(non-nexus) od bloatware proizvodjaca, kada isti ne mozes pobrisati bez root-ovanja istog?

I veruj mi ne trebas me uciti o carima androida posto sam godinama koristio isti (i kada nisam iPhone, i paralelno sa iPhone), tako da znam kako isti tade u poredjenju sa iPhone telefonima...

I mozete me zvati fanboy-em koliko hocete, ne smeta mi, jer ocigledno ne mozete nista drugo da smislite kada neko ne deli vase misljenje, pa eto da vas postedim razmisljanja. [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Par strana unazad neko je rekao kako 6s ima slab zvuk u slusalici, samo da napomenem da imam 5s, nemam 6s ali sam primetio da npr varira mnogo zvuk u slusalici od sagovornika do sagovornika. Po difoltu mi je skoro na najjace namesteno i kad me pozove drugar bukvalno svaki put moram da smanjujem u toku razgovora jel mi bruji uvo posle deset sekundi razgovora, dok npr nekad ne cujem nista posebno na ulici i stavljam na najjace kad me neko drugi zove. Eto samo da podelim i moje iskustvo. Mislim i da je bitno koji tel ima sagovornik...
 
@ n1tro

Sam si kriv sto si kupio jedan od najlosijih 2014 flagship 'droida koji uz to ima i njesra modifikovan UI prepun bloata :)

Nemoj generalizovati, ima android uredjaja sa lajt skinovima i malom kolicinom bloata koji ne kvari performanse a dobar deo je moguce disable-ovati ili obrisati bez root-a ;)
Uz to rade brzo, fluidno, stabilno a podrska je dovoljno dobra mada svakako kraca od iP.

Sent from my D6503
 
Pa to i jeste prednost Apple-a. Možda niste zadovoljni količinom poboljšanja i noviteta ali se ne može dogoditi da kupite loš telefon.


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
@ n1tro

Sam si kriv sto si kupio jedan od najlosijih 2014 flagship 'droida koji uz to ima i njesra modifikovan UI prepun bloata :)

Nemoj generalizovati, ima android uredjaja sa lajt skinovima i malom kolicinom bloata koji ne kvari performanse a dobar deo je moguce disable-ovati ili obrisati bez root-a ;)
Uz to rade brzo, fluidno, stabilno a podrska je dovoljno dobra mada svakako kraca od iP.

Sent from my D6503

iPhone 5 je izbacen 2012. godine. Navedi mi jedan Android izbacen 2012. koji ima podrsku za Nougat (ili kako se vec zove) ili (posto takav ocigledno ne postoji) navedi mi jedan Android iz 2012. na kome mozes staviti najnoviju verziju facebooka, yt, i ostalih popularnih app a da on i dalje normalno radi? Znaci i da podrzava i da ne zaglavljuje... I nisam koristio samo G3 [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja lepo napisah da je podrska prednost za ajfone a zna se da su androidi do pocetka 2013. uglavnom bili krs :)

Ali zato danas za cenu realno odlicnog 5s mozes da kupis npr Z3+ koji je bolji a dobice Nougat u decembru ;)

I M8, OPO, Z2, Z3 su malo bolji tj kompletniji uredjaji od 5s ali ostaju na MM softveru.

PS

Koliko znam G3 je poslednji android koji si koristio a taj fon je bio i ostao poluproizvod, za mene je na LP sw-u bio kanta kupusa sa socijala izradom ali za to je kriv LG a ne Gugl :)


Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Jeste kriv Google. Ne treba ih uopšte prati odgovornosti. Imaju svoju kao kontrolu za sertifikaciju, odobrili su.
 
Niko vas ne tera da kupujete kante od androida. Prvi ti nisi kupio, jer si imao izbor, o tome se radi ;)

Mada LG danas rade daleko bolje od ocajnog G3, evo G5 i V20 su ok.

Sent from my D6503
 
Radi se o tome da može da ih ima. I da je Google naravno odgovoran za to, jer su stavili svoje ime na to.
 
Niko vas ne tera da kupujete kante od androida. Prvi ti nisi kupio, jer si imao izbor, o tome se radi ;)

Mada LG danas rade daleko bolje od ocajnog G3, evo G5 i V20 su ok.

Sent from my D6503

G5 je ozbiljna masina. Brz je kao munja. I ona shirokougaona kamera je top.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dark: Ne,Google nema nikakve veze sa tim,ne mesaj babe i zabe tj istu pesmu teras na vise tema... menjaj plocu...

Nitro: iPhone 5s iz 2012... ja ne kontam ko u danasnjem svetu koristi fon 4+ godine...
Ako cemo tako,mozemo uzeti i Nokiju 3310,eno je u fioci,sljaka sve za sta je predvidjena bez apdejta...
Ali takodje imam i Samsung S2 iz 2011 u fijoci sa official 4.0.4 androm,do pre par meseci sve app radile koje inace koristim dok nisam uzeo novi fon... a telefon ko da je bio u Vijetnamu... posao,padovi,prasina,ogrebotine...
Ne rade dzabe provajderi ugovore na 2 godine,to je neki prosek na koliko menjas fon i koliko ima smisla vremenski koristiti neki model jer sve jako przo ide napred...

Da ne bude zabune,iPhone JESTE dobar fon,ali to i treba da bude za te pare... sad gledam,iPhone 5s refurbished verzije 300+e u Nemackoj...
Takodje vidim da nije iz 2012 vec septembar 2013...

Ajaredic: Heretic!!! :D
 
Poslednja izmena:
Da ima, i vrtim je jer svi peru Google jer ljudi ne shvataju šta je open source i da ne znači to što misle da znači.
 
Navedi mi jedan Android izbacen 2012. koji ima podrsku za Nougat (ili kako se vec zove) ili (posto takav ocigledno ne postoji) navedi mi jedan Android iz 2012. na kome mozes staviti najnoviju verziju facebooka, yt, i ostalih popularnih app a da on i dalje normalno radi? Znaci i da podrzava i da ne zaglavljuje...

Nexus 4. Sjajno radi i dalje. Dobio je 4 velika update-a zvanično (izašao sa 4.2, od 4.3 Jelly Bean do 5.1 Lollipop).
 
iPhone 7

S2 CM13, perfektan.
5s nov iz prodavnice 269jura.

Ne dirajte nam M$ RMS freedom for W10,5 mačkicu :)
 
inavedi mi jedan Android iz 2012. na kome mozes staviti najnoviju verziju facebooka, yt, i ostalih popularnih app a da on i dalje normalno radi? Znaci i da podrzava i da ne zaglavljuje... I nisam koristio samo G3 [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Na vecinu mozes staviti facebook, jer android za razliku iOS-a apdejtuje play services i ne mora da ima najnoviji android da bi aplikacije radile.
 
Na vecinu mozes staviti facebook, jer android za razliku iOS-a apdejtuje play services i ne mora da ima najnoviji android da bi aplikacije radile.
Tacno. Morao sam da dignem Ipad4 na IOS 10 jer mi nije dao da skinem neke programe jer je IOS 6 na uredjaju. Sada na IOS 10 imam solidne lagove I kod prostog ulaska u settings. To vise nije fluidan uredjaj na koji sam navikao. Tako da su u Apple seronje teske sa tim forama.

Sent from BlackBerry Passport
 
iPhone 7

Iphone 7 je tema. Hvala drgonzo-u sto me podseca.
 
nisu nista novo uradili godinama.Neke sitne promene,par tih promena je samo unazadovalo postojece...moraju pod hitno da izbace nesto bas novo i dobro!

Hajde navedi šta bi to bilo po tebi?



Sent from my iPad using Tapatalk
 
iPhone 7

Tacno. Morao sam da dignem Ipad4 na IOS 10 jer mi nije dao da skinem neke programe jer je IOS 6 na uredjaju. Sada na IOS 10 imam solidne lagove I kod prostog ulaska u settings. To vise nije fluidan uredjaj na koji sam navikao. Tako da su u Apple seronje teske sa tim forama.

Sent from BlackBerry Passport

Ja na iPad 4 imam samo lagove na 10-ici kada ga boot pa prvi put kada se udje u task manager, tako da iskreno ne znam o cemu pricas. Jesi odradio reset?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
iPhone 7

Hajde navedi šta bi to bilo po tebi?

Nadam se da ti nije poenta provociranje,jer ne zelim da gubim vreme na forumu prepucavajuci se.

Evo na primer,s obzirom da su izbacili ulaz za sluske,mogli su da povecaju bateriju.

Dalje,rezolucija ekrana,ukidanje fizickih dugmica totalno,stakla na ekranu koje se ne grebe (safirno na primer)...

Promeniti dizajn telefona,ubaciti neke nove materijale...

O peglanju iosa mogu do sutra da navodim.Za pocetak mogli bi da daju malo slobode prilikom izbora shortcutova u control centru

Mislim,mogu da lupam do sutra,u vecinu stvari se ne razumem,al kao sto rece neko,to je njihov posao i ja ih za to placam debelo.
 
Poslednja izmena:
Svaka kompanija na prvom mestu ima profit. Uspesne kompanije svoje poslovne odluke koje dovode do profita uspevaju da upakuju tako da krajnji korisnik ima utisak da je to za njegovo dobro itd. Svaka odluka, makar imala za posledicu ustedu par dolara za njih je ispravna s' obzirom na to koliko telefona prodaju.

Sto se mene tice, ok je 7, najavili su da ce evolucija biti svake tri godine umesto dve kako smo navikli sto znaci da je ovo 6ss i samim tim top model ove iteracije.
Sledeci ce biti drugaciji i ja sam ok sa tim. Mozda nekome nije dovoljno, neko ko vec ima 6s, ali za nove korisnike ima smisla. Ja koji nemam 6s svakako bih pre isao na 7.
 
sledece godine je 10 godina iphonea i ako ponude iphone 6smp onda su stvarno zestoko podbacili...
 
Nazad
Vrh Dno