Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

Ne znam da li je vec bilo, ali je zanimljivo za pogledati mada nema preterane veze sa Iphone 6s :
 
na oglasima sad već može da se uzme 6s za iste pare kao i u prodavnici :)

Pukli šverceri izgleda žestoko,a i ja koji sam bez razloga cimao ortaka iz Au da mi uzem i pošalje :)

Kapiram da će cena tek ove nedelje da padne,pošto operateri od 23ćeg kreću
 
Ja sam menjao 2 ili 3 4ke,zbog dugmeta.

Kursula,gde si uzimao iphone?

Ako je ovde,ne bih me čudilo,jer mi deluje,po broju prijava ovde na forumu,da dobijamo ko zna koji kvalitet uređaja.

Bitno je da menjaju. :)

Mts, ma i ovaj cetvrti ima falinku, stavljao sam sliku. Ladno moze papir da se gurne izmedju displeja i kucista kod volume dugmica. Bio na servisu i kazu da je to ocekivano ponasanje ako se lepo secam. Ma totalno sam razocaran.
 
Mts, ma i ovaj cetvrti ima falinku, stavljao sam sliku. Ladno moze papir da se gurne izmedju displeja i kucista kod volume dugmica. Bio na servisu i kazu da je to ocekivano ponasanje ako se lepo secam. Ma totalno sam razocaran.

to je to.Kod nas stiže najgori mogući kvalitet :)

Tužno,al očigledno je to bila jedina moguća opcija da dobijemo taj iphone.

Od kad je došao kod operatera,gde god se okreneš,samo 6ce se vide.

Postali smo svet. :D
 
U vezi Lirum aplikacije, tvorci aplikacije su se pre 2 dana oglasili da su je privremeno uklonili sa App Store zbog nekih bugova:
http://www.cultofmac.com/391546/no-apple-didnt-purge-chipgate-app-from-app-store/
Koliko vidim, aplikacija je u međuvremenu vraćena na App Store.

Oglasio se i Apple, koji tvrdi da je razlika između 2 čipseta u prihvatljivim okvirima i u realnoj upotrebi iznosi 2-3%:
http://www.macrumors.com/2015/10/08/apple-a9-chip-2-3-percent-difference/

Anand je takođe objavio tekst, ali nije vredan čitanja jer se bavi samo teorijom:
http://www.anandtech.com/show/9708/analyzing-apple-statement-for-tsmc-and-samsung-a9
Kažu da nisu mogli još uvek da sprovedu nikakva poređenja jer svi telefoni kojima trenutno raspolažu imaju TSMC čip.

I zvanično je objavljeno da prodaja u Srbiji počinje 23. oktobra:
http://www.macrumors.com/2015/10/08/iphone-6s-and-6s-plus-october-23-launch/

još jedan review:
[YOUTUBE]06xrS9deInY[/YOUTUBE]

Neki profesionalni fotograf je dobio zadatak da istestira kameru na 6s.
Čovek se potrudio, napravio 2121 fotku, 55 panorama, 237 time lapsa, 1310 videa... :d
Njegov review možete pročitati ovde:
http://austinmann.com/trek/iphone-6s-camera-review-switzerland
A evo i jednog klipa koji je napravio, stvarno kvalitetno izgleda:
 
Ovo je valjda najgluplji test na svetu. Ne mislim samo na ovaj nego sve tog tipa. Ono bre, testiram si WiFi, baš sam jak. Neka 3G/4G testiraju, a ne ova sranja.
A zasto je nerealno ako testiras kakve su 802.11ac performanse? Ti ne koristis wifi?
 
A zasto je nerealno ako testiras kakve su 802.11ac performanse? Ti ne koristis wifi?

Zato sto takvo testiranje apsolutno nije relevenantno jer su telefoni krajnji uredjaji.

Za iole relevantno testiranje bi trebalo da im svaki testni telefon bude jedan jedini klijent u momentu testiranja. Plus da ne idemo u teorije zavjere o qos, traffic priority i slicne stvari koje danasnji moderni ruteri imaju integrisano u os.
 
to je to.Kod nas stiže najgori mogući kvalitet :)

Tužno,al očigledno je to bila jedina moguća opcija da dobijemo taj iphone.

Od kad je došao kod operatera,gde god se okreneš,samo 6ce se vide.

Postali smo svet. :D
izvini ali meni je ovo nagluplja moguca izjava...
Da objasnim, to bi znacilo da je apple ulozio posebno u proizvodnu traku gde ce se sklapati iphone za srbiju i ostale banana drzave ? :wall::wall:
 
@drgonzo, odlični linkovi, hvala. Tvoje mišljene o kameri 6s i 6s plus?
 
Poslednja izmena:
Vezano za problem sa (nekim) slusalicama:

Called AppleCare-
Supervisor apparently said that because you can't hear it with the included Apple earphones, which are made for the iPhone, naturally, that the engineers couldn't do anything about this "issue" and that this is an "issue" that would need to be taken up with the earphone manufacturer.

:D
 
izvini ali meni je ovo nagluplja moguca izjava...
Da objasnim, to bi znacilo da je apple ulozio posebno u proizvodnu traku gde ce se sklapati iphone za srbiju i ostale banana drzave ? :wall::wall:

Nisi ti kriv što tako misliš i što si neinformisan,al to znači da na primer svi oni iphonei koji su vraćeni iz ko zna kojih razloga u inostranstvu,dolaze kod nas,na primer...

Evo navešću ti klasično pravo kupaca u na primer Francuskoj,gde možeš da uzmeš jaknu,koristiš je 15 dana na zimovanju i dođeš u prodavnicu i vratiš je,jer ti se "ne sviđa" i oni ti vrate sve pare.

Moj ortak pre nego što kupi neki apple proizvod,uvek ga uzme na tih 10-15 dana ili koliko već ima prava,koristi ga i vrati.Posle lepo sedne i razmisli da li će ga uzeti ili ne.

Nekome reći da ima neko glupo mišljenje ("najgluplja moguca izjava") je krajnje nekulturno,tako da ako misliš da nastaviš konverzaciju na normalan i kulturan način,nastavićemo,u slučaju da nisi sposoban za tako nešto,molim te preskoči me.

Kad već tako nešto pričaš,samo ću ti reći da sam završio smer na fakultetu koji se zove "upravljanje kvalitetom" i znam veoma dobro o čemu pričam.U svakoj prozivodnji imaš proizvode koji su namenjeni nekom tamo švlj tržištu.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam uspeo da procitam pre par meseci i koliko se secam, ajfoni koji su kod nas dolaze iz Holandije. Nismo jedini, iz Holandije, kako sam tada citao, dobija dobar deo Evrope. Znaci da prakticno iz istog magacina salju gde god treba.
Sto se ovog dela tice da nama salju "popravljane" ili kakve vec telefone koji su losijeg kvaliteta od stalih, u to ne mogu da poverujem. Prvo, kada sam kupio telefon, dobio sam ga u vakum pakovanju, istom onom pakovanju u kom mi je stigao 5s donet od preko. Dakle, fabricko pakovanje, originalna oprema racunajuci i kutiju.
Druga stvar, na toliku kolicinu proizvedenih komada, sigurno da postoji neki procenat sa greskom, ali sumnjam da oni znaju koji je telefon sa greskom pa jos da ga salju bas u odredjenu drzavu.
Treca stvar, da li zaista mislis da se njima isplati da salju takve telefone pa da im ih ljudi vracaju i dobijaju nove? Takve mogu odmah da srede i prodaju ih kao nove, bez greske.
Za kraj, taj primer sa jaknom nije problem prodavca nego zakonodavstva jedne drzave. Dakle, postoje zakoni i oni se moraju postovati, kako tamo negde napolju tako i kod nas. To sto su negde zakoni vise naklonjeni gradjanima tj daju i stite prava gradjana vise u odnosu na drugu drzavu je stvar politike (a o tome necemo palamuditi jer nema svrhe). U samom Zakonu o zastiti potrosaca pise dosta toga, za pocetak bih savetovao svakog od vas da ga procita jer nije zgoreg znati svoja prava i njihove (prodavceve) obaveze.
 
Znam ko je dao tu infromaciju da nam dolaze iz Holandije i ne mogu 100% da garantujem da je to tačno,al iako pođemo od toga da je to tačno,mene interesuje kako je onda moguće da imamo toliko faličnih komada na našem tržištu (koje je malo) uzetih kod naših operatera?

Znam i za priču oko patika koje dolaze na primer kod nas-najlošijeg su kvaliteta,iako na njima piše na primer Made in China.Ta Made in China se razlikuje od MIC koja ide u Nemačku na primer,jer Kinezi imaju jedno 5 nivoa kvaliteta.

NIgde ja nisam rekao da nam oni šalju sa greškom prozivode,već proizvode koji nisu istog kvaliteta kao oni proizvodi koji idu za neke druge države.Ti proizvodi koji za druge države imaju rigorozniju kontrolu kvaliteta i oni koji to ne prođu,završavaju kod nas na primer.
 
Poslednja izmena:
Kako to mislis rigorozniju kontrolu kvaliteta ?

Koliko sam ja upucen kontrola kvaliteta se vrsi po serijama i to samo na par uredjaja. Npr danas naprave 100.000 uredjaja oni uzmu 2 telefona iz te serije i testiraju ih. Tako da nema teorije da znaju da li ce negde da zapadne falinka ili ne..

Varas se ako mislis da svaki uredjaj posebno prolazi kontrolu kvaliteta.. Pa nije iphone ferrari
 
iPhone 6S / 6S+

Znam ko je dao tu infromaciju da nam dolaze iz Holandije i ne mogu 100% da garantujem da je to tačno,al iako pođemo od toga da je to tačno,mene interesuje kako je onda moguće da imamo toliko faličnih komada na našem tržištu (koje je malo) uzetih kod naših operatera?

Tu informaciju sam ja dao. Magacin za celu Evropu nalazi se u Holandiji i svi servisi (pa i Apple radnje) dobijaju delove i zamenske proizvode iz ovog magacina. I mogu 100% da garantujem.

Ako misliš da ima kod nas mnogo falicnih uredjaja, iStyle Mađarska reklamira 10 puta više od nas, Češka 6-7 puta više, Rumuni 5 puta više a Srbija i Hrvatska su izjednačene, a ovo su podaci samo za iStyle.

Naravno, ne mogu ti reci koliko mi reklamiramo.

Apple Store u Cirihu ima 200 servisera, po 100 u smeni i svako od njih obradi 80 telefona svakog dana.

Ovo je redu u iStyle Budimpešta u njihovoj glavnoj radnji u Andrassy ulici. Ovako je celog dana, svakog dana.

972ace44c9ff7f6cdd3c91b118359063.jpg
i
 
Što se tiče kontrole kvaliteta,ne testiraju oni 2 komada sigurno,al ne testiraju ni 100.000. :)

Što se tiče dela da Mađari i svi ovi ostali reklamiraju više od nas,veće je i tržište,imaju store,imaju operatere,od njih uzimaju naši šverceri... ;)

Jednostavno mi je sumnjivo,da imamo toliko loših komada koji su uzeti kod naših operatera.
 
Poslednja izmena:
iPhone 6S / 6S+

Kad kažeš 'toliko loših komada' deluje kao da znaš brojke. Ali sam siguran da ih ne znaš. Ja ti ih naravno ne mogu reći, ali budi siguran da su ispod svakog tvog očekivanja.
90% naših reklamaciju su telefoni kupljeni u inostranstvu. Vec ljudi donose 6S koji se još ni ne prodaje kod nas pa bi bilo jako pogrešno da donesem zaključak da su telefoni iz drugih zemalja lošijeg kvaliteta.
Apple nije dobar zato što se ne kvari, već zato što se procentualno kvari malo. Mislim oko 2% (ali to je nepotvrdjena informacija).
 
Poslednja izmena:
Ne znam brojke,al pratim ovu temu i još neke i uglavnom ljudi koji imaju problem,imaju sa uređajima uzetim ovde :)

To mi je jednostavno probudilo sumnju :)
 
Oni bar imaju servis. I to tri, pa mogu da biraju. Šta da rade ovi koji imaju Amerikance, Singapur, Hong Kong... Oni treba da kukaju.
 
izvini ali meni je ovo nagluplja moguca izjava...
Da objasnim, to bi znacilo da je apple ulozio posebno u proizvodnu traku gde ce se sklapati iphone za srbiju i ostale banana drzave ? :wall::wall:

nema veze sa vezom teorija da Apple šalje lošije telefone na naše područje.Apple radi jedino sledeće: zavaljuje popravljane telefone kao nove. sećam se kada je Erica Griffin dobila polovan fon kao nov I zamenila ga.A u kolikoj je to meri zastupljeno,pojma nemam.
 
Pa moraju da nose u inostranstvo ako im treba servis u garantnom roku.
 
@ dark side kako je znala da je polovan? Oni polovne daju kao zamenske i naglase da
Je refabrikovan...
 
Jel to vazi i za apple care jer su meni u macoli primili 5s sa njim? Telefon je iz Singapura...
 
@ dark side kako je znala da je polovan? Oni polovne daju kao zamenske i naglase da
Je refabrikovan...

Igore, ma nisu naglasili.mislim da je iphone 5 u pitanju bio.imas taj video na njenom youtube kanalu.mislim da je bilo nešto oko ekrana..ne mogu da se setim krastavac.ako te ne mrzi potraži.
 
Ma oni su dolazili zagrebani i ja sam dobio zagreban ip5 pa i 6 ne smeta meni teo bitno je da je sve ostalo savrseno jedini bez jedne crtice mi je bio 4 cak je i 5s imao crticu na ledjima ipod touch 4 je imao par crtica kod konektora (a sve kupio cim ie izaslo u Hustonu) oguglao sam na te sitne crte po tel, ali evo taj ipod 5 godina bez malo radi kao sat osim batt :-D
 
Ma oni su dolazili zagrebani i ja sam dobio zagreban ip5 pa i 6 ne smeta meni teo bitno je da je sve ostalo savrseno jedini bez jedne crtice mi je bio 4 cak je i 5s imao crticu na ledjima ipod touch 4 je imao par crtica kod konektora (a sve kupio cim ie izaslo u Hustonu) oguglao sam na te sitne crte po tel, ali evo taj ipod 5 godina bez malo radi kao sat osim batt :-D

nisam pisao o grebanju nego o popravljanim telefonima koji su prodavani kao novi.
 
Ne znam najbolje se vidi kada se dzekne na komp i pise lepo kad je aktiviran i do kad je garancija :-D ja sam ukapirao da joj je bio zagreban sorry my bad
 
Nazad
Vrh Dno