Šta je novo?

iPhone 6s 64GB ili Samsung S7

jaksa

Odeljenje za zaštitu naroda
Super Moderator
Učlanjen(a)
04.06.2002
Poruke
6,224
Poena
905
Imam tu nesreću da moram da kupim telefon iz naslova i da ga uručim kao zasluženu nagradu. Mogu da se provučem i sa 16GB ali....krastavac....nisam tolika stipsa. Isto važi i za 6 bez s. 5s, SE i ostalo nisu opcija.
Ono što me buni je da naši provajderi (a može a bude simfree ili telenor) nude samo 16GB. Rado bih uzeo nov od privatnog lica ali ne vidim da ih ima, osim 16GB. Kupljeni preko firme me apsolutno ne zanimaju.
Kako stoje stvari sa garancijom? Da li postoji neka vrsta no matter what zaštite?
Gde se to čudo kupuje najpovoljnije. Istyle i provajderi nisu opcija.
Zahvalan sam za svaku preporuku ili savet.
 
Istyle - 113k din.
 
Svaki iphone ima 1 god garancije od momenta aktivacije telefona bez obzira od koga ga ti kupio, da li to bila firma ili privatno lice. Svi iphone 6s iz vipa su sim free dok su iz telenora ili mts zakljucani. Imas sajt mobilnisvet kao i kupujemprodajem pa trazi. Ima ih dosta pogotovo polovnih. Sa obzirom da je iphone 6s poceo sa prodajom u oktorbru 2015 koji god kupio imace garanciju bar do oktobra 2016. Ako se toliko ne razumes vidi da ti neki drugar koji se razume pomogne u kupovini.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Po zakonu kod nas garancija je 2 godine za svaki nov uredjaj. Mene zanimaju apple specifičnosti, npr čuo sam za nekih 99e/zamena uredjaja u slučaju štete, koliko je to izvodivo kod nas. Ja pitam ovde jer nemam "drugara koji se razume" a nisam raspoložen da idem u istyle.
 
Poslednja izmena:
Ako hoces dve godine garancije, onda uredjaj mora da bude kupljen kod nas - operateri ili iStyle.
Prvu godinu grancije ostvarujes u iStyle bez papira, isto vazi i ako ga kupis novog (vakum pakovanje) i od nekog van prodavnice ako je model za evropsko trziste, tacnije, ako iStyle ima dozvolu za taj model (to dobija od Ratela). Npr. iPhone kupljen u US moze da se zameni i reklamira i u Evropi (Apple Store) ali ne i kod nas.

Druga godina garancije se ostvaruje uz papir (garantni list koji dobijas).


Cene kod operatera nisu bas popularne ali racunaj da tako dobijas i drugu godinu garancije.


VIP iPhone je sim free, MTS i Telenor prodaju zakljucane na tu mrezu. Otkljucavanje je moguce kada isplatis kompletno telefon.




Tu dodatnu garanciju, internacionalnu, koju pominjes, mozes da ostvaris uz Apple Care Protection Plan ali, u slucaju iPhone-a, on se kupuje i aktivira uz kupovinu iPhone-a ali ga nemas kod nas (imas u Apple Store-u a to ti ne znaci nista). Moze da se aktivira i do mesec dana nakon kupovine ali moras da zoves Apple Support i da ga kacis na net da izvrse dijagnostiku. Ovo znaci da bez veceg cimanja, ne mozes da racunas na tu opciju :)


To je ono najopstije. Morao bi da napises jos nesto ako te zanima jos neka specificnost.
Ovde na forumu imas i coveka koji radi u iStyle-u i mozes da dobijes pouzdane informacije o procedurama.
 
Gotovo da je nemoguce naci 64GB sa 2 godine garancije, a da ga naravno ne uzmes u iStyle-u, Macoli, etc...
Najjeftinija opcija ti je da se provuces sa 16GB koji mozes naci na kp nov sa 1 godinom garancije za 520e.
2 zakonske godine mozes da dobijes ako kupujes bas u pomenutim radnjama, samo ce te to kostati bas tih pomentuih 110+k dinara, u 64GB varijanti, pored toga imas ove divlje radnje koje daju 6-12 meseci, tu mozes da nadjes 64GB veirziju ali dati njima 600+e je, u najmanju ruku, rizicno.

Kao sto je @grabezbogdan rekao, SVAKI iPhone uredjaj ima 1 godinu garancije od momenta aktivacije, ima sad tu jos dodatnih opcija, verovatno poput te koje si gore naveo, ali ne znam kako to funkcionise kod nas.

Ja sam moj iPhone 5s, koji je tada bio u toj prvoj godini garancije, ispustio i napukao mu je ekran. Znam odmah da nema leba da se to popravlja u ovlascenom servisu, ali eto cisto iz znatizelje posaljem mail ovlascenoj Apple radnji i servisu na M, da bi mi oni rekli da je u navedenom slucaju moguca samo zamena kompletnog uredjaja po nekoj snizenoj ceni. Ja im posaljem serijski broj, kazu zamena uredjaja po snizenoj ceni je 45000... Tako da nesto sumnjam da mozemo i mi da uzivamo u povlasticama koje imaju prijatelji preko bare...

Edit1. Tek sada vidim komentar iznad, objasnio ti je taj Aple Care Plus, ako se tako zove, nisam bas najupuceniji u to, ioanko od toga nemamo nikakve vajde
 
Poslednja izmena:
Hvala vam. Za sada mi je ovo dovoljno. U ovom momentu mi se čini da je najbolja opcija kupiti "skinut sa mreže" od VIP ili Telenora, sa na žalost 16GB.
Vidim da po oglasima ima i "vakum pakovanih", misli se valjda na uredjaje u celofanu :), zamenskih koji su dobijeni od istyle i slično, ti "zamenski" su refurbished?
 
Iz prve ruke info...iPhone 6 64gb,kupljen u Švajcarskoj,korišćen kod nas.Ispostavilo se da mi je zapala prva serija sa problemom krckanja home dugmeta i ivice ekrana.Uredno sam odneo i iStyle gde su mi samo na osnovu serijskog broja zamenili komplet telefon bez ikakvih problema.A što se tiče 2 godine garancije jedina je opcija ako je tel kupljen preko da se poseduje fiskalni račun i to je to...nikakav problem.
 
Hvala vam. Za sada mi je ovo dovoljno. U ovom momentu mi se čini da je najbolja opcija kupiti "skinut sa mreže" od VIP ili Telenora, sa na žalost 16GB.
Vidim da po oglasima ima i "vakum pakovanih", misli se valjda na uredjaje u celofanu :), zamenskih koji su dobijeni od istyle i slično, ti "zamenski" su refurbished?

Nisu refurbished već stižu bez pakovanja zbog carine i propisa.Podrazumeva se da vlasnik poseduje original ambalažu...
 
Hvala vam. Za sada mi je ovo dovoljno. U ovom momentu mi se čini da je najbolja opcija kupiti "skinut sa mreže" od VIP ili Telenora, sa na žalost 16GB.
Vidim da po oglasima ima i "vakum pakovanih", misli se valjda na uredjaje u celofanu :), zamenskih koji su dobijeni od istyle i slično, ti "zamenski" su refurbished?
Ne, vakum znaci da nije otvarana kutija. :)
Zamenski stize u posebnoj kutiji a oprema ostaje stara. I ja mislim da su refurbished pa bih ih izbegao.
Iz prve ruke info...iPhone 6 64gb,kupljen u Švajcarskoj,korišćen kod nas.Ispostavilo se da mi je zapala prva serija sa problemom krckanja home dugmeta i ivice ekrana.Uredno sam odneo i iStyle gde su mi samo na osnovu serijskog broja zamenili komplet telefon bez ikakvih problema.A što se tiče 2 godine garancije jedina je opcija ako je tel kupljen preko da se poseduje fiskalni račun i to je to...nikakav problem.
Kod nas, kada se uzme preko operatera, ne moze u drugoj godini da se nosi direktno u iStyle. Mora preko operatera da se ide.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne, vakum znaci da nije otvarana kutija. :)
Zamenski stize u posebnoj kutiji a oprema ostaje stara. I ja mislim da su refurbished pa bih ih izbegao.

Kod nas, kada se uzme preko operatera, ne moze u drugoj godini da se nosi direktno u iStyle. Mora preko operatera da se ide.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Kao i uvek ne pratiš...moj slučaj je da je tel kupljen u inostranstvu...
 
Da, ako se uzima preko operatera 1. kupac mora biti fizičko lice, ako je firma to je noćna mora za ostvarivanje bilo kojeg prava.
 
Kao i uvek ne pratiš...moj slučaj je da je tel kupljen u inostranstvu...

Zasto uopste mislis da se ovo odnosilo na tvoj komentar? Napisao sam da covek zna sta moze da ocekuje i kako bi se resilo ako dodje do toga. Nisam pomenuo kupovinu preko i reklamaciju kod nas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Otkud ovo:

Apple
iPhone 6s 64GB
star 1 dan, space gray, telenor, vakum pakovanje, bg

Telenor?
 
Pazi samo ako uzimaš telefone sa MTSa i Telenora, oni su zaključani na tu mrežu.

Ima jedan dečko na kupujemprodajem i na macserbia koji prodaje vakum iPhone 6s sa Apple Care (ako recimo razbiješ ekran dobiješ nov telefon za 99€).
 
Otkud ovo:

Apple
iPhone 6s 64GB
star 1 dan, space gray, telenor, vakum pakovanje, bg

Telenor?

Star jedan dan i vakuum, ne pije vodu. Ne kazem da je bitno ali vakuum podrazumeva da nije otvoren i skinut celofan sa kutije :)
Da li je aktiviran ili nije, to je druga stvar.
Kod Apple-a se gleda pocetak jednogodisnje garancije od trenutka aktivacije ili, ako posedujes papire i dokaz o kupovini, datum kada je kupljen uredjaj posto se desava, cesce kod Mac-ova, da se kao datum pocetka garancije racuna pre njegovog aktiviranja.
 
Poslednja izmena:
Postoji neki fazon da ne može fizičko lice da prodaje nešto novo (ako sam ja to dobro shvatio), zato se piše star jedan dan. Kao što na KP ako je nešto novo moraš da označiš Kao novo (nekorišteno). Tako da je to nov, neotpakovan telefon.
 
Stvarno taj deo ne znam (kako se pravno posmatra) :)
Ovo je cisto iz ugla nekog ko dugo godina koristi Apple uredjaje i prenosenje utisaka kako te stvari posmatraju dugogodisnji kupci Apple uredjaja :)

Najcesce se u oglasima stavi simbolicno niza cena za uredjaj koji je otpakovan ali nije aktiviran.
 
Vreme je da ga tražim.... Dajte preporuke gde da gledam (KP, m.svet...?)
 
Gledaj na kupujemprodajem prodavce sa puno pozitivnih. Mogu da ti dam par koji su ok, samo ne znam da li je protivno pravilima foruma da postavljam linkove ovde.
 
Nije protivno poslati na pp.
Čak, ovo je tema u podforumu "gde da kupim" tako da je potpuno ok i pominjati konkretna imena.
Hvala svakako.

Novo pitanje - isplati li se čekati da se pojavi sedmica, da li će cena 6s pasti odmah?
 
Dobra je ideja da se saceka malo ali ne racunaj da ce brzo da spuste cene.
Mislim da se isplati sacekati posto je predstavljanje iPhone7 za mesec dana i, ako nemas nameru da ga pazaris i nije ti hitno, sacekaj malo :)


Imas pouzdane prodavce na forumu koji se bavi Apple uredjajima.

Cene za 64GB, sim free, su oko 650 evra a zakljucani na domace operatere su nesto malo jeftiniji ali je bitno da je garancija na fizicko lice.
 
Imam iznenadni obrt dogadjaja. Sad moram da tražim i Samsung S7. Gde se oni kupuju, na KP?
Hvala vam svima na dosadašnjoj pomoći.
 
A gde bi drugde?:)
Imas OK cenu na VIPu trentuno (uz tarifu), ali bez garancije da je SIM Free :)

Mada, dao sam skoro predlog u SportsDirect temi, a vazi ozbiljno i ovde. 25e karta do Beca povratna (bez spavanja), uzmes uredjaj, dodijes VAT refund, i jos si prosetao do Beca.
 
VAT refund smatram kriminalom a i nemam pravo na isti :)
 
Novi izazov :)
Naći ga sa 2 god garancije. Cenim da su ovi sa 6-12 meseci garancije švercovani iz Madjarske.

Btw, logicshop na sajtu ima cenu 530e i "na stanju", u telefonskom razgovoru saznajem da ih nema (biće možda sutra) i cena 555e. Ne znaju da objasne zašto se cene razlikuju. Loše.
 
Rešen problem.
Uzet S7, odustalo se od iphonea. Hvala svima na pomoći.
 
Nazad
Vrh Dno