Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

^ a ne znam sta odgovarate na njegove postove - provokacije, time mu dajete "hranu" da nastavi da "zivi".

To je njegov dojam iPhone i iOS-a i naravno da ima drugih izbora i mogucnosti pa moze da promeni. Apple- u treba jos jaca i bolja konkurencija sto se mene tice.

Ja znam puno ljudi da su presli sa Android uredjaja na iOS uredjaje od kada je postao dostupan u Srbiji (legalno, kod operatora) i svi su zadovoljni. U tu grupu spadaju i visoko obrazovani ljudi tehnickog opredeljenja, da ne dodje do zabune :)
 
Cuj 'leba ti, provokacije. Pa realni problemi u radu postoje i to niko ne moze da ospori. Problem je u tome sto sam se ja, obican smrtnik, drznuo da dirnem u Bozanstvo- apple.

Kajem se zbog svoje blasfemije. Pozdrav.
 
Cuj 'leba ti, provokacije. Pa realni problemi u radu postoje i to niko ne moze da ospori. Problem je u tome sto sam se ja, obican smrtnik, drznuo da dirnem u Bozanstvo- apple.

Kajem se zbog svoje blasfemije. Pozdrav.

Ja sam imao takav doživljaj prilikom mog prvog kontakta sa iPhone 3g...naravno mislio sam da je to slično sjajnom Androidu.Nakon toga sam se vratio na Android(Flag sheep modeli) i trudio se da opravdam sve njegove nedostatke...fuš kameru,lagovanje pri relativnom opterećenju pa čak i pri pokušaju poziva,curenje baterije za koje je Android kao stvoren jer je open s,bagovanje do mere vađenja baterije,nekonzistentni update...

Eto nemam ni ja neku predrasudu...koristio sam i 3g,3gs,4,4s,5s i 6 a između Android u istim klasama...za to vreme Android je u odnosu na Apple napredovao u nekim sferama,koje mene ne zanimaju a recimo nigde se nije pomerio u drugim.

Ono što si ti trebao da znaš pre kupovine je to za šta ti treba telefon,da prepoznaš način korišćenja koji ti odgovara,koje su prednosti i mane oba sistema a ne da pljuješ po temi.

Ovde ima indijanaca koji se vređaju kad se kaže iOS je bez veze...jeste iOS nije savršen i u svakom sistemu ili hardveru postoje greške(meni se čini da si ti ili fasovao defektan hardver ili nešto nije dobro prošlo pri update-u),ali definitivno se ne može reći da je Android stabilniji u radu od iOS-a(isto važi za Mac vs. Win),lično koristim sve ali bukvalno sve platforme u kući i definitivno je Apple najstabilniji za rad(ovo govorim objektivno jer opet kažem imam sve moguće platforme u kući PC AMD-Intel,MBP,iPad,Android tablet,iPh6,Samsung S5 i još neke...)

Opet ponavljam da si ti možda zalutao sa Apple-om ali isto tako potrebno je malo vremena da se navikneš i ukapiraš kako iOS funkcioniše,daj mu malo vremena pa ćeš videti razliku.Ali opet način tvog kapiranja ova dva različita sitema je presudan i moraš biti svestan da ta dva sistema su jaaako slični a opet različiti.

Samo opušteno i bez nervoze i pljuvanja...samo izazivaš revolt i negodovanje.

Evo mog SS-a posle upgade-a

IMG_4020.PNG
 
Poslednja izmena:
Potvrđeni su bagovi posle poslednjeg update-a, ali biće to brzo ispeglano.
 
Mick,

Zaista se trudim da budem objektivan ALI evo jednog primera: udjes u galeriju i hoces da posaljes sliku. Pritisnes gore select, pa odaberes sliku ili vise njih, pa zatim pritisnes strelicu u donjem levom uglu, pa odaberes preko cega saljes (whatsapp, viber, mail itd) pa tek onda moze send. Istovremeno, na androidu udjes u galeriju, long press na sliku, share via i gotovo. Ako je apple jednostavan, cemu 5 koraka vise? Ja ZNAM sta je meni potrebno i zbog istih razloga sam otisao sa androida. Nestabilnost, curenje baterije itd. mi se veoma cesto desavalo. Ipak mozda sam previse ocekivao od ios-a.


Leksa, a posle ja lud.
 
Poslednja izmena:
A sto tako saljes nije mi jasno zasto ulazis u galeriju ?
 
@nenad.fil Taj "problem" je rešen na 6s. Force touch na sliku, share. Ali radi se o tome da si ti navikao na Android, pa sada to pokušavaš da reprodukuješ na ios i smeta ti kada procedura nije ista. Kao što reče mick, moraš malo vremena da mu daš da bi mogao da vidiš da li i odgovara ili ne. I ja sam hteo da bacim ajfon u kontejner u prvih par dana posle prelaska sa androida (kad sam morao da guglam zbog svake sitnice). Npr. i meni je nedostajalo fizičko back dugme, a sada kao ludak svajpujem Android na levo. Stvar navike
 
Moguce. Ako ode, otisao je stize s7 edge. Ako ostane, mozda promenim pricu. Ono sto zaista jeste istina da i pored bagova radi lepo, task manager drzi u memoriji apps od pre par dana, i da je baterija ( bila) fenomenalna na 9.2.1. Jos nisam uradio restore pa set as new pa sve peske, pa cemo videti posle.
 
Galerija > select > umesto klika samo predjes prstom preko slika moze ceo red odjednom
 
Mick,

Zaista se trudim da budem objektivan ALI evo jednog primera: udjes u galeriju i hoces da posaljes sliku. Pritisnes gore select, pa odaberes sliku ili vise njih, pa zatim pritisnes strelicu u donjem levom uglu, pa odaberes preko cega saljes (whatsapp, viber, mail itd) pa tek onda moze send. Istovremeno, na androidu udjes u galeriju, long press na sliku, share via i gotovo. Ako je apple jednostavan, cemu 5 koraka vise? Ja ZNAM sta je meni potrebno i zbog istih razloga sam otisao sa androida. Nestabilnost, curenje baterije itd. mi se veoma cesto desavalo. Ipak mozda sam previse ocekivao od ios-a.


Leksa, a posle ja lud.

9.3 se pokazao malo bangav, ali već je posle par dana izbačeno 2 update-a koji ispravljaju većinu stvari. To je nešto što se kod androida ne dešava, tamo moliš Boga da proizvođač uopšte izbaci update, a većina stvari ostane večno bangava i nikad ni ne doživi fix kroz neki update. Apple pegla kroz update-e dok ne ispegla. Koliko vidim u poslednje vreme imaju problema kad dodaju nove feature kroz update-e, imaju (za apple standard) neočekivane probleme i bug-ove. Srećom, brzo izbacuju fix-eve.

Što se tiče problema sa share-ovanjem slika i viška klikova, reč je o razlikama u procesima na dve različite platforme. Ali na ios-u imaš više načina da share-uješ slike, može i direktno iz aplikacije, može kroz 3d touch na 6s, itd. A proces koji si opisao na androidu je ok kad hoćeš jednu sliku da share-uješ, ali kad hoćeš više slika taj proces nije praktičan.
 
Slazem se, ali ja nemam 6s samim tim, ni 3d touch. Mislio sam da ga uzmem ali moram dooobro da razmslim
 
Pretpostavljam da do sada nisi radio restore preko itunesa pa set up new.Probaj pa vidi kako ce se ponasati.
 
Ima li neko problem sa aktiviranjem 4G interneta? Kada izaberem 4G, samo prebaci na 3G i nastavi da radi. Imam aktiviran 4g kod operatora i protok.
Neka rjesenja sto sam nalazio na netu, nijesu pomogla. Ako je neko rijesio, neka napise :)
 
A jel imas tu gde se nalazis 4G ?
 
Par puta ekran zakucao pri zvonjenju, ne vidim ko zove, ne mogu ra se javim. Posle zvanicnog 9.3 baterija curi kao luda, hajde odradicu restore opet i kalibraciju, mozda bude bolje. Task manager cesto zaglupi i ponovo reloaduje nesto sto sam vec startovao-isto ono sto spocitavate samsungu npr. Safari crashuje i vise nego cesto. Odem na stranicu, pojavi mi se baner, koji nemam nacin da skinem, dozvoljava mi skrol stranice u pozadini a baner stoji polutransparentan. Probam da odzumiram stranicu ne bi li nasao "x" da ga ugasim, nema ga. Ugasim, odem opet na istu str. opet isto. Imam cak i screenshot. Imao sam jos dosta situacija za mene je ovo dovoljno, jer kako su mi pricali, mislio sam da ne postoji mogucnost da iphone zakuca. Ipak izgleda da postoji, a sa tim mogu da se pomirim i na androidu- samsungu.

7db75ec601994af2932c3447898c8dd6.jpg




I eto to tako stoji i ne postoji nacin (ili ga ja ne znam) da se skine sa stranice a skrol u pozadini normalan. Nemam nikakav adblocker.
За ову багчину се слажем, јако иритантно, користим баш често пар сајтова и смета -_-
 
^ Kad okrenete telefon u landscape, da li se vidi X ?
 
Ili ti nisu ukljucili uslugu ili ti kartica nije 4G. Trece nema
 
@Leksa


Izgleda da ovi iz Apple-a citaju forume pa su nam dali 9.3.1. Ako sve bude ok mozda i ostanem na ios-u.
 
Radi apple vrlo aktivno na peglanju ios-a. Bilo je dosta problema sa 9.3, tako da očekujem još update-a uskoro, dok sve ne ispeglaju.
 
Problem sa zaglupljenjem kamere permanentan izgleda..
 
Pozdrav drugari, ja samo da se upisem [emoji4] Od sinoc u mojim rukama iPhone 6

Ako imate nekih saveta, upitstava slobodno govorite prvi iphone mi je ovo pa i neka mala pomoc za pocetak i nije na odomet


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cestitam!
Ne znam na kakve savete i uputstva mislis, pitaj slobodno ako te nesto konkretno zanima [emoji6]
 
Cestitam i ja.
 
Samo nemoj u prvih nekoliko dana da ga baciš kroz prozor jer moraš da guglaš za neke najosnovnije stvari, posle će sve biti u redu.
 
Slucajno sam obrisala celu konverzaciju na WhatsApp-u, pa me zanima da li postoji neka mogucnost da je "vratim" ?

Hvala. :)
 
Evo i ja da se upišem, uzet danas 6s, probao sam sve red je sada na iOS. :) Nadam se da ću sve lepo podesiti. :D
 
Nazad
Vrh Dno