Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

"Dilemam se" to JB or not to JB... Imao sam spisak paketa koje sam imao na prethodnom telefonu i kad kupih 6icu shvatih da mi zaparavo ne trebaju i ni ne uradih JB. Međutim sada kada je 8.1.1 na vidiku i kada postoje šanse da JB neće biti moguć (barem ne odmah) ne znam šta da radim. Počeo sam da tripujem da mi JB možda ne utiče na bateriju i stabilnost... Za ovih par nedelja je telefon zaista stabilan a baterija odlična. Kako ste vi rešili ovu dilemu? Koristi li dosta ljudi JB?
 
Budi spreman na to da im ostavis i telefon ako reklamiras punjač. Prošle godine sam imao takvo iskustvo kada sam isao da devojci rešim isti problem. Obrazlozenje je bilo da je takva procedura jer im se često dešavalo da ljudi kažu da je neispravan punjač, a ustvari je problem kabal punjaca, kolektori i slično.
 
Zaista se divim tome koliko je prica o savijanju uticala na misljenje ljudi o ovom telefonu... Imam ga vec mjesec dana (iP6), a zakleti sam androidash i imam sve predispozicije da ga oblatim... Do sada (prije nego sam nabavio ovajbtel) sam jako veliki broj ljudi razuvjerio od kupovine iP... O savijanju nema govora, ja ga stalno nosim u dzepu od farmerica, a imam oko 115kg... Case je must, kako neko rece jer zaista preuzima nadimak sapun od nekada popularne Nokie 6600, sa punim pravom - u njegovom slucaju ne zbog oblika vec klizavoati...
Baterija mu je sasvim ok...
Moja jedina opsta zamjerka na ios-zelim da mogu bez JB i bilo kakvih mreza i sl da BT prebacim fotografiju sa iPhona na android tel...
Evo jedan SS baterije iz prve ruke...
5ef4714ed19f77357d20e8f9e94a661e.jpg

Ili jedna od vikenda kada sam telefon koristio manje uzivajuci uz porodicu...
8f762736c3f9fd155e61d8817b773be9.jpg

Pa pošalješ je viber-om
 
Има људи који не користе вибер :) а ни мејл, а ни воцап...
 
Odneo sam adapter/punjač bez kabela na reklamaciju,ali mi je madam tražila i kabel jer mora komplet da se šalje u servis.A kako da ga punim,upitah je,solarno?
Još i telefon da im dam da ga šalju i mogu ići u tri lepe. (ovo joj nisam rekao :))
Konsultovala se sa "šefom" (do sada nisu imali ni jednu reklamaciju vezano za iP) i dala mi zamenski punjač (nov) uz revers dok se ne reši reklamacija.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
@jorgovan
Ja sam uradio pre nekih nedelju-dve JB, takodje imam 6-icu. Medjutim, Pangu je napravio ogroman bag, koji se nije desio samo meni.
Dakle, kada mi je Cydia trazila update, ja sam naravno, prihvatio. Posle toga je trazio reboot, ja prihvatio, medjutim nista se nije desavalo, nije reagovao na dodir. Telefon nije reagovao uopste na dodir nekoliko minuta, kasnije sam ga ugasio. Morao sam da radim ceo restore(bez backup-a), i to me je smorilo malo. Ne znam da li su ispravili taj bag, ili jos uvek postoji. Ali, ja sada koristim bez JB-a i totalno sam zadovoljan, nema tu velike razlike sto se tice potrosnje baterije.
 
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Pa pošalješ je viber-om

Koliko sam ja mogao da primijetim MNOGO izgubi na kvalitetu ako je saljem viberom... I opet mi treba net za to...

Sustina moje price je da fotografiju prebacim sa iP6 na S5 bez podrske interneta... Snalazim se ja, upload odradim na cloud (dropbox ili mail.ru) pa se onda fotka skine odatle ali sve to je maltretiranje...
 
Poslednja izmena:
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

"Dilemam se" to JB or not to JB... Imao sam spisak paketa koje sam imao na prethodnom telefonu i kad kupih 6icu shvatih da mi zaparavo ne trebaju i ni ne uradih JB. Međutim sada kada je 8.1.1 na vidiku i kada postoje šanse da JB neće biti moguć (barem ne odmah) ne znam šta da radim. Počeo sam da tripujem da mi JB možda ne utiče na bateriju i stabilnost... Za ovih par nedelja je telefon zaista stabilan a baterija odlična. Kako ste vi rešili ovu dilemu? Koristi li dosta ljudi JB?

Ja sam uradio JB na 6+ i sve super sljaka..
Desi se poneki crash ali nista specijalno.
Od tweak-ova najbolje je CCSettings.
Moj savet je da uradis JB jel uvek naidje nesto dobro.
 
Priča o stavljanju iphone a ne odnosi se na iphone 6 već na iphone 6 plus

Veliki broj ljudi ne pravi tu razliku... Njima je 6 i 6+ isto, cak me iznenadilo dosta njih koji se razumiju u pametne telefone, nego eto...

http://www.theverge.com/2014/11/7/7173451/my-name-is-dan-and-i-had-a-bent-iphone

Ovde kaže za običan iPhone a ne plus da mu se to desilo.

Anyways, ja sam naručio iz Mađarske, kad će stići i da li će stići, Bog jedini zna :D
 
http://www.theverge.com/2014/11/7/7173451/my-name-is-dan-and-i-had-a-bent-iphone

Ovde kaže za običan iPhone a ne plus da mu se to desilo.

Anyways, ja sam naručio iz Mađarske, kad će stići i da li će stići, Bog jedini zna :D
ma to su budale.ja ću sve da iskrivim...sigurno..daj bilo koji... za 6 plus postoji priča i ok..razvukli su ga pa je malo slabija šasija....ali ista priča je bila i sa iphone 5....i ima puno iskrivljenih petica na netu..fotke i sl..jel ti petica deluje slabo? ma njesra..internet je vašar..

http://q8allinone.com/wp-content/uploads/2012/12/Bent-iPhone-5-Anyone-Bend-Their-iPhone-5.jpg
 
Poslednja izmena:
Koliko sam ja mogao da primijetim MNOGO izgubi na kvalitetu ako je saljem viberom... I opet mi treba net za to...

Sustina moje price je da fotografiju prebacim sa iP6 na S5 bez podrske interneta... Snalazim se ja, upload odradim na cloud (dropbox ili mail.ru) pa se onda fotka skine odatle ali sve to je maltretiranje...

Ako imaš net, pošalješ fotku mailom a ako je drugi uređaj iPhone/iPad, imaš AirDrop za slanje bez neta.
 
Ako neko nema net na smartphon-u, preporučujem neku nokiju drže bateriju i po 15 dana.... :D:d
 
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Ja samo iznosim moje misljenje i ne moze me niko razuvjeriti - zbog cega mi ne bi sistem dopustio da posaljem sliku BT na drugi telefon, ne nuzno apple...
Ne gledajte sve kroz savrseni scenario, dje imate i wifi i 3g...
Npr, u inostranstvu si, nemas mobile data jer je skup, a u okolini ti nema wifi-ja nidje. Samo me nemojte zasuti pricom kako ima wifi na svakom cosku jer i nema bas... Putujem u inostranstvo jednom mjesecno pa sam se sam uvjerio da nema...
Nebitno, samo meni licno jako smeta ovo ogranicenje...
 
Poslednja izmena:
Jel bilo reci i jel neko pokusavao da zalepi foliju na displej? Pitam to zbog zakrivljenih ivica da li je ok i da li se vremenom odlepljuje i sl
 
Folije ne idu preko zakrivljenih ivica, bar ove sto ja lepim...idu po ravnoj povrsini samo tako da stoje normalno
 
Folije ne idu preko zakrivljenih ivica, bar ove sto ja lepim...idu po ravnoj povrsini samo tako da stoje normalno

BES ili BestEverSkin folije,vrlo kvalitetne i jake,nema kod nas da se uzme,moze da se naruci preko njihovog sajta
Ja sam sebi uzeo kompletza 6+ i njihova folija ide preko bocnih ivica,sto je po meni super,cuva svaki "cosak" [emoji4]
 
Ja sam stavio tempered glass, ne prekriva celo staklo, manje od 1mm do ivice ekrana tj bezela. Ali pruza vecu sigurnost od folije.
 
Jok. Najbolja opcija za ekran.
 
BES ili BestEverSkin folije,vrlo kvalitetne i jake,nema kod nas da se uzme,moze da se naruci preko njihovog sajta
Ja sam sebi uzeo kompletza 6+ i njihova folija ide preko bocnih ivica,sto je po meni super,cuva svaki "cosak" [emoji4]

zato sam i napisao da ove sto ja lepim na poslu (posto samo takve imaju) su manje malo

tempered glas cekam za note 4 .... mislim da je to najbolja solucija...mada je I on zakrivljen po ivicama manje ce staklo stici - nadam se ne premalo
 
Jok. Najbolja opcija za ekran.
 
Da li neko ima resenje za skajp? Nikako ne stizu notifikacije :(. Moram na svakih 10min da palim ekran i pokrenem skajp.
 
Resetuj network settings možda to pomogne...
 
Kako se to radi? Koristim ga tek par dana a do sada sam bio na androidu.
 
Nazad
Vrh Dno