Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Razmisljam se da prodam Iphone zbog baterije... bas bude knap pred kraj dana, ukoliko na primer produzim u grad posle posla. Neku drugu manu mu ne bih nasao... sada da li vredi zbog toga prelaziti na Sony ili sl., ili se jednostavno opremiti punjacima na svakom koraku. Mada ukoliko jeftiniji telefon zadovoljava uslove, postavlja se pitanje svrsishodnosti IP-a.
 
Ip6 je u pitanju? Nista ti nije pomogao 8.4?
 
Nemanja, svako koristi telefon na različit način tako da nema definitivan odgovor na tvoje pitanje.
Neko samo telefonira, drugi je ceo dan na wifi, treći je na 3G, sync-uje 15 naloga i igra igrice... Svako će imati različita iskustva sa autonomijom baterije
Ako nisi zadovoljan, verovatno je najbolje da prodaš i tražiš bolju opciju (telefon sa većim kapacitetom baterije)
 
Bolje da uzmes punjac pa da dopunjacas nego da ides sa konja na magarca. Mnogo ces vise izgubiti nego dobiti.
 
Ja bi takodje uzeo punjac u dopunjavao na poslu.
 
Za 12-15$ ima onaj xaomi power bank od 10400mAh da se uzme. Time ga mozes natankati jos par puta ;)
Ili prosto uzmes neki Huawei, oni imaju najbolju autonomiju. Zavisi sta ocekujes od telefona.
Ja sam batalio Android iz jednog jedinog razloga, previse mi je vremena odlazilo na telefon pa sam prakticno ja radio za njega, dok ovaj ip6 radi za mene.
 
@njikolaj : da, IP6 je u pitanju. Vidnu razliku nisam primetio sa 8.4.

Da, moze se uzeti powerbank ili punjaci, ali u tom slucaju, ti opet "radis" za telefon na neki nacin, posto moras o tome razmisljati. Bar ja tako na to gledam.

Ni ja nisam bio zadovoljan starim telefonom sa androidom, sto je bio razlog prelaska na IP. Verovatno bi odgovori bili drugaciji da sam postavio u Android podformu, ali mene su zanimala bas misljenja vlasnika IP6, kako oni izlaze na kraj sa tim, da li bi se vratili na drugi sistem, a da ne misli dva dana o bateriji?
 
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

A da li ti je ip6+ prevelik? Posto sa njim ne bi imao problema, da uvece bude knap.
Moj odgovor je da ne bi uzeo neki drugi telefon samo zato sto moze izdrzati dva dana..
 
@njikolaj : da, IP6 je u pitanju. Vidnu razliku nisam primetio sa 8.4.

Da, moze se uzeti powerbank ili punjaci, ali u tom slucaju, ti opet "radis" za telefon na neki nacin, posto moras o tome razmisljati. Bar ja tako na to gledam.

Ni ja nisam bio zadovoljan starim telefonom sa androidom, sto je bio razlog prelaska na IP. Verovatno bi odgovori bili drugaciji da sam postavio u Android podformu, ali mene su zanimala bas misljenja vlasnika IP6, kako oni izlaze na kraj sa tim, da li bi se vratili na drugi sistem, a da ne misli dva dana o bateriji?

Generalno ovo je do sad najjača autonomija iP telefona.Verovatno koristiš maksimalno telefon sa meni lično nepotrebnim stvarima popaljenim.Ali pitanje koliko bi sa istim korišćenjem dobio na Androidu,čist primer:LG G2...brutalan telefon po svim spec i baterijom,po update-u sistema baterija skoro 50% je bila lošija.Lično ne bih više prelazio na Flagship Android telefon jer smatram da sistem nije vredan tih para u odnosu na hardver.AKo mnooogo poprave sistem nije problem da pređem.Do tad Android..može u nekim jeftinijim varijantama za prvu pomoć.
 
Poslednja izmena:
@njikolaj : da, IP6 je u pitanju. Vidnu razliku nisam primetio sa 8.4.

Da, moze se uzeti powerbank ili punjaci, ali u tom slucaju, ti opet "radis" za telefon na neki nacin, posto moras o tome razmisljati. Bar ja tako na to gledam.

Ni ja nisam bio zadovoljan starim telefonom sa androidom, sto je bio razlog prelaska na IP. Verovatno bi odgovori bili drugaciji da sam postavio u Android podformu, ali mene su zanimala bas misljenja vlasnika IP6, kako oni izlaze na kraj sa tim, da li bi se vratili na drugi sistem, a da ne misli dva dana o bateriji?
Ako si bas covek koji arci mobilni,neces naci ni jedan telefon, ni od jednog proizvodjaca koji ce da ti drzi dva dana. Do sada su najbolji po autonomiji sony z3 compact i samsung s6 active, tako da ako ti je vek trajanja bat vazan i neces ili ne mozes da vuces externe punjace sa sobom onda tezis da pazaris nesto od ta dva.
Ja sam recimo prodao ip 5s jel sa mojim koriscenjem retko kad je mogao da prebaci 4,5 sata usage.
 
Telefon je skinut sinoc sa punjaca, potrosnja do prepodne...
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    135.9 KB · Pregleda: 199
Sa svim tim čudima popaljenim je sjajno :)
 
Evo mog korišćenja...prva slika upaljen wifi,4g,neko kratko vreme GPS,u glavnom pogašeni servisi koji automatski rade u pozadini.A druga slika ista stvar samo bez upotrebe GPS-a i 4g...ostavljen je na 2g i wifi preko MiFi modema.

IMG_2493.PNG

IMG_2506.PNG
 
Danas je jos ok, juce se bas brzo potrosio, a trebao mi je posle posla. Mada ja nikada nisam imao 9h usage-a. Uglavnom je na mobilnoj mrezi, samo kod kuce je na Wifi-ju.
 
Ja kada radim i treniram evo ovakva je situacija sinoc bila kad sam ga stavio na ounjac...
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    130.3 KB · Pregleda: 213
Pa nije ga koristio uopste.
Sustina price oko baterije je upravo ono sto je @drgonzo napisao. Svako koristi telefon na drugaciji nacin, sa drugim aplikacijama i podesavanjima.
 
sada sam pogledao kod kolege koji sedi pored mene, Z3C na 50% posle dva dana... meni je trenutno na 22% sa 6,5 sati upotrebe.
 
Apsolutno je to istina ....svako koristi kako koristi telefon i nijedan ne moze da bude isti po pitanju trajanja baterije...Da je mogla da bude jedno 20% baterija veci kapacitet bio bi pun pogodak...Ali meni to i nije neka mana ip6
 
Spam:
Velika YouTube krađa topic pogledajte. Našem drugaru treba svaka pomoć.
 
Imao sam iPhone 6+ ali sam ga zamenio za iPhone 6 jer ne vidim benefite velikog ekrana a gabariti su mi problem.

Baterija na 6+ mi je bila i vise nego odlicna, dok mi je na i6 knap.

Ustajem u 6:30 i tada je telefon vec u rukama. Do prve pauze (9 AM) mi je baterija u proseku na ~80%. Oko 12PM druga pauza, bude nekih ~60% manje vise. ~2:30 PM sam kod kuce i tu mi se uvek vrti na 50-ak %. Posle toga sve zavisi ali uglavnom do 11 PM uvek izgura ali bude na crvenom, tj oko 10-ak %. Usage mi je oko 6 sati dnevno.

U poslednje vreme praktikujem koriscenje dock-a na poslu, kod kuce i u kolima i neverovatno koliko pomogne kad telefon malo po malo nakacis na punjac. Bukvalno 50-60% dobijes na bateriji. Na poslu sam dock stavio pored laptopa i prakticije mi je tako jer se telefon ponasa kao fiksni i sve sa dock-a procitam. U kolima sam stavio dock na mesto menjaca i kad god sednem, nakacim fon i vozi. Em mi prakticnije jer odmah vidim poziv/poruku, em se telefon puni.

Za one koji su na terenu ili nemaju gde da ukljuce telefon, neka uzmu lepo one futrole sa par k mAh i nece imati problema sa baterijom a neznatno ce povecati dimenzije telefona.
 
Poslednja izmena:
Igor88 jel si ti palio ekran uopste?!

Mhm vidis da je koriscen 6.15h ali ne stizem da ga koristim vise od 1h dnevno kada se sklopi odg na whatsapp mAil pozive itd bas bas ne pipam tel jer sam se ozbiljnije bacio na neke druge stvari :) sve u svemu nikada mi nije trajala 6 dana do sad :) prosek 2... Zato sam i postavio fotku , sve zavisi kako koristis telefon, evo moj otac koristi ip5s samo za halo usage 9h i 3 dana bez problema to pokazuje da autonomija zavisi od korisnika do korisnika, taj isti 5s koji sam mu ja dao drzao mi je 6h usage i 1 dan...
 
Poslednja izmena:
Slabo ti to mnogo koristis, meni ne moze preko jednog dana. Ostane 20-30% uvece oko 23h i to je to. :)
 
pogasite soc. sr. i baterija će trajati duže.
 
Ja sam sa ip6 prezadovoljan kao kompetnim uredjajem . Vrlo vrlo kompletno parce hardvera... Autonomija dovoljna da mi izgura puna 2 dana ekran odlican na dnevnoj svetlosti ... Zaista zaista zadovoljan... Tih dana nisam puno koristio tel jer nisam imao vremena a i zeleo sam da se iskuliram tehnike. Jedva cekam da odem na Svetu goru i budem bez telefona 10 dana :-D
 
Poslednja izmena:
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Meni je jedino razocaranje kvalitet izrade, mislim da nikad apple nije imao ovoliko kikseva sa kvalitetom. Pogotovu sto ovima u servisu normalno da moze da se gurne parce papira izmedju displeja i kucista.

Druge defekte menjaju ali je sasvim normalno i cesto da stigne zamenski uredjaj sa istim defektim ili nekim drugim.

Osim ovoga sam zadovoljan, uglavnom mi baterija izdrzi od ujutru do spavanja, ali se desava i da ga dopunim popodne ako znam da cu da zaglavim uvece.
 
Ja sam ubo prvo pa musko, sto se kvaliteta tice prezadovoljan :-D nista mi ne pucketa, ne ulazi papir izmejdu ekrana zaista sam prezadovoljan :) sve odlicno 10. :-D
 
Nazad
Vrh Dno