Šta je novo?

iPhone 5S / 5C - zvanicna tema

Kad pogledaš malo apple sajt i koliko pažnje poklanjaju kameri, jasno je da za to postoji razlog. Ne bi verovao koliko ljudi pita odmah za fotografije.
Postoji razlog u SAD, Epl prati nastavne programe i planove univerziteta, ima i svoj univerzitet i prilagođava potrebe. Recimo da znam da postoji na više univerziteta predmet Digitalna obrada slike (ili tako nekako, nije bitno) gde je onda logično da studenti koriste Epl proizvode kako bi došli do boljeg rezultata i obrađivali materijal (sliku ili snimak). To im dođe kao dobra vežba i trening za ozbiljne poslove.

Ali ovde kod nas... pogotovo u Srbiji... ne razumem... zato i pitam. Ako je zbog privatne kolekcije, društvenih mreža ili samo da se bude u trendu, previše je to novca za takve stvari. A kvalitet osrednji, samo na prvi pogled možda je super. Moj polovni D90 od 200 evra pravi za par klasa bolje fotografije (ok, ne može da stane u džep, to razumem). Ali 200 i 800 evra je ogromna stvar!
 
Poslednja izmena:
Ne čitaš moje 'AKO' na početku rečenice. Pa sad da ja pitam tebe, šta ćemo ako ne piše da je u garanciji, a ti si ga aktivirao tri godine nakon kupovine?
 
Ne moze da pise da nije u garanciji, postoje nekoliko sajtovaa gde to moze da se proveri.
 
Poslednja izmena:
iPhone 5S | 5C - zvanicna tema

O tome ja i pričam. Jedini siguran način da korisnik zna da li je njegov telefon u garanciji ili ne je originalni račun kupovine od Autorizovanog prodavca.

Sve ostalo su dezinformacija koje u određenim situacijama mogu biti tačne.

Još gore, pošto si prepravio post, oslanjaš se na sajtove čije informacije nisu zvanične i nemaju apsolutno nikakve veze sa Apple-om
 
Poslednja izmena:
Imei uklonjen na zahtev korisnika..... jel ovaj telefon u garanciji
 
Poslednja izmena od urednika:
Nije
 
jel pise da je aktiviran 2 oktobra 2014 i da je garancija bila do 2 oktobra 2015
 
Piše
 
A kupljen je krajem maja iste godine, stajao u kutiji, doneo mi rodjak iz Svedske.
 
Pošto je tvoja poenta bila očigledna, sad se vrati na moj post 1043 i kreni da čitaš od dela gde piše 'I ja imam druga...'

Dakle još jednom da ponovim:

Garancija traje od datuma kupovine. To što Apple baza nekada prepravlja trajanje garancije od datuma kupovine, to je za njih, a ne za korisnika.
Kroz ruke servisa prođe 1000 telefona okvirno mesečno i barem 20% ima istu priču kao ti i očekuju da je njihov telefon u garanciji ali na žalost nisu.

To što imaš pozitivan primer to ne znači da je to pravilo.

Pravilo je samo jedno, a njega možeš pročitati i ovde:

http://www.apple.com/legal/warranty/products/emea-universal-warranty-serbian.html

Neću više trošiti vreme, ko je želeo shvatio je moje informacije na pravi način.
 
Povodom ove male diskusije imam ja jedno pitanje za gospodina iz istyla.Kupio sam 5S nov vakum preko oglasa 24 avgusta, pojma nemam ko ga je i gde kupio nikakav racun nisam dobio.Medjutim, kad na Applovom sajtu ukucam serijski broj izbaci mi da je telefon pod garancijom do 23 avgusta 2016.Jel to znaci, posto nemam nikakav racun niti znam kad je kupljen da to sto tamo pise mogu da okacim macku o rep.
 
iPhone 5S | 5C - zvanicna tema

Ne znači naravno. Ali da ne piše na Apple sajtu da je telefon u garanciji, onda bi mogao da 'okačiš mačku o rep' pošto nemaš originalni račun.

P.S. Hvala ti za ovo 'gospodin', sad se osećam kao da imam 40 godina.
 
Sad sam i ja zbunjen, procitao sam pazljivo ovo sto ste pisali.Kako onda garancija traje od datuma kupovine, mozda je ovaj moj bio na oglasima mesecima pre nego sto sam ga ja kupio.
 
Pročitaj link u postu 1421, mislim da sam dovoljno objašnjavao.
 
Danas sam video da ekran u gornjem desnom uglu nekako viri, tj odstupa od kucista. Bukvalno mogu da ga pritisnem i vidi se kako "seta".

Evo i slike da bude jasnije:
image.jpg

Sta mi je ciniti povodom ovoga?
 
Desava se to, tu je na zabicama. Mozes da probas da ga otvoris i proveris zabice, eventualno ih malo "doteras"...
 
Mrzi me sad da snimam, imam jedan kod sebe, iskrivljena zabica i ekran zvace...
 
I meni deluje kao da se display odlepio. :D

Ne bih bas sam da otvaram jer cu nesto sjebati 100%. Koliko kosta to da se popravi?
 
Nadjen 5s. Icloud je zakljucan. Da li je meni to uopste i potrebno? Telefon je sad fabricki resetovan. Da li mogu da mu udju u trag da ga nadju preko neke aplikacije ili tako nesto?
 
Ako je upaljen i ako mu je ukljucen find my iphone, da.
 
Danas sam video da ekran u gornjem desnom uglu nekako viri, tj odstupa od kucista. Bukvalno mogu da ga pritisnem i vidi se kako "seta".

Evo i slike da bude jasnije:
Pogledajte prilog 189893

Sta mi je ciniti povodom ovoga?

Šta si uradio sa svojim 5s ?

I nikad mi neće biti jasno , ljudi kao ti, što stavljajate ove gume po telefonu, jednostavno se gubi osećaj premijum uredjaja. Moj stav, bez ljutnje...
 
Nadjen 5s. Icloud je zakljucan. Da li je meni to uopste i potrebno? Telefon je sad fabricki resetovan. Da li mogu da mu udju u trag da ga nadju preko neke aplikacije ili tako nesto?

Могу преко полиције веома лако, ако је неко покушао да га упали. Нађен телефон, туђи је, боље потражи власника и буди фер...
 
Zadrzavanje tudjeg telefona se zove utaja ;)
 
Vrati mobilni ako možeš naći vlasnika, možeš imati problema posle.
 
Ugasen je find my p. Jer je fabricki resetovan. To se lako gasi iz menija

FMI se lako gasi samo ako imas sifru iCloud naloga, bez nje nikako. Isti vazi i za restore, prolazi samo ako iskljucis passcode i FMI.
Jedino moguce resenje je da je vlasnik sam sebe izlogovao i sve pogasio ili da nije ni palio te elementarne stvari.
 
Vrati mobilni ako možeš naći vlasnika, možeš imati problema posle.

da idem od kuce do kuce i da se raspitujem ko je izgubio telefon? sim zakljucan telefon bio zakljucan, sad je resetovan i nista nema od bivseg korisnika. mozda bi i nasao vlasnika posle par godina i zamisli da mi kaze ja sam vlasnik, ali nemam papire da ti dokazem. sta onda? ne pada mi na pamet, a da cu imeti problema cisto sumnjam, nije kraden telefon, nego je nadjen. to je ogromna razlika. ima da radi jailbreak danas
 
Izgleda da ipak ne znas sta je utaja.

Ko tuđu pokretnu stvar koju je našao ili do koje je slučajno došao protivpravno prisvoji u nameri da sebi ili drugom pribavi imovinsku korist,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.
 
Nazad
Vrh Dno