Šta je novo?

iPhone 5 - zvanicna tema

pa evo sve zive koje znam sa ip 3G-4-4S - 5 Niko ziv nema problema sa fabrickim baterijama ;-) a evo cetvorka od bivse radi sa 5 ipo h usage i 600+ciklusa zaboravio sam tacan pbroj ;-) Provericu kada se setim.
 
Ima li neko iskustva sa fabrickim otkljucavanjem preko stranih sajtova? Trebam otkljucati iP5 sa Svedske mreze Hutchison SE.

Ovi domaci odrase kozu sa cijenama...
 
imam iPhone 5 sa usa sprint mreze bio je odkljucan sa X-sim karticom i mojom greskom sam tu karticu unistio i kupio sam R-sim 9 pro i mreza radi ali sms ne mogu nikako da saljem, mogu da primam ali da saljem ne mogu, e sad je problem sto je na telefonu ios 6 pa ne znam da li postoji bilo kakva opcija da se podigne na ios 7 posto za njega postoji patch za sms i internet, probao sam nekoliko opcija sa SAM aplikacijom i aktivira ga ali sms ne moze da salje.
 
Drugari dajte mi vase misljenje. Jel ok cena za NOV iPhone 5 16GB, sim free, 300e?
 
Vracen iz garancije pa dobijen nov uredjaj, sim free. Ipak ce biti 330e ali ide sa njim i novi punjac i Apple garancija od 90 dana. Od proverene osobe je tako da mi je svakako ok.
 
Pre bih dodao 20-ak eura i uzeo 5S.
 
+1
Za 360-370 ima da se nađe oko pola godine star u super stanju...
 
Nije mi toliko bitno dal 5 ili 5s. A ovaj 5 je nov. A razlika je u senzoru za otisak prsta, sto zeni nije bas bitno.
 
Sto ti je toliko bitno da je nov?

Na njemu ces izgubiti dosta jer posle 20-ak dana ces moci dobiti 270-ak eura za njega. :)

A i uzimas telefon koji je vec 2,5 godine star, zapitaj se koliko ce jos biti podrske iOS-a za njega. Evo vec iOS9 nece raditi na 4S. :)
 
A i razlika nije samo u senzoru za otisak prsta. :)
 
Kao sto sam rekao, nije za mene, nego za suprugu tako da ce njoj zavrsiti posao i to dobar. Ja cekam za sebe iP6 da se finansije sloze. A bitno mi je da je nov zato sto ona ne menja cesto telefone.
 
Bolji je 5s, to je sigurno. Ali i petica radi odlicno. 330E je malo jaca cena ali ok.
 
Ma znam da je bolji, al i ovaj je super. krastavac znaci mi na rate sto cu ga otplacivati, tako da sam se slozio sa cenom. E sad kolika je gimnastika da se on aktivira preko iTunes-a posto je nov? Jel se samo prikaci ili ima još nesto?
 
Odradio erase all content and settings, i posle toga vise ne mogu da se prijavim na app store.Izbacuje mi "cannot connect to itunes store",sta god pokusam da skinem izbaci mi to.Ima neko ideju o cemu se radi ?
 
Ok,thx. Pokusao da se ulogujem i na itunes i kaze temporarily unavailable tako da je verovatno do toga.
 
Da li neko ima problem sa otkljucavanjem telefona?
Naime kad hocu da ga otkljucam, dosta cesto mi zabada onaj slide i bukvalno ne mogu da ga otkljucam vec se samo pomera po ekranu...
Onda moram da pritiskam dugme za zakljucavanje par puta dok ne proradi.
 
nisam jos imao takav problem.

jeli jb? da nesto ne zeza sto si instalirao sa cydie?
 
Nije jb. Danas mi se isto desilo da hocu da upalim facebook messenger i da mi puca 5x za redom. Znaci kliknem, ucita i pukne...
 
mislim da si zreo za clean restore,al pre toga možeš probati sa reset.

Ako ne upali...clean restore
 
Posto do sada to nisam raido, da li bi prvo trebao da sve backup-ujem na itunes?
I da li mislis na General -> Reset -> Reset All Settings ili Erase All Content and Settings?
 
Ako radis Erase All Content and Settings obavezno backup, on brise sve. Odradi prvo reset tako sto ces da drzis power i home dugme. Cekas da se telefon ugasi, upali i pojavi logo na displeju, tek tad pustis oba dugmeta. Ovo ne bi trebalo da obrise nista iz telefona. U svakom slucaju je bolje da odradis backup preko itunes ili icloud-a za svaki slucaj. Ukoliko ovaj reset ne pomogne onda "Erase All Content and Settings".
 
Dobio sam ponudu za iP5 koji je zakljucan na Telenor Sweden, ali kako kaze prodavac potrebna je SIM kartica da bi se mogao tel. otkljucati. Ja imam kolegu koji bi mi mogao doneti karticu za 10ak dana.

Pitanje je, da li cu sa novom SIM karticom moci da izvrsim fabricko otkljucavanje?
 
Posto do sada to nisam raido, da li bi prvo trebao da sve backup-ujem na itunes?
I da li mislis na General -> Reset -> Reset All Settings ili Erase All Content and Settings?

mozes da radis backup,al ja na primer to ne radim,jer kad imam neki bug,stavljam sve izpocetka,rucno...

Naravno,imenik je sync sa icloud,slike su na capture...
 
Dobio sam ponudu za iP5 koji je zakljucan na Telenor Sweden, ali kako kaze prodavac potrebna je SIM kartica da bi se mogao tel. otkljucati. Ja imam kolegu koji bi mi mogao doneti karticu za 10ak dana.

Pitanje je, da li cu sa novom SIM karticom moci da izvrsim fabricko otkljucavanje?

Mislis samo da ubacis tu karticu njihove mreze i da ce se telefon otkljucati? To nece da moze.
Za otkljucavanje prvo vidi da li je telefon pod ugovornom obavezom ili nije. Ako nije, trazi kod pa da ga otkljucaju. Ako jeste, raspitaj se da li se uopste moze otkljucati sa te mreze i ako ne moze onda da li ce raditi sa nekim x-sim, r-sim ili kojom vec.
 
Uradio sam sledece: drzao home i lock button dok se ne ugasi telefon, nakon toga pustio lock i drzao home i stavio u DFU mode. Posto sam bio povezan sa itunes-om, skinuo sam svez 8.2 ios mada su mi sve aplikacije ostale iako nisam isao na restore vec samo na cistu instalaciju. Videcemo sad kako ce raditi.
 
Nazad
Vrh Dno