Šta je novo?

iPhone 3GS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam jedno pitanje, porodicni prijatelj poseduje obican 8gb iphone. sa verzijom softwera tipa 1.1. e sad pitao me je da update software, i ja sam mu rekao da je izasao 3.0 i da moze da se odradi. e sad ja sam nasao ovo uputstvo da se radi preko mac. pa imam 3 pitanja:

1. Da li iphone prve generacije moze da se upgrade na 3.0 i da li moze softwerski da se odkljuca?

2. Da li moze da se odradi preko windowsa, viste tacnije.

3. Ako ne moze, da li mogu da dignem virtuelnu masinu i mac na njoj i odatle odrarim upgrade.

Hvala svima
 
Citat:
Online retailer Play.com is the first to offer the million selling iPhone 3GS in an unlocked, SIM-free format so that you can choose your own provider. Both the 16GB and 32GB handsets are available for purchase, but expect to pay lot; 1039.99 and 1169.99 euros respectively. They are available in both black and white flavours and come with a full manufacturer's guarantee.
 
^Ne znam ko normalan bi davao toliko novca za to kada za mnogo manje ima da bira sta 'oce od Samsunga, preko Sony Ericssona, Nokie do HTC-a :p
 
Mnogo manje, važi :). Ne pričaj gluposti. Do 3G-a se sad može doći za 400 evra, a do 3GS-a za 500-ak i manje... HTC Touch HD košta 650 evra! O čemu pričaš?*
 
Pricam o ovome:

Citat:
Online retailer Play.com is the first to offer the million selling iPhone 3GS in an unlocked, SIM-free format so that you can choose your own provider. Both the 16GB and 32GB handsets are available for purchase, but expect to pay lot; 1039.99 and 1169.99 euros respectively. They are available in both black and white flavours and come with a full manufacturer's guarantee.
 
Ja sam pre bio video iPhone izložen u Vodafone radnji sa cenom od 500 evra, pa sam ranije na forumu rekao da su najzad počekli da ga nude nevezanog za ugovor, ali sam se izgleda zeznuo.

Uz najjeftiniji paket od 35 evra mesečno (100 minuta razgovora, 150 SMS-ova, 1.5 GB prenosa internetom) iPhone 8 GB košta 375 evra, a 16 GB 459 evra. Da pomenem da sličan mesečni paket kod WIND-a plaćam manje od 20 evra, doduše imam 20% popust pošto koristim i njihov fiksni telefon i imam svega 20 MB džaba interneta na fonu, ali i 10 minuta džaba video telefoniranja.
 
Poslednja izmena:
Jel iPhone ima video telefoniranje?
 
Poslednja izmena od urednika:
Kako se moze doci do iphone-a 3gs za 500€?

iPhone je mnogo jeftiniji u Americi pošto Apple 90% svojih telefona prodaje upravo u SAD, može se tamo kupiti za 600, odnosno 700 dolara bez ugovora. Sa ugovorom se može dobiti još jeftinije, za nekih 200 dolara. Ukoliko korisnik raskine ugovor ostaje mu telefon i mora da plati samo 175 dolara odštete. E sad, kako su naši ljudi snalažljivi (da ne kažem bezobrazni), nalaze načine da se izvuku iz ugovora i bez plaćanja odštete, tako da svoje polovne telefone prodaju ovde i lepo zarade na njima.
 
iPhone je mnogo jeftiniji u Americi pošto Apple 90% svojih telefona prodaje upravo u SAD, može se tamo kupiti za 600, odnosno 700 dolara bez ugovora. Sa ugovorom se može dobiti još jeftinije, za nekih 200 dolara. Ukoliko korisnik raskine ugovor ostaje mu telefon i mora da plati samo 175 dolara odštete. E sad, kako su naši ljudi snalažljivi (da ne kažem bezobrazni), nalaze načine da se izvuku iz ugovora i bez plaćanja odštete, tako da svoje polovne telefone prodaju ovde i lepo zarade na njima.

Ali gledaj, svuda je povoljnije preko ugovora. Jer, zašto ne bi kupio preko ugovora. Ja sam trenutno na Prenesi 700, to je 2000 dinara mesečno. Ako sutra dođe, lupam, u Telenor, zbog čega ja ne bih uzeo iPhone 3GS za 250 ili 290 evra (ovaj prodam za 350-360 :)) na dvogodišnji ugovor kad ionako dajem bar 2000 dinara mesečno? Koja je logika da kupim bez ugovora za 700? Pa oni tako i teraju da se uzima kod provajdera da bi se vezao za provajdera. Imaju neku računicu. A tebi je svejedno, jer si realno platio tih 250 evra, a ne 700, jer ćeš svakako tih 2000 dinara mesečno da daješ, kupio iPhone ili ne...
 
Ali gledaj, svuda je povoljnije preko ugovora. Jer, zašto ne bi kupio preko ugovora. Ja sam trenutno na Prenesi 700, to je 2000 dinara mesečno. Ako sutra dođe, lupam, u Telenor, zbog čega ja ne bih uzeo iPhone 3GS za 250 ili 290 evra (ovaj prodam za 350-360 :)) na dvogodišnji ugovor kad ionako dajem bar 2000 dinara mesečno? Koja je logika da kupim bez ugovora za 700? Pa oni tako i teraju da se uzima kod provajdera da bi se vezao za provajdera. Imaju neku računicu. A tebi je svejedno, jer si realno platio tih 250 evra, a ne 700, jer ćeš svakako tih 2000 dinara mesečno da daješ, kupio iPhone ili ne...

Ugovori jesu uglavnom najjeftinije rešenje, ali iPhone ugovori su klempa samo takva. Video si već na primeru koji sam ti dao, isti ugovor bez iPhone i sa njim je razlika duplo, iskupi se tu lepih 400 evra u roku od dve godine. Ovde se najviše reklamira ugovor kojim se dobija iPhone za samo 100 evra, ali je zato mesečni paket ogromnih 77 evra (što se naravno u reklami ne pominje). :sceptic:
 
pa dobro, 100 evra je realno malo za takav telefon. Imaš normalniji paket, red veličine 35 evra mesečno, koliko i ja plaćam, a u tom slučaju iphone te košta 200-ak evra. To je realno.
 
iPhone je mnogo jeftiniji u Americi pošto Apple 90% svojih telefona prodaje upravo u SAD, može se tamo kupiti za 600, odnosno 700 dolara bez ugovora. Sa ugovorom se može dobiti još jeftinije, za nekih 200 dolara. Ukoliko korisnik raskine ugovor ostaje mu telefon i mora da plati samo 175 dolara odštete. E sad, kako su naši ljudi snalažljivi (da ne kažem bezobrazni), nalaze načine da se izvuku iz ugovora i bez plaćanja odštete, tako da svoje polovne telefone prodaju ovde i lepo zarade na njima.

Nece to ici tako, da bi kupio iphone po bilo kojoj ceni (znaci 199 ili 599 dolara, za 16gb model) ti svakako moras da potpises ugovor, jedina je razlika da li se obavezujes na 24 meseca ili ne. E a da ba potpisao ugovor(bez toga nece da ti prodaju u radnji telefon) treba da imas social security number i americki pasos/licnu/vozacku. I to nije sve ako raskines ugovor ili vracas telefon ili placas cenu do pune cene telefona (jos 500 dolara na onih 599 koje si vec dao, za 16 gb model. A ako potpisujes ugovor na 2 godine trazice ti i depozit od 500 dolara posto nemas kreditbu istoriju u americi pa si rizican.
Kada se sve sabere meni se cini da je to mnogo vise od 500€, zato opet pitam kako doci do telefona za te pare?
 
pa dobro, 100 evra je realno malo za takav telefon. Imaš normalniji paket, red veličine 35 evra mesečno, koliko i ja plaćam, a u tom slučaju iphone te košta 200-ak evra. To je realno.

Ne čitaš pažljivo. Sa tim normalnim paketom iPhone od 8 GB te ovde košta nešto preko 800 evra, a 16 GB 900. To je za 3G, 3GS još nije stigao.

Jedino Amerikanci imaju koliko toliko povoljne cene iPhone-a.
 
Iphone stiga zvanicno u srbiju.

http://www.mac.rs/ponuda/store/iphone.php

Potpuno poverenje
iPhone garancija
Vaš iPhone, njegova punjiva baterija i svi uključeni dodaci su pokriveni garancijom od kvara tokom jedne godine od datuma kupovine.

YU Epicentar i iPhone
iPhone koji vam nudimo je u potpunosti legalno uvezen. Posedujemo sve potrebne dozvole za njegovu prodaju. Telefoni su fabrički otključani i rade sa SIM karticama svih domaćih i stranih mobilnih operatera.
 
Hoce li se formirati cena uskoro?
 
Nemam pojma, ja sam samo na ovo naleteo, pa reko da okacim ovde. nek neko pozove sutra i nek vidi.. Mozda i zasluzuje ovo posebnu temu, posto je ovo tema za 3Gs a ovo je 3g.
 
Ne čitaš pažljivo. Sa tim normalnim paketom iPhone od 8 GB te ovde košta nešto preko 800 evra, a 16 GB 900. To je za 3G, 3GS još nije stigao.

Jedino Amerikanci imaju koliko toliko povoljne cene iPhone-a.

Ma bre, ti si naleteo na neku suludu ponudu. Pa ljudi su donosili masovno 3G i to još uvek rade, prodaju za 400-450 evra i dobri su ko zna koliko. Šta ti je, pa ja sam tako nabavio bar 10 telefona za razne ljude! Donošeni su iz britanije, švajcarske, italije...
 
Ma bre, ti si naleteo na neku suludu ponudu. Pa ljudi su donosili masovno 3G i to još uvek rade, prodaju za 400-450 evra i dobri su ko zna koliko. Šta ti je, pa ja sam tako nabavio bar 10 telefona za razne ljude! Donošeni su iz britanije, švajcarske, italije...

Potpuno isto kao što kod nas godinama dolaze i dekodiraju se svi drugi mobilni telefoni, prodaju se kao novi i zarađuje se fino na njima. Ja sam pričao za "legalnu" varijantu.
 
Pa i ovo je legalno kupljeno. Nisu u pitanju kradeni telefoni. Kao kad legalno kupiš kola napolju, dovezeš ih ovde i prodaš. Šta je tu nelegalno?
 
Pa i ovo je legalno kupljeno. Nisu u pitanju kradeni telefoni. Kao kad legalno kupiš kola napolju, dovezeš ih ovde i prodaš. Šta je tu nelegalno?

Zato što si se ugovorom obavezao da ćeš voziti taj auto samo po putevima koji pripadaju kompaniji koja ti je prodala auto. Aj probaj ovde da prodaješ dekodirane mobilne telefone (pa još kao nove) i brzo će doći službena lica da ti objasne šta je tu nelegalno.
 
dekodiranje telefona nije nelegalno... ;)
 
Priča svašta ovaj morbi... Kupio sam legalno telefon i posle mogu jeb.eno da uradim šta god hoću sa njim! Mislim WTF!
 
takav telefon legalno uvezen u srbiju, placena carina, porezi... :)

ono sto se ne spominje je da ako prekrisis ugovornu obavezu u usa, pokvari ti se tvoj kreditni status i sledeci kredit ces malo teze dobiti.

ovo su cene u usa

3G 16GB = 99$ (+200$ raskid ugovora)
3G S 16GB = 199$ (+200$ raskid ugovora)
3G S 32GB = 299$ (+200$ raskid ugovora)

175$ ako raskinesh ugovor 6 meseci posle potpisivanja
200$ ako raskinesh u prvih 6 meseci

evo quote prijatelja koji je u usa

znachi 100$ (inicijalno) + 81$ pretplata za prvi mesec + 30$ taxe +175(200)$ raskid = 386(411)$ i plus shto se potpsiniku ugovora kvari kupovna istorija (shto ovde itekako gledaju zbog kreditnih kartica)
 
Poslednja izmena:
dekodiranje telefona nije nelegalno... ;)

Sam proces nije. Ako recimo dekodiraš telefon i koristiš ga i dalje na istoj mreži ti ne kršiš ugovor, izuzev ako nije decidirano u njemu navedeno da ne smeš da uklanjaš blokadu korišćenja na drugim mrežama na telefonu koji si dobio, što skoro nikad nije slučaj.

U ugovoru, međutim, po pravilu piše da je telefon isključivo za ličnu upotrebu i da se vlasništo nad njim ne može preneti dalje. Prodaja dekodiranih telefona je time nelegalna, dok samo dekodiranje nije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno