Šta je novo?

iPhone 15

Jasam to vise iz sale okacio a malo i da se pohvalim da sam kupio 15pro.Sto se performansi tice, ne da ne padaju nego i malo ubrzavaju, bar po onome sto sam video na netu.
 
Који телефон има бољу батерију
15 или 15 про

Хвала
 
Po GSMArena, 15 ima za nijansu bolju bateriju od 15 pro, a pošto su nijanse u pitanju, bolje idi na 15 pro ako kupuješ i ako imaš finansijske mogućnosti. Vidim na KP da je 15 pro sad od 920e, za današnje uslove ok cena.
 
Po logici, 15 pro ima jači procesor i ekran pa samim time i više troši. Ali generalno zavisi od upotrebe najviše. Ako planiraš da igraš igrice u vrtiš Instagram onda bolje plus/max model
 
I ja imam dilemu 15 vs pro, samo kupujem sinu, ja se ne razvodim od Samsunga nikako i nikada.

LM, njegov nacin koriscenja, preko dana na poslu slusalice na usi i Spotify, Wapp komunikacija, uvece satire Instagram i Tik Tok. Igrice, koliko znam, ne igra.

Velicina je bitna, zato Plus i Max ne dolaze u obzir, trenutno ima neku 12, msm da je obican, ne mini.

Razlika u ceni, obican vs pro, na KP je oko 200 eura, nije strasno niti nepodnosljivo, zanima me, da li za njegov nacin koriscenja ima smisla kupiti Pro.

Hvala.
 
Onda običan 15. Čačkao sam malo 15 Plus i radi osetno fluidnije od 12PM, ekran deluje kao sa ima 70-80hz.
 
I ja imam dilemu 15 vs pro, samo kupujem sinu, ja se ne razvodim od Samsunga nikako i nikada.

LM, njegov nacin koriscenja, preko dana na poslu slusalice na usi i Spotify, Wapp komunikacija, uvece satire Instagram i Tik Tok. Igrice, koliko znam, ne igra.

Velicina je bitna, zato Plus i Max ne dolaze u obzir, trenutno ima neku 12, msm da je obican, ne mini.

Razlika u ceni, obican vs pro, na KP je oko 200 eura, nije strasno niti nepodnosljivo, zanima me, da li za njegov nacin koriscenja ima smisla kupiti Pro.

Hvala.
Po meni ako nije probao promotion display tj. 120Hz lagano može obična 15.
Bio u sličnoj dilemi 13 vs 13 pro, za mene je u 2024 manje od 90hz smešno.
Kamere su takođe bitne, ali u tim godinama za socijalne mreže realno 15 završava posao.
 
gsm arena long term review
 

Prilozi

  • 6fad6c50-aeee-4a4a-ad8b-6832ad4cd513.jpeg
    6fad6c50-aeee-4a4a-ad8b-6832ad4cd513.jpeg
    166.8 KB · Pregleda: 111
Ja imam običnu 15. Baterija uz prilično korišćenje Instagrama izdržava dan i po, a da ga ne koristim, verujem da bi i više bilo. 😅
 
Nakon 14 godina androida (kako bizarno zvuci), stigao 15PM natural titan. Dilema je bila 24U ili 14 Ultra. Ali obzirom da kostaju kao iPhone, dilema nije bila teska.
1713629327110.png

Trebat ce vremena za navikavanje i dok povezem sve funkcije. Za pocetak, kako da na swift keyboardu nastimam simbole na slovima? Da mi ponudi simbol za long press.
 
Nakon 14 godina androida (kako bizarno zvuci), stigao 15PM natural titan. Dilema je bila 24U ili 14 Ultra. Ali obzirom da kostaju kao iPhone, dilema nije bila teska.
Pogledajte prilog 439144

Trebat ce vremena za navikavanje i dok povezem sve funkcije. Za pocetak, kako da na swift keyboardu nastimam simbole na slovima? Da mi ponudi simbol za long press.
Sa srećom i neka te dobro služi
Po mojem mišljenju nisi pogrešio
Srećno
 
Hvala. Pitanje #2 :D (ovo za majkrosoft tastaturu sam skontao da nema na iOS-u simbola na tastaturi) ne mogu nikako da provalim.

Skinem sliku sa vibera koju sam dobio, snimim je na "my phones" i ima je fino u galeriji slika.

Isto to uradim sa drugom slikom i nema je. Samo je vidim u "files". Znaci vidim samo tu plavkastu desnu u galeriji i onda dva puta skidam istu sliku sa drugim imenom, i ne vidim je u galeriji:

1713650627898.png


Sta fulam?

iOS je 17.4.1
 
Zato sto ti je slana kao files a ne kao slika i u punoj je rezoluciji, kad je otvoriš u files ideš dole levo na strelicu i idi save img i sacuvace ti je u galeriji
 
Hvala. Provalio sam nekako da mi se pojavi kada idem "save as photo" i ako mi nije jasan taj sistem, koja je razlika izmedju fajla i fotografije. Ocito .jpg nije .jpg. Isto tako file manager nista ne pokazuje od slika kamere osim te 3 slike koje sam dobio kao fajl.
 
Kad ti šalje neko fotografiju kao fajl onda je u original oj rezoluciji i veličini. Kad se šalje kao fotografija onda apk automatski smanjuje veličinu.
 
Nisam mislio to vec ako neko posalje originalni fajl, ili ako mi neko posalje kao fotografiju, i jedno i drugo je .jpg.

Nije mi najjasnije zasto originalni fajl nije u galeriji. I jedno i drugo je istog formata. Ista slika. Samo je razlika u kompresiji.

Jos nesto, imam 67W Xiaomi punjac i imam Xiaomi 50W wireless punjac. Da li da ih koristim za iPhone? Znaci punjac je dosao uz xiaomi 13 a wireless punjac je original xiaomi. Nije nista no name.
 
To je do Vibera a možda i do ios-a….jer je izabran način za slanje ako se šalje kao file logično je da ide u file, viber ubije komprediju ako se šalje kao slika i slika bude ~200kb….verovatno štede na protoku….mozeš normalno da puniš iphone sa tim punjačem od xiaomi nećeš da imas probleme ja sam 13 pro punio dugo i jedno vreme 15 pro dok mi nije stigo anker punjač….
 
To je do iOS-a jer u bilo kojoj formi ako primis .jpg, na androidu ce biti prepoznat kao slika i prikazan u galeriji automatski.

Samo je to na androidu razvrstano na albume pa ce taj .jpg sa vibera biti u "downloads" albumu.
 
Zdravo, hoču da kupim obićan iPhone 15, pa razmišljam da li blue ili black, šta mislite koji je bolji, ne mogu da uočim plavi po slike na netu. Ako ima neko da pošajle sliku ako nije problem
 
Odes u bilo koju poslovnicu i tamo pogledas uzivo. Od slika vajdi nema jer je svakom monitor/ekran drugacije kalibrisan.

A ionako je i boja sama nebitna jer sve to ide u masku.
 
Zdravo, hoču da kupim obićan iPhone 15, pa razmišljam da li blue ili black, šta mislite koji je bolji, ne mogu da uočim plavi po slike na netu. Ako ima neko da pošajle sliku ako nije problem
Apple-iPhone-15-80%93-Karakteristike.jpg

Bukvalno su svi osim crnog, više beli sa nijansom boje. Oko kamere je, tek da kažeš, plav. Uzeo sam sestriću plavi, prvo sam pomislio da je beli :)
Dobro ti kažu, ako imaš gde da pogledaš izložen idi i vidi. Meni se sviđa ta svetla boja, ali ukusi su u pitanju. A i crna je više neka tamnija siva nego crna.
Edit: Na slici ti je prvo crni, pa plavi. Gledano sleva.
 
Ljudi, jos jedno pitanjce, kako sam skontao, sada telefon slika stalno u HDR modu? Nema vise HDR funkcija u postavkama kamere?

Znaci nemam nikakvu kontrolu da li koristiti ili ne HDR pri slikanuju (ne mislim HDR opciju za galeriju vec za samu kameru). Ovo jel' vise ne postoji:

Settings > Camera > HDR (High Dynamic Range)

1713795986543.png
 
Pogledajte prilog 439384

Bukvalno su svi osim crnog, više beli sa nijansom boje. Oko kamere je, tek da kažeš, plav. Uzeo sam sestriću plavi, prvo sam pomislio da je beli :)
Dobro ti kažu, ako imaš gde da pogledaš izložen idi i vidi. Meni se sviđa ta svetla boja, ali ukusi su u pitanju. A i crna je više neka tamnija siva nego crna.
Edit: Na slici ti je prvo crni, pa plavi. Gledano sleva.
I meni se više svidja svetla boja, i ova nijansa plave na sliku koju si postavio je super, meni je uživo da ne izgleda mnogo jeftinije ta plava boja, zato sam pitao ako ga neko poseduje da pošajle sliku da vidim
 
Ljudi, jos jedno pitanjce, kako sam skontao, sada telefon slika stalno u HDR modu? Nema vise HDR funkcija u postavkama kamere?

Znaci nemam nikakvu kontrolu da li koristiti ili ne HDR pri slikanuju (ne mislim HDR opciju za galeriju vec za samu kameru). Ovo jel' vise ne postoji:

Settings > Camera > HDR (High Dynamic Range)

Pogledajte prilog 439390
Ne slikas u HDR nego snimas pa tako i trazis na pogresnom mestu da palis gasis HDR…
 
Nazad
Vrh Dno