Šta je novo?

iPhone 15

Ja bih te zamolio tako da se ne obracas…

@DGoran tako Sam i ja primetio sada su cipovi jos stedljiviji s toga…. Uopste nemam signal 4G po pola BG pogotovo gde zivim , da mi se to desava sa 15 pro zabrinuo bih se , ali to mi se desava od kada 4G kod nas postoji. Gde zivim nemam signal uopste mozda 1 crtica uz ceste prelaze na 3G dok recimo u centru cesto se desava da imam samo 2 crtice… preko mostova kada prelazim npr Brankov most takodje nemam niti protok niti 4G (telenor) :) i ponavljam nema veze sa 15 pro koji cini mi se da ima bolji signal od svih prethodnika.
 
Ja bih te zamolio tako da se ne obracas…

@DGoran tako Sam i ja primetio sada su cipovi jos stedljiviji s toga…. Uopste nemam signal 4G po pola BG pogotovo gde zivim , da mi se to desava sa 15 pro zabrinuo bih se , ali to mi se desava od kada 4G kod nas postoji. Gde zivim nemam signal uopste mozda 1 crtica uz ceste prelaze na 3G dok recimo u centru cesto se desava da imam samo 2 crtice… preko mostova kada prelazim npr Brankov most takodje nemam niti protok niti 4G (telenor) :) i ponavljam nema veze sa 15 pro koji cini mi se da ima bolji signal od svih prethodnika.
Definitivno imaš neki problem (očigledno sa SIM karticom), Brankov most da prelazis bez 4G-a na kojoj god mreži apsolutno nije moguće a da je sve u redu. Probaj da se prebaciš na e-SIM (ja sam sa fizičkom Mts karticom imao ponekad slične probleme a živim na Nbg) :)
 
Pa sad ispade da nemaš 4G nigde, ni tu gde živiš,ni po centru , ni na mostovima.... Ne znam gde živiš ali se ovo ostalo krećemo po istim mestima (i ja sam Yettel) i ja imam pun 4G signal na svim telefonima do sad pa i na iP 15. Živim u centru a radim na Nbgd-u i most prelazim svaki dan, nikakvih problema sa signalom nemam. Zameni karticu ili pređi na e-sim, taj tvoj slučaj je stvarno jedinstven
 
Definitivno imaš neki problem (očigledno sa SIM karticom), Brankov most da prelazis bez 4G-a na kojoj god mreži apsolutno nije moguće a da je sve u redu. Probaj da se prebaciš na e-SIM (ja sam sa fizičkom Mts karticom imao ponekad slične probleme a živim na Nbg) :)
Pa onda svi imamo probleme sa sim karticama, kolega koji prolazi preko mosta na Adi, puca mu poziv preko istog🙃, a koleginici i meni isto preko brankovog :-D jeste da svi koristimo fizicke SIM ali zar to ima veze :D Bukvalno nemamo svi iz Telenora mrezu u centru Bg iliti 2 crtice 4G i to mi se svi zale u nazad 2 meseca :cool: evo dosta ljudi ce se prebaciti iz telenora bas iz tog razloga sto su jako cesto nedostupni… isto kolega u Vipu ima mrezu 4G puca (pun signal):-D
 
Pa onda svi imamo probleme sa sim karticama, kolega koji prolazi preko mosta na Adi, puca mu poziv preko istog🙃, a koleginici i meni isto preko brankovog :-D jeste da svi koristimo fizicke SIM ali zar to ima veze :D Bukvalno nemamo svi iz Telenora mrezu u centru Bg iliti 2 crtice 4G i to mi se svi zale u nazad 2 meseca :cool: evo dosta ljudi ce se prebaciti iz telenora bas iz tog razloga sto su jako cesto nedostupni… isto kolega u Vipu ima mrezu 4G puca (pun signal):-D
Esim iz nekog razloga (ne znam koji je) meni dosta bolje radi na mom 14 Pro (vezano za domet, gde su bile npr. dve crtice sad imam tri i slično, poziv mi ni jednom nije pukao otkad imam e-SIM i VoLTE, inače sam Mts mreža), da ne spominjem što imam mnogo veće brzine kad odradim speed test na istim lokacijama gde je obican SIM štucao… Ako neko ima objašnjenje voleo bih i ja da čujem zašto je to tako?😀
 
Pa sta ce ti xdr posle tog ipada 8 nebo i zemlja 11 inch pro
 
Pa sta ce ti xdr posle tog ipada 8 nebo i zemlja 11 inch pro
kad vidim kako izgleda ekran na macbook m1 pro max, iskreno zelim taj XDR display i na tabletu :)
Mada treba da odem do istyle da pogledam svojim ocima 11" i 12" razliku, mozda ocima necu videti, al paleta boja bogami mozda bude nebo i zemlja.

A mozda vredi cekati 2024 za OLED. Profesionalna deformacija kad krenes da gledas j*bene pixele i boje :D
 
Najavljivase m2 sa oled i nista red bi bio da m3 bude oled

Edit :

Kod usca sam TC signal na oba telefona 4G 1 crta i puca mi telefonski razgovor 😁
 
Poslednja izmena:
Esim iz nekog razloga (ne znam koji je) meni dosta bolje radi na mom 14 Pro (vezano za domet, gde su bile npr. dve crtice sad imam tri i slično, poziv mi ni jednom nije pukao otkad imam e-SIM i VoLTE, inače sam Mts mreža), da ne spominjem što imam mnogo veće brzine kad odradim speed test na istim lokacijama gde je obican SIM štucao… Ako neko ima objašnjenje voleo bih i ja da čujem zašto je to tako?😀
Jel može 2 esim kartice na jedan iphone?
 
Ti možeš da natovariš kolko oćeš esim-ova u telefon, a istovremeno mogu biti aktivni ili 1 esim + fizička kartica ili 2 esima u isto vreme.
 
Esim iz nekog razloga (ne znam koji je) meni dosta bolje radi na mom 14 Pro (vezano za domet, gde su bile npr. dve crtice sad imam tri i slično, poziv mi ni jednom nije pukao otkad imam e-SIM i VoLTE, inače sam Mts mreža), da ne spominjem što imam mnogo veće brzine kad odradim speed test na istim lokacijama gde je obican SIM štucao… Ako neko ima objašnjenje voleo bih i ja da čujem zašto je to tako?😀
Čip za e-sim verovatno na ploči, otuda bolji signal za e-sim.

Tačno je da Jetel nije ono što je bio Telenor (bolji signal i usluga) i da se srozao, ali da ima ovako očajan signal u BG nije.
 
Kako nije kad svi imamo taj problem? 😁 evo sad kad sma bio kod usca 4G 1 crtica na dva telefona i poziv nisan cuo dok nisam presao 70% mosta
 
Kako nije kad svi imamo taj problem? 😁 evo sad kad sma bio kod usca 4G 1 crtica na dva telefona i poziv nisan cuo dok nisam presao 70% mosta
Jesi razmišljao da promeniš mrežu?😅
 
Evo kako ja preuvelicavam 🤣 kako ima svuda 4G Bg Trosarina😁
 

Prilozi

  • IMG_6218.png
    IMG_6218.png
    1 MB · Pregleda: 180
Evo kako ja preuvelicavam 🤣 kako ima svuda 4G Bg Trosarina😁
Meni se sa e-SIM na Mts mreži ovo ni u liftu ne dešava🥶Menjaj karticu za e-SIM pod hitno, pa ako ne pomogne beži iz te mreže, šta drugo da ti kažemo😄
 
Ne znam, mts i yettel na istoj lokaciji - nikad na edge nije otišlo.
Mts je esim, yettel fizička kartica.
 
Sto je jos crnje na oba delefona mi je tako 🤣 s tim sto drugi tel ima novu novcijatu sim🤣 videcu da trazim esim kad nadjem vremena 😁
 
Moj 15 Pro bolje hvata mrežu od S23 Ultra koji ima lepša polovina. Koliko se sećam, 11 je hvatao malo slabije, ovi novi modemi od 12 pa ovamo imaju odličan prijem
 
Zar nismo vec elaborirali da crte signala nisu objektivno merilo (nisu -dBm) vec svaki proizvodjac moze sam da kaze sta i koliko ceni predstavlja 1 crta ili maksimum od 4.

To sto ti fallbackuje mreza na 2G svakako je anomalija i ocigledno treba menjati karticu, ili izvaliti da li si u podrumu, lokalu, meni se redovno desava u nekim maksijima tako, koji su zavuceniji, i kaficima.
 
Jel se desava nekom da kad upali kameru bude crno i ne moze da se koristi nekoliko sekundi dok se ne pokrene slika?
Kao da ima delay i kao da je kamera izbacena iz RAM-a i treba joj 2 sekunde da se pokrene?
To nisam imao na 12 Pro Max i sad imam na 15 Pro.

Uredjaj je nov, uzet pre 2 dana.
 

Prilozi

  • IMG_4686.png
    IMG_4686.png
    41.1 KB · Pregleda: 68
Nemam taj problem azuriraj sistem

Inace gasim uvek iz app switchera cam…
 
Jel se desava nekom da kad upali kameru bude crno i ne moze da se koristi nekoliko sekundi dok se ne pokrene slika?
Kao da ima delay i kao da je kamera izbacena iz RAM-a i treba joj 2 sekunde da se pokrene?
To nisam imao na 12 Pro Max i sad imam na 15 Pro.

Uredjaj je nov, uzet pre 2 dana.
Imam i ja taj bag na 15pm. Takoðe ne stižu notifikacije na viber i whatsapp.
 
Nazad
Vrh Dno