Šta je novo?

iPhone 15

A ko tera ljude da prelaze na novi model svake godine? Koliko znam, Apple podržava svoje telefone 5 godina, dakle veruju da je to neki životni vek. Moj kolega ima IP 11 i danas radi kao prvog dana samo mu je zamenio bateriju i eventualno sad razmišlja o 15 pro. Dakle kupovina svake godine i onda kukanje kako se malo toga promenilo nema mnogo smisla. I ne samo za Ajfon, to važi za sve. Apdejtovi su kod svih inkrementalni, a to što smo mi potrošačko društvo je drugi problem...
 
Vidim da ovi što imaju 15 icu nalaze dosta mana. Te ne valjaju leđa, lako pucaju, nema premium osećaj, greje se, baterija onako...

Čekam još malo pa da me ubede da ne kupijem i eto ušteda od 500 evra ako odustanem i kupim 14icu :D
 
Mene lično veoma zanima...


Vidim da ovi što imaju 15 icu nalaze dosta mana. Te ne valjaju leđa, lako pucaju, nema premium osećaj, greje se, baterija onako...

Čekam još malo pa da me ubede da ne kupijem i eto ušteda od 500 evra ako odustanem i kupim 14icu :D
Ne greje se. Skroz je ok osećaj u ruci, lepo leže, kamera super, baterija super...
Kupiti 14 sada je fazon kupiti model auta koji je i dalje u prodaji ali izašla i sledeća generacija restajling. Ja imam 14pm, sin ima 15pro, iskreno bolja je mašina 15pro. Ja volom 14 zbog oštrih lajsni koje su mi nekako zaštitni znak ajfona i zbog toga sam i prešao na ajfon, pre toga sam sve vreme bio n Androidu, ali kod ajfona me je oduvek oduševljavala ta originalnost koju samo četvorka imala,te lajsne i bile su mi ludnica (posle i se bio i još neki valjda ali četvorka je baš to).
Uzmi 15
 
Poslednja izmena:
Meni sad deluje da je 14 pro max za 1050e najbolja kupovina. Nisam nikad imao IP pa ne znam, mogu samo da nagadjam. Bio sam jako zadovoljan sa Note 9, a onda sam presa na s21 ultra i razocarao se. Telefon star 2 godine se jako zagreva i precesto baguje, a problema sa baterijom imam vec godinu dana.

Kazu da ce s24 ultra biti bolji, ali to je jos 6 meseci cekanja. Iako sam hejtovao HP mozda bi bilo okej da mu dam sansu. Neko je pisao i da je PRO bolja opcija od PRO max?
 
Meni sad deluje da je 14 pro max za 1050e najbolja kupovina. Nisam nikad imao IP pa ne znam, mogu samo da nagadjam. Bio sam jako zadovoljan sa Note 9, a onda sam presa na s21 ultra i razocarao se. Telefon star 2 godine se jako zagreva i precesto baguje, a problema sa baterijom imam vec godinu dana.

Kazu da ce s24 ultra biti bolji, ali to je jos 6 meseci cekanja. Iako sam hejtovao HP mozda bi bilo okej da mu dam sansu. Neko je pisao i da je PRO bolja opcija od PRO max?
Imao s21 i smeće od exy, presal na iphone i sada mi baterija traje dva dana uz navike i priblizna podesavanjam koje sam koristio da bi nam Samsungu izgurao dan. Za nas ex ultraše je samo pro max mjera.
Android je podvala za sirotinju
 
PRO bolja opcija od PRO max?
Zavisi šta preferiraš. Max ima veći ekran, veću i dugotrajniju bateriju. Pro je ergonomičniji. Meni je iskreno max jedna cigletina zato sam uzeo 14 pro, čak bih i njega voleo da je manji ali nema. Sećam se dobrih starih vremena kad je 4,7 inča bio zlatni standard, sad ništa ispod 6 inča…
 


Ne greje se. Skroz je ok osećaj u ruci, lepo leže, kamera super, baterija super...
Kupiti 14 sada je fazon kupiti model auta koji je i dalje u prodaji ali izašla i sledeća generacija restajling. Ja imam 14pm, sin ima 15pro, iskreno bolja je mašina 15pro. Ja volom 14 zbog oštrih lajsni koje su mi nekako zaštitni znak ajfona i zbog toga sam i prešao na ajfon, pre toga sam sve vreme bio n Androidu, ali kod ajfona me je oduvek oduševljavala ta originalnost koju samo četvorka imala,te lajsne i bile su mi ludnica (posle i se bio i još neki valjda ali četvorka je baš to).
Uzmi 15

Kupiću 15 pro max, ali tek na proleće kad se cena unormali i bude 1100-1200 evra. Kad sam koristio 11 4 godine, neka ga još 6 meseci. Kad kupujem da znam da imam stvar. Ipak mi je kamera bitna, i tih 5x će da mi znače valjda. A možda i baterija bude bolja nego na pro i eto razloga...
 
Meni sad deluje da je 14 pro max za 1050e najbolja kupovina. Nisam nikad imao IP pa ne znam, mogu samo da nagadjam. Bio sam jako zadovoljan sa Note 9, a onda sam presa na s21 ultra i razocarao se. Telefon star 2 godine se jako zagreva i precesto baguje, a problema sa baterijom imam vec godinu dana.

Kazu da ce s24 ultra biti bolji, ali to je jos 6 meseci cekanja. Iako sam hejtovao HP mozda bi bilo okej da mu dam sansu. Neko je pisao i da je PRO bolja opcija od PRO max?
Ja imam pm i prešao sam se. Veliki je baš i smeta. Kad je u džepu spadaju mi pantalone i ne možeš da hodaš normalno. Kad idem uz stepenice mora da ga izvadim iz džepa 😂 ili da zabacujem nogu.
Pro je super veličina
 
Ja imam pm i prešao sam se. Veliki je baš i smeta. Kad je u džepu spadaju mi pantalone i ne možeš da hodaš normalno. Kad idem uz stepenice mora da ga izvadim iz džepa 😂 ili da zabacujem nogu.
Pro je super veličina
Imao sam neki xiaomi koji je identičnih dimenzija kao pro max samo sto nije toliko težak. Mogu samo da kažem da nikad nisam mogao da se obujem kao čovek ako mi je telefon u džepu jer mi je udarao u karlicu kad se savijem tako da sam morao da ga vadim napolje 😅
 
Imam trip da ce da udare uskoro discount 70-80% na Finewoven case jer su tolki promasaj da je neverovatno sta ima da se vidi
  • We’re told that Apple Stores are having to replace the FineWoven cases on display at least once a day because they become so gross-looking.
  • Some Apple Store employees are actively encouraging buyers to opt for silicone cases or third-party cases.
  • This also explains why it was so hard to get hands-on time with FineWoven at Steve Jobs Theater after the iPhone 15 event. I had to specifically ask to see the case. They weren’t just readily available on the tables to try.

Blago vama ljudi sto kupujete manje telefone da se savijete da vezete pertle :D Mi debeli nismo stigli do tog problema jer nas koci stomak :)
Imate Apple Kasiku pro za obuvanje od titanijuma kome treba 20e
22175039-kasika-za-obuvanje_1.jpg
 
@Милисав @Announced @jorgovan Moze malo informacija kako drzi baterija, i da li se pregreva telefon u toku koriscenja (da ne mozes isti da drzis kako neki pisu), kakva su Vam iskustva?

Moj se primerak definitivno ne greje tokom upotrebe. Slična temperatura kao 14 Pro.

Međutim prvi utisci o bateriji su loši. Doduše još uvek nisam imao nijedan "normalan" dan, ali mi je za sada subjektivni osećaj da je situacija gora nego na 14 Pro (kome je BH na 94%). Videću već kada budem imao nekoliko "normalnih" dana upotrebe.
 
@Милисав @Announced @jorgovan Moze malo informacija kako drzi baterija, i da li se pregreva telefon u toku koriscenja (da ne mozes isti da drzis kako neki pisu), kakva su Vam iskustva?
Sto se tice zagrevanja, to definitivno nije slucaj kod mene, mozda u toku gejminga ali ja ne igram igre na telefonu, ovako u toku svakodnevne upotrebe ne greje se uopste.
Ja kao sto sam vec napisao dolazim na 15 pro sa XS pa mi je svakako odlicno iskustvo.
Sto se baterije tice jos ga nisam koristio bas celi dan jer odem na posao a ne nosim ga. Prvih dana mi je delovala lose ali izgleda da i nije bas toliko kriticno stanje. Npr jutros je bio na 80% i nakon 9 sati zakljucanog ekrana dok sam dosao sa posla izgubio je 2% tj na 78. Evo vec ga sat koristim za surfovanje netom spao je na 72%.
 
Sto se tice zagrevanja, to definitivno nije slucaj kod mene, mozda u toku gejminga ali ja ne igram igre na telefonu, ovako u toku svakodnevne upotrebe ne greje se uopste.
Ja kao sto sam vec napisao dolazim na 15 pro sa XS pa mi je svakako odlicno iskustvo.
Sto se baterije tice jos ga nisam koristio bas celi dan jer odem na posao a ne nosim ga. Prvih dana mi je delovala lose ali izgleda da i nije bas toliko kriticno stanje. Npr jutros je bio na 80% i nakon 9 sati zakljucanog ekrana dok sam dosao sa posla izgubio je 2% tj na 78. Evo vec ga sat koristim za surfovanje netom spao je na 72%.

Mogao si proci jeftinije i sa nekim drugim telefonom :D. 9 sati zakljucan ekran. To je za svaku pohvalu u danasnjem ludom vremenu.
 
Ja narucih pre neki dan 15 pro, da jelte progledam sa baterijom posle 12 mini-ja, i sad, čitajući vas, ću se tacno pojesti sta ce da me dočeka kad stigne xD
 
Ja narucih pre neki dan 15 pro, da jelte progledam sa baterijom posle 12 mini-ja, i sad, čitajući vas, ću se tacno pojesti sta ce da me dočeka kad stigne xD

Ja sam presao sa 13 mini sa 85% baterije na 15 pro max, imam utisak kao da nosim tri telefona u odnosu na 13 mini, bateriji nikad kraja : )
Stvarno nisam znao da sam mogao, eto sva sreca pa se pojavi ti da me prosvetlis :) Prestanite biti svakom loncu poklopac, hvala lepo.

mislim da je njegov komentar zapravio više bio pohvalan nego što je pametovanje, jer je zaista retkost danas ne biti navučen na telefon, nema potrebe za cinizmom : )
 
Ja sam presao sa 13 mini sa 85% baterije na 15 pro max, imam utisak kao da nosim tri telefona u odnosu na 13 mini, bateriji nikad kraja : )


mislim da je njegov komentar zapravio više bio pohvalan nego što je pametovanje, jer je zaista retkost danas ne biti navučen na telefon, nema potrebe za cinizmom : )
To za 9 sati sam prvenstveno napisao jer ljudi pisu kako u toku noci u stanju mirovanja baterija izgubi po 10-15% sto je apsolutna laz. Moguce, ali ne verujem obzirom da sam naglasio da je to zbog posla kojim se bavim(varenje) pa ne nosim taj tel sa sobom i zbog toga ga ne koristim mnogo…
 
Da li je poceo A1 da kontaktira preordere, za isporuku u petak?
 
DXomark test

Pros​

  • Excellent camera experience for photography and videography overall thanks to enhanced HDR imaging format
  • Standard-setting experience in video that is consistently ahead of the competition
  • Excellent for capturing portraits, showcasing impressive skin-tone accuracy and face exposure in various lighting conditions
  • Zero shutter lag, allowing to capture the decisive moment in most conditions
  • Significantly improved zoom capabilities for long ranges over previous iPhone models
  • Excellent and refined background blur in portraits that can be added even after a photo has been taken

Cons​

  • Limited zoom quality before the tele camera takes over
  • In very low-light conditions, takes longer to capture the moment, and images can be grainy
  • Some of the image-quality innovations like photo HDR are currently visible only within Apple’s ecosystem
 
Mts je zvao u ponedeljak odmah za potvrde i avanse, kao uplatioci su na prioritetnoj listi. E sada da li je ta lista za petak ne znaju...
 
Ja ga porucih 19.9. u Hu, ali mi stize danas mejl da imaju brdo porudzbina i nedovoljno uredjaja. Navodno ce ih u drugoj polovini oktobra biti dosta vise.
Medjutim i dalje se lomim da li da ostanem na 14 Pro i batalim prelazak s obzirom da cekam sa servisa da dobijem nov zamenski uredjaj. Izadje me doplata oko 200e, ali ne znam da li je vredno cimanja.
 
15 pro max u MTSu 240.600 din, doduse, moze i na rate ali sve ukupno sa nekim od omorika paketima izadje kao rata za garsonjeru.:D
Skoro kao tona parizera, da jedes 3 godine toliko da se svakodnevno uneredis. 😀
Bice uskoro na KP za 600-650e jeftinije, ko hoce 2 god. garancije, uplati Apple Care+ i opet je u debelom plusu.
 
Nazad
Vrh Dno