Šta je novo?

iPhone 15



Sve su ovo male razlike i detalji koje 99% korisnika ne bi primetilo dok se ne stavi ovako telefon do telefona.
Od ova 3 najbolji u ovom klipu Huawei P60 Pro, a on trenutno na KP oko 700-750€ sa sve fiskalnim i 2 godine garancije :)

Kamere i da jesu vrh, a realno jesu, Huawei ima sigurno druge slabosti, i to ne nuzno softverske.
Koliko para toliko muzike, ostaje na svakom da vidi sta li mu racunicu vrsi.
Ali ljudi budite realni da su pomaci u zadnje 3 godine minimalni, po meni je 15 Pro jedino vredan razmatranja od skoro svih flagova (osim S23U koji i koristim) u zadnjih..pa toliko, 2-3god, i to samo zbog type-c, mogucnost koriscenja SSDa eksternog, type-C hubova, i svasta tako nesto, mada to je ionako za profi korisnike - volim da imam ali i sam pitanje je koliko bih koristio.

Mada, da budem iskren, znam i vazdan ljudi sto posle 2 krstenja/svadbe na 128GB 13, 14 proovima, ostaju bez memorije da ne moze ni slika da im se posalje, al' nece da plate iCloud pa salju na viber kompresovano drugima i kazu "sacuvaj mi pa mi posalji opet kad obrisem", obrisu originalni 4K snimak, i tako stalno. :ROFLMAO: :ROFLMAO:

Zavisi sve sta coveku treba, po meni P60 Pro nema sta da trazi kad za slicne pare moze S23U, ali kad mu padne cena na magicnih 500 i nesto, razmislio bih sve i da mi ne bude glavni uredjaj, jer stvarno jeste esoterija i prelep.

No, da se vratimo na 15 Pro, ima li tog famoznog cycle countera, valja li sta 😹
 
Evo 48 sati utiska. Telefon savršeno leži u ruci i ergonomija korišćenja (bez maske) je draaaastično bolja.

Čelik na 14 Pro je 10x više premijum materjal, međutim ovaj osećaj lakoće na 15 Pro zaista vredi.

Baterija mi na prvu loptu deluje neubedljiva, naročito što ga nisam nešto ludački drndao i generalno u zadnje vreme ne koristim puno telefone. No videćemo, moguće da se još uvek indeksiraju stvari i sl.

Kamera je možda mrvicu bolja, ništa spektakularno.

Sve u svemu ljudi sa 14 Pro komotno mogu da iskuliraju ovu generaciju.
 
Nisam nesto pratio
Ali koliko vidim po spec kamere ostale iste 14 pro 15 pro
 
Naravno da nisu sredili lens flare. 😂
 
eto, razlog za propast… zamisli telefon od 700$ nema lens flare
 
Htedoh da uzmem 15 Pro, kad mi zena kaze sta ce ti, imas 13 Mini, bolje uzmi MB M2 Air, isto kostaju.

Canadian Thank You GIF by NETFLIX
 
Pa dobro, adapter može bilo koji a kablić se ionako dobija u kutiji . Drugim rečima, sve isto kao i do sad ;)
 
Pa dobro, adapter može bilo koji a kablić se ionako dobija u kutiji ;)
Koji nije usb3 vec radi kao usb2.0, pa za transfer da molim boga da thunderbolt4 kablove sto imam nece da meltuju telefon :D kad radim transfer prores video fajlova.

Veci je problem sto mi treba poseban kabl koji je kuci, jedan u torbi za remote, treci u kolima za upaljac…

Ja se iskreno nadam da necemo da citamo my usb-c port melted news uskoro :D
 
Ja sam ceo život imao Android telefone, sa dosta njih bio veoma zadovoljan. Sa Ajfonom se družim tek poslednjih godinu dana i već sam se navikao na te razne Apple cake. Ne pridajem im mnogo značaja jer mi ne smetaju u poređenju sa time koliko sam zadovoljan telefonom i ios-om generalno. Dakle nikakav fanboj ni jednog tabora već zadovoljan i neiziritiran tim njihovim odlukama. Svake godine se digne frka oko novog Ajfona, kontroverznih odluka a prodaja razbija... I nisu svi ovce, samo ljudima generalno te stvari ne smetaju. Ja od celog ekosistema imam samo telefon, i nikakvog problema nemam sa ostalim uređajima niti mislim da moraš imati ceo ekosistem da bi imalo smisla kao što često čujem. Kablić me ne zanima jer sve ionako ida na cloud, ne samo sada nego i pre sa Androidima. Punim malo kablom malo bežično. Svako nađe ono što mu odgovara. Mene lično veoma zanima regularna 15, najviše zbog kamera iako vidim da se ona najmanje traži...
 
Poslednja izmena:
Ja sam ceo život imao Android telefone, sa dosta njih bio veoma zadovoljan. Sa Ajfonom se družim tek poslednjih godinu dana i već sam se navikao na te razne Apple cake. Ne pridajem im mnogo značaja jer mi ne smetaju u poređenju sa time koliko sam zadovoljan telefonom i ios-om generalno. Dakle nikakav fanboj ni jednog tabora već zadovoljan i neiziritiran tim njihovim odlukama. Svake godine se digne frka oko novog Ajfona, kontroverznih odluka a prodaja razbija... I nisu svi ovce, samo ljudima generalno te stvari ne smetaju. Ja od celog ekosistema imam samo telefon, i nikakvog problema nemam sa ostalim uređajima niti mislim da moraš imati ceo ekosistem da bi imalo smisla kao što često čujem. Kablić me ne zanima jer sve ionako ida na cloud, ne samo sada nego i pre sa Androidima. Punim malo kablom malo bežično. Svako nađe ono što mu odgovara. Mene lično veoma zanima regularna 15, najviše zbog kamera iako vidim da se ona najmanje traži...
Ovo je tacno. Ono sto meni, na primer, smeta kod njih je sto sada USB C predstavljaju kao prednost a mogli su da ga implementiraju pre 5 godina.

Ili action button: Bukvalno je mogao da postoji od prve verzije ajfona a nije jer su smatrali da je switch bolje resenje (kao sto i jeste). I sada su mogli da dodaju action button i ostave mute switch, ali nisu jer verovatno pripremaju teren za kapacitivnu dugmad.

Slazem se za obican 15. Licno ne bih imao ni jedan razlog da uzimam pro pored njega. Fenomenalan telefon.
 
Mene zanima da vidim kako izgleda web browsing na pro/max modelima iPhone 15 jer sam video da je procesor brz skoro kao i najbrži desktop procesori danas u single core rezultatu. Nisam pronašao takav test za sada. Da neko otvora sajt i linkove na njemu. Da li se sve dešava momentalno. Ima li ih izloženih već po radnjama da se proba korišćenje ako je tako za sada jedini način da se stekne osećaj o brzini?
 
Mene zanima da vidim kako izgleda web browsing na pro/max modelima iPhone 15 jer sam video da je procesor brz skoro kao i najbrži desktop procesori danas u single core rezultatu. Nisam pronašao takav test za sada. Da neko otvora sajt i linkove na njemu. Da li se sve dešava momentalno. Ima li ih izloženih već po radnjama da se proba korišćenje ako je tako za sada jedini način da se stekne osećaj o brzini?
Kao korisnik 15 pro i racunara sa ryzen 3600x procom, mogu reci da ovaj tel otvara brze stranice nego moj desktop racunar. Kao sto kazes, momentalno otvara linkove i stranice.
 
Ima li neko promax, dosta postova danas procitao da se zagreva nenormalno brzo i pri punjen i pri koriscenju... nzm da l tripuju


Screenshot_20230925_171829_Gallery.jpg

Screenshot_20230925_172032_Vivaldi Browser.jpg
 
Evo ja upravo punim pro max, nikakvo pregrevanje, vrlo blago mlak telefon. Apple 67w adapter i apple 240w novi usb-c kabl, nisam još uvek probao druge adaptere/kablove.
 
Svake godine identično pričaju na početku i posle toga ništa, zagreva se kao i svaki drugi, ništa drugačije, ali uvek određena ekipa voli da trubi o tome na početku prodaje.
 
Sumnjicavi su samo Hejteri
IP je zakon bilo koji model za svoju generaciju telefona - mislim na Samsung generacije , o ostalim markama telefona necu da raspravljam .
Koristio sam i jedne i druge i bio zadovoljan sve dok nisam kupio S22U , koji me je rasturio posle jednog update posle 5 meseci i trpeo sam ga jos 3 meseca i otisao na dobos . Kupio IP13PM i prezadovoljan , ali mi je dosadio i idem na fold . Posle 10ak meseci eto me na ip 15PM ili mozda i na IP16PM .
Ljudi koji ne mogu da kupe ili su FANBOY drugog modela , nalaze nemoguce zamerke na racun svakog IP modela . Njihove zamerke ne uzimati u razmatranje .
 
Ispada da ako se neko nesto ne svidja kod pomenutog brenda on ili ne voli isti ili nema novac.
Čak i razmaženim Amerika smeta kabl koji je poluupotrebljiv i cena novog a tek srbima koji gledaju da za dobiju mač za uloženi novac.
Dobro je da mi nismo većinski deo populacije koja kupuje iPhone, verovatno bismo im demolirali prodajna mesta u znak protesta.
Sa druge strane i oni su bezobrazno. Prvo izbace slušalice, pa punjač, sad ti daju kabl ali imaš bolji da kupiš.
IPhone 16 biće uvijen u zguzvanu stranicu starih novina a odma pored na štandu imaš kutiju da dokupis. Za 100 evra štampana samo sa zadnje strane a ako hoćeš i prednju onda još 50 evra. Hologramski logo se ekstra placa 20evra.
Bice tu varijacija, želite li nov ili reciklirano karton pa od ovog ili onog mastila štampa.
 
Koliko malo ljudi ima novi IP15 , a koliko mnogo hejta .
Ma bravo
A hejtuju ljudi jer se od 13pm nista promenilo nije a zapravo ni od 12 pro max ako se izuzme refresh rate. Ja se svake godine zajebem pa predjem na novi model a svaki isti kao i 12pm za svaki dan. Ni sam ne znam zasto to radim ali definitivno u zadnje 3 godine nista nisu izbacili a da opravda prelazak sa 12pm na bilo sta novije ali ljudi to rade, ja prvi. Samo treba biti realan i priznati da je u pitanju hir bez laganja sebe.
 
Nazad
Vrh Dno