Šta je novo?

iPhone 15

Interesantno sinoc napunio tel na 100% nisam merio brzinu punjenja al sam merio temp dok je punio sa 16 na 80% samo u jednom trenutku bilo 40c uglavnom 37c. Od 80 do 100 kreno da se hladi normalmo sporije punio i ladan bio na kraju.

Preko noci evo 8 sati odspavao sa 100% spalo na 99%, al je focus bio upaljen - sleep mode. Opet bolje nego na 13pm.
 
Izgleda da je stvarno ili do regije ili do primerka, ali moj 15 pro max evo već 8 dan nijedan jedini problem o kom se piše, i facetime i puno remote sesija (microsoft rdp, teams, zoom) i sve druge standardne aplikacije, nikakvo pregrevanje. Uzeo kvalitetnu spigen optik armor masku, testirao i sa njom i bez nje, telefon hladan. Punim ga apple adapterom i kablom, proveravao sam i ovo sto su ljudi pisali da se najvise greje izmedju 30 i 50% a posle kao ohladi, kod mene toga nema.
Mozda sam samo ubo srecan primerak, a mozda i internet malo vise drami i kuka kao i svake godine sto se desava :)
A sto se kolege sa fizickim ostecenjem tice, nadam se da ce se resiti i uvaziti zamena ako zaista nije ljudski faktor izazvao, sto je opet malo i tesko da se dokaze.
 
Mene vise interesuje ljudi sa problemima dal im je uredjaj made in India ili China. U mom slucaju na usb portu stoji China i na kutiji. Meanwhile gledam sledeci video lepo priziveo tel.

 
Da li mi se cini ili Pro verzije kasne sa dostupnoscu i kod MTS i A1?
 
Kasne, pisao sam ja...

Mts isporucio telefon jutros, iPhone 15 Pro Blue Titanium i moram priznati da je plava prelepa ( doduse ja sam covek plave boje) ali bas dobro izgleda i sad je borba ko ce da ga uzme posto 15 pro Max Natural Titanium stize iz UK ili cu ja ici ali tek za nedelju dana :ROFLMAO:

Prvi utisci su da je bas laksi, nisam ocekivao toliko da se oseca i defitinitvno bolje lezi u mojoj ruci sa ovom zakrivljenoscu...
 
Iz A1 rekoše meni da će početi da zovu kada se završi pre order faza, ali juče nije bilo ništa od poziva. Kapiram da će početkom sledeće nedelje.
 
Jetel kaze
U redu, bilo bi potrebno da sačekaš da uređaj stigne ✅ Radi se o jako popularnom i traženom modelu, pa je potrebno biti strpljiv 😆
:rolleyes:
 
To mi nikada nece biti jasno kod nasih, ili ne znaju kojim brojem jedinica raspolazu u preorderu, ili nemaju sistem koji prati rezervacije i onda gledaj u pasulj da li dobijas u septembru ili novembru...
 
Ili je bio preorder preordera :D ne znam jel neko gledao istyle stranicu bilo bukvalno u prvom danu dostupno dve boje ip 15 Pro, max nisu ni imali u ponudi mislim stojalo je nije na stanju. Ko ce ga znati kako su podelili operateri, mozda ljudi koji su iskesirali cenu uredjaja / dali avans?
 
Ne znam šta da ti kažem, iz A1 nisu ni zvali da daju opciju da se uplati avans. Tako da nemam pojma koje je njihovo merilo.

Mada mi više deluje da im pro maxovi nisu (još) ni stigli.
 
Nema uplate avansa kod A1. Taj avans se daje kuriru, bar je tako bilo za 13pm.
 
A ja sam jos i dao avans MTS -u, uradio ujutru preorder cim je pusten, sledeci dan zvali da traze uplatu- dobili, i kao sada sam na prioritetnoj listi za....nekad?
 
Videh danas 15 obican u mts, lepo izgleda, zbog zaobljenih ivica valjda, deluje manji od obicnog 14, cak i bazeli deluju manji na 15 stajali su jedan do drugog... meni se "plava" boja ne svidja. Jer je samo ram i oko kamere svetlo plav, ledja meni deluju bela...
 
Ja imam 15 Pro Max nepunih 7 dana US model (nema fizički SIM), zagreva se isto kao i prethodni samo kad se puni i kada se sam prebacivao podatke sa 14ice. Nikakvih probleme za sada nemam. Oseti se razlika od 20g iako sam mislio da neću. :)
 
Jedno pitanje, jel još uvek stoji da su modeli iz abu dabija isti kao evropski modeli? U smislu nema nekih problema sa modemom i korišćenjem na našim mrežama?
Znam da neki modeli imaju razlike za koja su tržišta(usa ima samo esim i te fore), pa čisto da budem siguran jer sam prestao to da pratim pa nisam sad siguran.
 
Koliko znam, modeli za UAE imaju Facetime onemogućen iz zakonskih razloga, za druge razilke ne znam (eSIM + eSIM modeli su samo za SAD tržište).
Trebalo bi da rade na našim mrežama bez problema.
 
Koliko znam, modeli za UAE imaju Facetime onemogućen iz zakonskih razloga, za druge razilke ne znam (eSIM + eSIM modeli su samo za SAD tržište).
Trebalo bi da rade na našim mrežama bez problema.
Odavno ima da su pustili kroz update facetime kada se koristi van UAE. Bar je kod mene to bio slucaj...
 
Evo prvih problema kod mene, na poledjini telefona kojeg sam svih ovih 7 dana stavljao na sto, mozda dva-tri puta u dzep gde nije bilo drugih predmeta, sto rekli pazio ga maksimalno, pocela je vidljivo da spada boja, kao male povrsinske parnice… ne mogu da verujem. Crna boja, 15 pro. Ako uspem slikati okacicu. Sutra idem da probam da uradim povrat, ako budu hteli prihvatiti zbog tih pod svetlom vidljivih parnica. Kao da je samo boja nestala.
Pogledajte prilog 406757
Evo mene, danas sam bio u Mediamarket i reklamirao telefon, prvo su se bunili i govorili da sam ga ja izgrebao, ali onda je dosao njihov neki decko koji je tehnicar tu, pregledao i ustanovio da se ne radi o fizickom grebanju i da ne bi smelo da se uopste desi tako lako grebanje(kao sto su tvrdili) i spadanje boje. Ponudili su mi da uzmem drugi telefon ili novac, omisljao sam se i uzeo novac pa cu da vidim da li da ipak idem na 14p ili nesto drugo…
 
Evo mene, danas sam bio u Mediamarket i reklamirao telefon, prvo su se bunili i govorili da sam ga ja izgrebao, ali onda je dosao njihov neki decko koji je tehnicar tu, pregledao i ustanovio da se ne radi o fizickom grebanju i da ne bi smelo da se uopste desi tako lako grebanje(kao sto su tvrdili) i spadanje boje. Ponudili su mi da uzmem drugi telefon ili novac, omisljao sam se i uzeo novac pa cu da vidim da li da ipak idem na 14p ili nesto drugo…

Zvuči kao naučna fantastika kad pomislim na rasplet takve situacije u našoj majmunarija državi : )
 
Vidim da pricaju da su bolji tel gde pise made by china, a ne india, sad koliko je to tacno pokazace vreme.
 
Da li zaista vredi dati 300 evra više za običan 15 u odnosu na 13 (ili 14 kad još pojeftini). Osim malo lepšeg dizajna, usb-c ne vidim ništa vau bolje. Voleo bih da isprobam iOS nakon duže pauze kao bekap uz Pixel 7 Pro...
 
Kazu da overheat nije do titanium frame i da je bug u iOS17 plus neke aplikacije overloadiju cpu?

 
^ Bitno da su rekli da neće smanjiti takt procesora.
Ima skrolovanje Na X i Insta da prži 🤣
 
^ i da srede pregrevanja opet dosta loše urađen kvalitet samog telefona. Jerry rig je pokazao kako pro max puknu leđa što je nedopustivo za cenu i ime takvog uređaja. Imam 14pm i posle svega viđenog ne žurim sa prelaskom na 15-tu seriju, možda i odustanem ali nikad ne reci nikad.
 
Nazad
Vrh Dno