Šta je novo?

iPhone 14

Poslednjih nedelja imam problem sa wifijom gde je potrebna autentikacija (na poslu, i teretani i jednom kaficu). U stanu i tamo gde se automatski loguje na wifi nemam problema, ali na pomenutim mestima gde moram da prihvatim neke uslove pre logovanja (ne trazi mi password) moram prethodno 10-15 da palim/gasim wifi i ulazim u wifi settings dok mi ne iskoci taj prozor da prihvatam uslove.
Ima li jos neko ovaj problem? Posebno mi je iritantno u teretani jer je u ‘podrumu’ pa ne mogu da se oslonim na mobilnu mrezu.
 
To nema veze s tobom nego s njihovim ruterima. Uglavnom je tako gde se kacis kao gost pa treba unositi dodatne parametre. Probaj neki drugi browser,eventualno.
 
Zvuči jedino logično ovo što je napisao @DGoran pošto se ne radi o tome da je zaboravljao šifre od već poznatih mreža 😃 i što je bilo kod nekih korisnika na iOS 16.4 verziji.
 
Ja se prosto ne kacim na te mreze. Kad vidim da mi traze svasta, rekoh hvala, ne treba.
 
Da li bih iPhone 14 mogao da punim na Huawei 40W punjaču ili bi to štetilo bateriji?
 
Svaki proizvodjac kaze koristite samo nas punjac, ostali nisu dobri za vas telefon.
Da li cemo ikad dobiti dovoljno dobar i tacan
odgovor da li mozemo da koristimo punjace drugih proizvodjaca, verovatno ne.
Svako navodi na svoju vodenicu da se kupi bas njihov.

Moje misljenje je da je bezbednije puniti slabijim punjacima, ja to radim godinu dana sa samsung 10w punjacem koji je dolazio uz samsung s7 i nisam izgubio kapacitet vise od 7%
2647 je trenutni kapcitet, nov je 2815.
Takodje punim nekad na laptop, auto punjac.
Sve su to male snage punjaca i zato je baterija i sacuvana. Takodje praktikujem i cesto dopunjavanje..
 
Po meni za Samsung nema potrebe za originalni jer sam telefon kontroliše punjenje. Ako su opcije fast i super fast isključene punice 5w sa bilo kojim punjačem. Dok kod apple bih preporučio originalni. Ako imate USB-C na PC možete ga i tako puniti a tu je 5w
 
Anker ili slicna proverena marka, i nema brige. Bar moje misljenje.
 
Da li se većina aplikacij plaćaju na mesečnom nivou i od kad su krenuli sa tim?
Secam se da je pre 10ak godina bilo sve Liftime kupovina.
Video sam da i na Play nude nedeljno, mesečno i zauvek.
Lepo su se setili.
 
Godinama je već trend mesečnog plaćanja, mnogo se više isplati i sve više njih prelazi na taj sistem ili bar pokušava da to izvuče.
Postoje i aplikacije sa One time purchase, neki su tu realni, a neki su nabacili ultra visoke cene za takvu kupovinu. Mislim da je nezahvalno tvrditi da se većina plaća na određeni način. Gledaš šta ti je važno, neophodno i koje su alternative. Svakako ne treba nabacivati gomile aplikacija sa mesečni plaćanjem, koliko god to, pojedinačno, ne deluje skupo.
 
Razumem da je isplatljivije i verovatno je to proizvod globalnih dešavanja i trendova.
Ja sam živeo u uverenju da se i dalje apk kupuju za stalno kao što je i bilo.
2-20 dolara i to je to.
Taman kada sam bio blizu uverenja da treba da predjem na IPhone i da ne brinem ja moram mesečno da plaćam 20-30 evra. Neke aplikacije ne koristim često a nekoliko svakodnevno.
Jedva sam prezalio da moram kupovinom telefona da potrošim još 120-150 evra po mojoj proceni za apk.
Ipak ostajem na Android
 
Nije dobro napisao, mislio je 250 :D
 
Neka napise koje su to aplikacije u pitanju, bas me zanima sta toliko kosta.
 
Što pricas ti?
Nabroji mi 5 aplikacija koje ti trebaju a da se plaćaju?
Kako si ti dosao do cifre od 120-150€ mjesecno?
Malo sam karikirao avi stotinak bi izašlo.
Poslednji put kad sam proveravao Luma Fusion je bila skoro 20 dalje da ne pričam.
Dajte mi link gde su aplikacije sa cenama i nabrojacu vam.
 
Ne vidim na Androidu da je jeftinija?
 
Pa nije jeftinije ali može da se ne plati.
Ranije je bila Cydia(ako se dobro sećam) za IOS, ne znam sad kakva je situacija. Dajte info.
Ne brinem za bezbednost, kad počnem sa kripto valutama da trgujem onda cu IPhone
 
Pa normalno da je cena, da se jednom placa bilo bi ok ali svaki mesec mi ne odgovara. Imam preko 90 apk. Neke koristim svakodnevno, neke jednom ili dva puta nedeljno a vicinu jednom u 2 meseca.
Ako vama nije problem da platite 30ak evra svaki mesec meni jeste trenutno.
Zato sam i bio spreman da se nategnem preko limita kupim telefon i platim najneophodnije aplikacije,ne i svakog meseca.
 
Problem je što je ispalo da se kod Apple-a plaća, a na Androidu ne plaća, što nije istina.

Case closed idemo dalje.
 
Uzeh 14 pro, ali na app store nemam google photos.
U podešavanjima regiona sam stavio Srbiju.
Da li sam trebao nešto drugo da izaberem?
 
Drugari ima li neko da je kupio u USA u Apple store unlocked verziju (verujem da ima) iPhone 14 Pro, zanima me da li ima problema sa band-ovima u smislu da na našim mrežama ne radi dobro 4G ili 3G, HSDP-a ili neki potencijalni problem sa 5G kad dođe kod nas? Posto sam imao problem te vrste sa Samsungom kupljenim u USA (S8+) nije hteo da mi radi na HSDP-a kod nas, pa me zanima ima li Apple tih problema? Hvala :)
 
Nazad
Vrh Dno