Šta je novo?

iPhone 14

S mojom jabukom nešto ozbiljno nije u redu, jutros skinut sa punjača a sad je na 81% baterije……🤪😁😃✌️👌 Šta da uradim da je ubijem bar malo ?
 
Skini se sa wifija, prosetaj malo.
 
S mojom jabukom nešto ozbiljno nije u redu, jutros skinut sa punjača a sad je na 81% baterije……🤪😁😃✌️👌 Šta da uradim da je ubijem bar malo ?
mora da je na wifi celo vreme, plus surfovanje bez razgovora, slikanja…. daleko da je baterija više nego odlična ali ovo nije realno
 
Budes van kuce, 4g, navigacija, fotkanje. Iscuri prilicno brzo, na ip13 pro,, kapiram i na 14 isto….
 
Daleko od toga da su loši. Niti mislim da je samsung neozbiljan, ali koriste neke forice karakteristične za kineze da na prvu privuku kupca. Na primer taj vrišteći ekran, koji je i meni lep, al nije realan, ovo napucavanje megapiksela koje je tu samo fore radi i to je to. Svi znaju da kamera od 20 mpx može da bude bolja od one od 200.
Imao sam i ja samsunge i vrh su ekrani. Samo najpoštenije i najprofesionalnije je ono što apple radi, imaš realan prikaz i to je to.
Pa dobro ali zasto bi se ti privilavao na realno a ne na lepo? 😂 ako se bavis obradom slika i filma na tel onda ok ali ovako sta ce ti realan ekran ako ti je ruzniniji sadrzaj koji gledas na njemu ?! 😅 a i to za kameru sto pises ne zavisi od MP nego od softverskog dela moze i 200mp senzor da unisti onaj od 20mp ali opet zavisi sta ti treba, neko mozda zeli raw sliku od 200mp i da je sam obradjuje na nekom 8k monitoru nego zeli samo da mu na ekranu telefons budu lepe slike macaka koje pokazuje drustvu 😂😂 tako da nisu to gimmicks kao kod budget kineza nego pokusaj da tel bude marketsbilan u sto vise „niche“ grupacija ljudi. Nije da sa razlogom branim sam-sungovce jer imam ip14p a ne S seriju ali su koreanci opet digli android u blizinu iphone-a ako ne i na isti nivo. Jos da vidimo hoce li google nesto revolucionarno uraditi sa onim pixelima 😯
 
Čisto ako nekom treba, napravih ga iz očaja, u sudiskoj nadoknadi što se kaže, već sam razmišljao koliko para da ga stavim na oglase :D

Settings/Sound & Haptics/Play Haptics in ring mode OFF

Bukvalno nisam obratio pažnju na to jer ja taj pojam vezujem za vibraciju pri kucanju, što u suštini i jeste definicija. Kod Appla je to fensi naziv za vibraciju generalno, oči mi ispadoše od juče da podesim to


Inače, što se tiče prvih impresija, baterija je solidna samo mada u njegovu odbranu nisam se odvajao od telefona danas, cio dan sam bio kući. Anyway, u 7.30 ga skinuo sa punjača, u 17h je bio na 20%, oko 6h SOT-a. Vjerujem da je za dan maltretiranja sposoban samo PM.

Druga stvar koja bode oči je slabašan WiFi range. U sobama jedva da baca jednu crtu, stalno ga vraće na 4G i primijetio sam da se u toj "borbi" telefon fino ugrije pa mora da je i to uticalo na potrošnju. U istim uslovima je S22+ imao nešto bolji range dok je Nord 2 apsolutni šampion, pun signal gotovo u cijelom stanu.

Od pozitivnih stvari sem rečenog za software i ekran, impresivan video, za koplje bolje od bilo čega drugog, audio takođe, odličan mikrofon. (Nije ni čudo da Sonos kalibraciju svojih soundbarova dozvoljava isključivo na iphoneu)
Da totalna nebuloza sa promenom reči vibration u haptic. Ne znam kom geniju je to palo na pamet pored gomile drugih stvari koje mogao da popravi.
 
Potrebna mi je vaša pomoć oko odluke da li uzeti S23 ultra ili 14PM. Zanima me i mišljenje onih koji koristili oba sistema ili čak koji su prešli sa Andorind na IOS. Najbitnija mi je dobra baterija, procesor, generalno performanse uređaja. Igram Pubg i još neke manje zahtevne igrice, kontam da bi ostale app svakako dobro funkcionisale na oba sistema. Kamera mi nije od presudnog značaja kao što se to potencira trenutno na recenzijama.
 
Potrebna mi je vaša pomoć oko odluke da li uzeti S23 ultra ili 14PM. Zanima me i mišljenje onih koji koristili oba sistema ili čak koji su prešli sa Andorind na IOS. Najbitnija mi je dobra baterija, procesor, generalno performanse uređaja. Igram Pubg i još neke manje zahtevne igrice, kontam da bi ostale app svakako dobro funkcionisale na oba sistema. Kamera mi nije od presudnog značaja kao što se to potencira trenutno na recenzijama.
Ja bi uzeo 14 PM zato sto ce i za par godina kada izadje 15,16,17 i 18 PM drzati na ceni za razliku od S23 Ultre
 
Uzmes novcic, bacis glava pismo i resis.Oba su vrhunska.
Hahahaha izgleda će tako biti na kraju :ROFLMAO: Ako je verovati benchmark podacima po sajtovima S23u je malo iza 14 PM
Ja bi uzeo 14 PM zato sto ce i za par godina kada izadje 15,16,17 i 18 PM drzati na ceni za razliku od S23 Ultre
U da, o tome nisam razmišljala, svakako i da mi se ne svidi 14 PM mogu ga prodati i kupiti S23U. Hvala.
 
Ja sam isto koristio Android do Iphone 6…kad sam presao na ios,uprkos svim nekim ogranicenjima,ostao sam i dan danas na njemu…jer mi je tako nekako legao,tako mi je nekako lagano u odnosu na Android da je to neverovatno..
Dodao bih i to da su ip13pro/max i 14pro/max
sasvim druga dimenzija u odnosu na uredjaje pocevci tipa od iphone X pa do danas…
Fluidniji realniji i brzi,u skladu sa danasnjim vremenom..posebno zahvaljujuci 120Hz ekranima…
A da ne pricamo kako Ip drzi cenu..tako da mislim da je ipak ip iskljucivo PRO model ,odlicna kupovina !
 
Hahahaha izgleda će tako biti na kraju :ROFLMAO: Ako je verovati benchmark podacima po sajtovima S23u je malo iza 14 PM

U da, o tome nisam razmišljala, svakako i da mi se ne svidi 14 PM mogu ga prodati i kupiti S23U. Hvala.
Koristio sam s22U do novembra i zbog samsung gluposti u radu , vratio se na jabuku IP 13 PM , s 23U ne uizimam u razmatranje , a kamoli da imam IP 14 PM
To je moje misljenje , ali ti odlučujes .
Napomena samo , oba moba sam uzeo u legalnim radnjama sa cenama koje su u radnji a ne u Balkanskoj
 
  • Like
Reagovanja: Nyx
Večeras prešao sa N20U EXY, na IP 14 PM.
Do sada sam imao samo Android uređaje. nadam se da ću se lako navići na IOS.

Ako hoću da napravim drugi region (da nije SRB, nego npr.: USA), da li će mi prilikom podešavanja telefona tražiti da pošalje kod na broj telefona zbog dvostruke autentifikacije?
Ima li negde detaljno opisano kako se to "preskače"?
Hteo bih da aktiviram Apple care ali pretpostavljam da to nema za SRB region,
 
  • Like
Reagovanja: Nyx
Gledam neke recenzije za 14pro i zaključak je uglavnom da je mikrofon prilikom snimanja video zapisa očajan, možda i najgori za taj cenovni rang telefona. Kakva su vaša iskustva?
 
Ako hoću da napravim drugi region (da nije SRB, nego npr.: USA), da li će mi prilikom podešavanja telefona tražiti da pošalje kod na broj telefona zbog dvostruke autentifikacije?
Ima li negde detaljno opisano kako se to "preskače"?
Hteo bih da aktiviram Apple care ali pretpostavljam da to nema za SRB region,

Napravi US nalog za Apple Care na kompu i salje ti broj za Two-Factor Autenthication (2FA) na srpski broj mobilnog, ne preskace se posto Apple zahteva da novi Apple ID nalozi budu obavezno sa ukljucenim Two-Factor Autenthication. Isti broj najnormalnije koristi za 2FA i srpski nalog.

Ne postoji mogućnost, još uvek, da kupiš Apple Care sa našim nslogom 😃

Pogledaj temu

Kako kupiti Apple Care +
 
Evo i mene ponovo u sekti prvi put nakon 11 pro, stigao 14pm 💪
Al ne nosim ga do cetvrtka dok ne stignu maske i staklo.
Jel valja ovo sto sam pazario, ne znam kakve su te zastite za kameru, bio neki bundle popust sa ostalim stvarima (spigen tough armor, spigen glas ez. fit, spigen glas ez fit optik)
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-02-07-10-17-22-167-edit_com.amazon.mShop.android.shopping.jpg
    Screenshot_2023-02-07-10-17-22-167-edit_com.amazon.mShop.android.shopping.jpg
    139.4 KB · Pregleda: 85
😄 Jak si brate…ja kad sam dobio moj ip14p
isto sam mislio da ga ne nosim dok ne kupim maski u zastitu…ali nisam mogao da izdrzim,pa sam ga nosio dva dana tako…
Inace ta zastita za kameru je po meni visak…svaka maskica je izdignuta iznad kamera taman koliko treba..
 
Inače, što se tiče prvih impresija, baterija je solidna samo mada u njegovu odbranu nisam se odvajao od telefona danas, cio dan sam bio kući. Anyway, u 7.30 ga skinuo sa punjača, u 17h je bio na 20%, oko 6h SOT-a. Vjerujem da je za dan maltretiranja sposoban samo PM.
Izgleda mu je trebalo par punjenja za optimizaciju, baterija je jako, jako dobra. Kao i obično, u 7.30h skinem telefon s punjača, sinoć pred spavanje oko 12.30h je bio na 51%
Sad je na 39% i izdržaće lagano dok ne dođem kući, oko 16.30h :oops:

Mogu misliti PM šta radi, da zaboraviš gdje si zaturio punjač, AirTag na njega mora obavezno :D
 
😄 Jak si brate…ja kad sam dobio moj ip14p
isto sam mislio da ga ne nosim dok ne kupim maski u zastitu…ali nisam mogao da izdrzim,pa sam ga nosio dva dana tako…
Inace ta zastita za kameru je po meni visak…svaka maskica je izdignuta iznad kamera taman koliko treba..
E ja sam se opekao tako pre vise godina, secam se kao juce, uzeo preko ip 6+, mislim da su tek od tek godine i poceli kod nas da se pojavljuju po prodavnicama. Nisam stigao ni masku ni staklo da kupim, bio klinac, kompleks, pa mi bilo bitno da ga istog dana ponesem kod nas dole da ga pokazem 😂. I naravno, kako sam sleteo, istog dana izasli u neki klub, ja ga kao necu na sto da se ne pokvasi, i stavim ga na zvucnik u klubu pored nas. Posle par minuta, nema telefona na zvucniku, on pao, pukao ekran, razlupane ivice.
Od tad, bez maske stoji na sigurnom 😂
Taman imam vremena par dana da isprebacujem podatke sa androida na ip, to mi je najveca muka
 
Izgleda mu je trebalo par punjenja za optimizaciju, baterija je jako, jako dobra. Kao i obično, u 7.30h skinem telefon s punjača, sinoć pred spavanje oko 12.30h je bio na 51%
Sad je na 39% i izdržaće lagano dok ne dođem kući, oko 16.30h :oops:

Mogu misliti PM šta radi, da zaboraviš gdje si zaturio punjač, AirTag na njega mora obavezno :D
5 Dana / 4 sata SoT + 1h poziva ostalo 11% . Standby je nenormalan :)
 
14P.

Uslovi 30-40% osvetljenje, wifi i ruka u gipsu :)
 
^ ja sam na 13pm imao dva dana korišćenja i sot 9:27h i ostalo mi je 27% baterije. Teško bih mogao 5 dana posto mi telefon dosta treba oko posla. Ja sam koristio wifi/4G tada oko 50:50. Znaci kod tebe bi 14pm izvukao 7 dana kao Nokia 3310😀
 
Meni je na 2 dana 6-8h SoT u zavisnosti od toga koliko sam pricao telefonom i koliko sam bio napolju, ali tako sve vrti. S obzirom na velicinu baterije, ja sam prezadovoljan.
 
^ znaci da bi na 14pm imao sigurno 10+h sot
 
Vrh Dno