Šta je novo?

iPhone 13

Probao nekoliko maskica, ali je za mene Pitaka magez ubedljivo najbolja i najlepsa. Ko voli osecaj priblizan koriscenju bez maske to je najbolja opcija. Osecaj u ruci takodje premijum jer je uradjena od karbonskih vlakana. Jedino sto ne moze da se kupi kod nas, ali stize Fedexom za 5 dana… Ispada kao reklama, ali govorim iz prve ruke 😂
 
Meni baterija djeluje prebrutalna. Danas aktivirao i e-sim zbog posla pa cu bas vidjeti kako se ponasa sa dual sim-om.
 
Jel može ova linija da se skine, video sam na netu da se isključi kontrolni centar ali i dalje stoji, model je 13PM
 

Prilozi

  • 8668D04A-49CD-4766-9808-BEE7FC4BF4B0.jpeg
    8668D04A-49CD-4766-9808-BEE7FC4BF4B0.jpeg
    43.7 KB · Pregleda: 169
Mozes da iskljucis pristup sa Lock Screen-a, ali ne i tu liniju :)
 
^ čudno sto nije bila do danas, koristim 3 meseca i odjednom se pojavila. Na starijim ios se može skinuti a na 15.5 neće.
 
Čemu služi?
 
ja se ne secam da je ikad bilo da je nema :)

sluzi da ti pokaze da imas nesto odatle da swipe
 
da, kao sto na dnu ima linija :)
 
Caos, samo mala pomoc

SA kompa sam napravila US nalog preko Apple sajta.

Da bi usla na US store, da li se izlogujem iz prodavnice pa se ulogujem sa novim nalogom, ili idem iz Settingsa ?
Bojim se da nesto ne pokvarim pa da ne mogu posle ni u svoj da se ulogujmem.

Usput nigde mi nije trazio adresu da upisem ?? Gde sam pogresila
 
Ako hoces da na telefonu promenis koji Apple ID koristis, ides na Settings, Appp Store, kliknes na tvoj Apple ID i onda na Sign Out. Nakon toga ponovo kliknes na Sign In za drugi Apple ID koji zelis da koristis.

Nigde nisi pogresila, kad ti nije ni trazio adresu, ali ce verovatno traziti, kao i ZIP kod i zapisi to da ne moras da ponovo gledas. Mozes da se logujes sa tim Apple ID-om preko sajta i vidis da li mozes da editujes podatke i odmah ubacis adresu.
 
Kako da vidim SOT od zadnjeg punjenja na 100%? Mogu ili 24h unazad ili nesto po danima, ali kako da vidim koliki mi je SOT od punjenja do punjenja? Hvala!
 
Nikako. Možeš samo da sabiras po graficima.
 
Iskreno ne vidim potrebu za tim, odes po danima i vidis koliko je imao sot na potrosenih 100% baterije ili manje. Posle mozes lako da izracunas koliko ce ti trajati sa jednim punjenjem.
 
^ tragikomično
Pa i nije. Sećam se Samsunga, mada kada vidim i današnje teme kako Google play servisi divljaju i neke druge stvari bitno ti je da vidiš da li curi baterija u 100%. To je tragikomicno u 2022.

Ovde nema toga, pa se eto ljudi ni ne cimaju.
 
Sto bih ja to ukinuo, ne samo na iphonu nego na svim telefonima, zar nemaju ljudi pametnija posla nego da mere sot.
Doci cemo do toga:Ajmo u grad da jurimo neke ribe, ne mogu burazeru, moram da vidim koliko cu da izvucem SOt.
 
Poslednja izmena:
Je l' se meni cini ili su na KP-u poskupeli telefoni?
 
Samo da ppitam, da li redovno radite Update telefona. Ne znam kako je kod Iphone, znam da je za android bilo kad dodje, cekaj , sledeci , ovaj ne valje, curi beritija, ... ne valja kamera ...
Vi koji imete 13 pro max , na kom ste softweru sad ?

Izvinite ako sam dosadna,

Hvala
 
^ ja radim uvek kad izađe, trenutno na zadnjem 15.5 sa 13 pro max. Sve radi normalno.
 
^Obicnog 13 je bilo i za 705e krajem aprila, kod dva preprodavca... Bice opet oko 700 kad izadje 14, inflacija cini svoje...
 
Inflacija, i to prava inflacija (ne verujem domacim radnjama nista), na terenu gde najvise ima prometa, a to je upravo KP i polovna roba.
 
Inflacije je bilo i ranije ali da ovako poskupi umesto da pada ja se ne secam. Mozda gresim. Pandemija polako splasnjava doduse imamo ratni sukob.
 
12 godina nije bilo ovakve inflacije i tek se zaukavamo. Ovo je samo pocetak.
 
A opet se ovi sa garancijom operatora brzo prodaju koliko ja pratim...
 
Vrh Dno