Šta je novo?

iPhone 13

Može da se stavi vremensko odbrojavanje što nije loše, naravno nije kao sa glasovnom kontrolom.
 
Hvala kolege. To je baš korisna opcija, verujem da je nije teško implementirati i bedak ako ne postoji :(

@Nenad22 Nisam baš shvatio - da li u toj "Selfie Time" aplikaciji postoji opcija da glasom zadaš komandu za okidanje selfija?
EDIT: Evo probao sam, nije app, to je samo shortcut koji se zove "SelfieTime". Dodas shortcut sa linka - Samo kazes "Hey Siri, selfie time.” ili sta vec namestis i uslika. Mozes birati koja kamera, koliko vremena, itd...



 
Poslednja izmena:
Hvala vam kolege. Ponovo potrebna pomoć :). Kako podesiti na Ajfonu (konkretno, Ajfon 13 je u pitanju) diktiranje glasom na srpskom jeziku?
Žena pokušava da izdiktira u telefon nešto na srpskom, ali joj ne uspeva.
Speech detect language joj je uključen, ali šta god da diktira na srpskom, Ajfon od toga generiše engleski tekst.
 
To nije moguce,mozes to na hrvatskom.
 
Jel moguće? Pa to bi trebalo da bude jedna od osnovnih funkcionalnosti telefona :( Na mom matorom Samsungu S7 ta opcija radi bez ikakvih dodatnih podešavanja.
 
Moze ali na hrvatskom, kao sto je napisao kolega iznad. Srpski nije podrzan
 
Jel moguće? Pa to bi trebalo da bude jedna od osnovnih funkcionalnosti telefona :( Na mom matorom Samsungu S7 ta opcija radi bez ikakvih dodatnih podešavanja.
Da nas Apple iole postuje,bilo bi.Ovako,nase pare su im slatke ali ne bi nista da uloze.
 
Da nas Apple iole postuje,bilo bi.Ovako,nase pare su im slatke ali ne bi nista da uloze.
Prica koju smo nazalost svi culi vise puta ne samo od strane Apple-a vec i raznih drugih, PayPal, Amazon..skoro sve vece americke kompanije. Uostalom, nije ni cudo, jedni od nas mogu bez vize u USA, dok drugi moraju..i tako..

No da ne idem u off, po meni i na hrvatskom super radi diktacija, daleko bolje nego na androidima tj google dictation, a cak bih rekao da je i brze. 12ica obicna.
 
Cao,
Izlete mi poruka da mi je icloud storage full, a situacija je ovakva.

A sta je uopšte ovaj ljubičasti backup?
Predpostavljam da je backup telefona, ne znam ni kako se kreirao, a ni gde da ga obrišem, da ne obrišem nesto bitno

Da li vi držite backup na samom telefonu? I odakle kojom putanjom da ga prebacim na PC na primer
IMG_9653.png
 
Poslednja izmena:
Nema backupa na telefonu - ili iTunes ili iCloud. Svako noćno punjenje sigurno pravi backup kad je telefon nakačen na WiFi. Dnevno punjenje, nisam siguran, ali mislim da postoji neko pravilo po kome se pravi backup.
 
Pravi on i tokom dana backup telefona kad je na WiFi i na punjaču ili, naravno, ako klikneš na backup now dugme :)

Možeš da isključiš da ti slike prebacuje na iCloud, ako ti nije neophodno, napraviće ti njihov backup u okviru glavnog u svakom slučaju, a druga opcija je da platiš veći prostor na iCloud-u ili da praviš redovan backup na kompu. Ako to hoćeš, onda obavezno napravi da bude sa šifrom da bi ti sačuvao sva podešavanja :)

Svakako nemoj da zaboraviš koju si šifru ubacila :)
 
Pozz ljudi, imam problem s viberom, notifikacije danas ne rade, imao sam pre njega 11 pro max i tamo je sve radilo odlicno, evo i na 13 pro do danas manje vise je dobro radilo ali danas tek kad udjem u viber stignu poruke, uredno je ugasen background app refresh i na starom telefonu bio i na ovom sad.

Da li jos neko ima slican problem i da li postoji neko resenje?
 
to nema veze sa telefonom, ta aplikacija je krsh, svaki novi update gledas u pasulj sta ce raditi, a sta ne
 
Ovo je uzas, viber dosta koristim i sa posao i privatno i nista ne stize dok ne udjem u app
to nema veze sa telefonom, ta aplikacija je krsh, svaki novi update gledas u pasulj sta ce raditi, a sta ne
Onda bi trebalo vecini korisnika iphona-a da bude tako i da se svi zale, jel ima jos neko slican problem?
 
Poslednja izmena:
Da, to mi je normalno za viber. Zato ga koristim samo sa par osoba i bas me briga da li mi stigne ili ne stigne notifikacija.

Za posao tu je mail ili poziv.
 
meni je glupo vise da se zalim, jer dzaba od toga... valjda oni tako posluju
 
Pozz ljudi, imam problem s viberom, notifikacije danas ne rade, imao sam pre njega 11 pro max i tamo je sve radilo odlicno, evo i na 13 pro do danas manje vise je dobro radilo ali danas tek kad udjem u viber stignu poruke, uredno je ugasen background app refresh i na starom telefonu bio i na ovom sad.

Da li jos neko ima slican problem i da li postoji neko resenje?
Upali background app reflesh za viber. Meni je to uključeno oduvek za aplikacije koje mi služe za dopisivanje i nikad nisam imala problem. Doduše slabo koristim viber al ono što koristim nije se dešavalo da ne stigne obaveštenje.
 
Pozz ljudi, imam problem s viberom, notifikacije danas ne rade, imao sam pre njega 11 pro max i tamo je sve radilo odlicno, evo i na 13 pro do danas manje vise je dobro radilo ali danas tek kad udjem u viber stignu poruke, uredno je ugasen background app refresh i na starom telefonu bio i na ovom sad.

Da li jos neko ima slican problem i da li postoji neko resenje?
E, vidiš, meni se sa najnovijim azuriranjem rešio problem sa porukama i kontaktima koje mi je preimenovao u imena koja su oni upisali sami na Viberu
 
Moze li neka pomoc kako da povezem iP13 sa PC-jem?
Sve zivo sam probao (ili se nadam da sam probao) ali nikako da ga komp prepozna. Pocne da se puni i to je to :(
Savet?
 
iTunes ili 3UTools? Treba ti drajver za uređaj…
 
iTunes ne mrda a 3UTools nisam probao. Drajver ne znam gde da nađem. Može li neki link?
Device Manager mi uopšte ne registruje promenu kada povežem telefon. To me buni. Probao sam više kablova kao i sve USB portove ali ne mrda :(
 
Probaj 3UTools, drajver ti sam skida i instalira kad priključiš telefon.
 
Sutra prepodne pada proba. Sada sam druga smena do 23 i posle toga slaba vajda
 
Poslednja izmena:
Probaj 3UTools, drajver ti sam skida i instalira kad priključiš telefon.
Ni makac. Ne mrda uopste. Odradjena reparacija drajvera i ostalih, pod ?, softverskih komponenti ali komp uopste ne registruje fon. "svitne" mu ekran kada ga povezem i to je to :(
 
Nijednog trenutka me ništa ne pita fon a ni komp :(
Probao sam fleka po portovima i sve rade bez problema...
 
PRocitaj drugi link i probaj na taj način i ako možeš sa original ili sertifikovanim kablom.
 
Probaću noćas pa javljam ishod, no, na tim kablovima su svi prethodni ajfoni radili savršeno. Ovo je nova win11 instalacija od pre par meseci pa možda ona nešto zeza
 
Poslednja izmena:
^probaj neki drugi iphone da ubacis na isti komp preko istog kabla, ako ga prepozna cisto da znas u cemu je problem
 
Ma jok. Ne mrda sta god pokusao ili uradio. Resetovao sam i network settongs i resetovao security & privac, rebootoao fon i ni-sta :(
Probacu sa drugim originalnim kablom mada cisto sumnjam ali probacu i na nekom drugom PCu.
Javicu sta se desava :(
 
Nazad
Vrh Dno