Šta je novo?

iPhone 13

Da li je moguće na iOS na iPhone 13 Pro max ubiti reklame nešto slično kao na Andorid da se samo ubaci Adguard DNS?
Ne vidim tu opciju na iOS.
 
Kakva su ovde iskustva sa pregrevanjem iPhone 13 PM?
Evo vrućine prvi put ove godine i blejim napolju radi YouTube preko BT na zvučniku i samo odjednom smanji svetlinu ekrana i neće da pojača, upaljen je True tone,brightness na max i ono na 3 click power da smanji još je ugašeno. Telefon je u silikonskoj futroli sad ga baš izvadio da vidim sta se dešava. Nisam ni gledao dal ima neka app za merenje temp komponenti kao na Andorid uređajima.
Bio sam ubeđen slušajući druge da je nemoguće da se 13ka i A15 pregreva čak i na suncu naspram Andorid telefona.
Sad vidim da ima dosta žalbi na reddit oko pregrevanja.
 
idi na ovu stranicu
pa metod 2, ios, ja biram prvu opciju Default server pa download configuration.
Posle toga bi trebalo da ti se pojavi mogućnost da instaliraš profil.
 

Prilozi

  • 20062023.PNG
    20062023.PNG
    88.7 KB · Pregleda: 79
Thx radi ali mora iz Safari inače se ne pojavi to za install profile.
 
Kakva su ovde iskustva sa pregrevanjem iPhone 13 PM?
Evo vrućine prvi put ove godine i blejim napolju radi YouTube preko BT na zvučniku i samo odjednom smanji svetlinu ekrana i neće da pojača, upaljen je True tone,brightness na max i ono na 3 click power da smanji još je ugašeno. Telefon je u silikonskoj futroli sad ga baš izvadio da vidim sta se dešava. Nisam ni gledao dal ima neka app za merenje temp komponenti kao na Andorid uređajima.
Bio sam ubeđen slušajući druge da je nemoguće da se 13ka i A15 pregreva čak i na suncu naspram Andorid telefona.
Sad vidim da ima dosta žalbi na reddit oko pregrevanja.
13 Pro, proslo leto koristih stalno, dimmuje tj smanjuje svetlinu ekrana stalno. Jednostavno nema leka tu, tako je kako je, nema ni razlike neke sa maskom ili bez. Probas eventualno LPM, mada ni to nece pomoci jer on ima interno senzore temperature koji cim predju threshold, aktivira dimming, da bi zastitio dugotrajnost baterije i ostalih komponenti, i to je to.
 
Ma da skemeri kao i Snapdragon,Exynos, 5min na suncu i hoće uređaj da se zapali.
Koliko njih me je ubeđivalo da se A15 ne pregrevaju...
Koliko me nerviraju neobjektivni ljudi kad se lože na neki brend slepo ili nemoj slučajno da kažu nešto loše za svoj uređaj
 
Generalno gledano, na Pro Max modelima, dosta su hladniji ajfonovi, 13 mini i SE 2020 znaju da se bas dosta greju, cak i u klimatizovanih 20c, ako se nesto jace radi na njemu, dok kod pro max to nije slucaj. Sustained performance imaju. Direkt sunce je rak rana svim telefonima, samo je procenat koliko dimmuju razlicit. Huawei npr se dobro pokazao tu, mada je njemu i generalno na flagshipovima slabiji peak brightness od Samsunga i iPhonea, pa mu na kraju stvarno dodje na isto, iako ne dimmuju generalno.
Uvek ima kompromisa, ali kod iPhonea barem znas da performance ostaje isti, i kad dimmuje, a kod drugih nekad da nekad ne, konzistentnost je #1 stvar kod ajfona.
 
Pitanje jedno. Od juce mi na IP13 baterija rapidno pada. Napunio pred spavanje do 98. Dan sam zapoceo sa 96% , koristio uglavnom za pozive, instagram, fb i do 14h istog dana pao je na 25%. Do pre 2 dana mi je ostajalo na 30ak posto do 21h uvece a koriscen bas ozbiljno. Battery health je 100%. Imam 16.5 ios od kad je izasao a problem sa baterijom se javio tek juce. Evo i danas vidim da ce biti isto.
 
Uradi Force restart telefona.
 
Očigledno ga solidno koristiš, ali već zvuči mnogo bolje nego prethodni dan.
 
Pogledaj u Battery, šta ti najviše troši.
 
Evo potrosnje
 

Prilozi

  • IMG_4007.png
    IMG_4007.png
    312.4 KB · Pregleda: 68
  • IMG_4006.png
    IMG_4006.png
    283.1 KB · Pregleda: 67
I kod mene je Instagram najveći potrošač baterije trenutno, moguće da u ovoj verziji nešto nije optimizovano kako treba i da zato kida bateriju. Probaj da apstiniraš od IG jedan dan, vidim da li ima razlike :)
 
Debelo utiče zato što uvek troši upadljivo više kad sam na lokaciji sa slabijim signalom.
 
Kakva su ovde iskustva sa pregrevanjem iPhone 13 PM?
Evo vrućine prvi put ove godine i blejim napolju radi YouTube preko BT na zvučniku i samo odjednom smanji svetlinu ekrana i neće da pojača, upaljen je True tone,brightness na max i ono na 3 click power da smanji još je ugašeno. Telefon je u silikonskoj futroli sad ga baš izvadio da vidim sta se dešava. Nisam ni gledao dal ima neka app za merenje temp komponenti kao na Andorid uređajima.
Bio sam ubeđen slušajući druge da je nemoguće da se 13ka i A15 pregreva čak i na suncu naspram Andorid telefona.
Sad vidim da ima dosta žalbi na reddit oko pregrevanja.

Ne dešava mi se da smanji osvetljenje na 14 Pro max, ali nisam gledao film ako misliš na duže tako korišćenje, normlano korišćenje i dosta korišćenja napolju. Nisam ni jednom morao da jurim hlad da vidim ekran (morao sam sa predhodncima), a ekran stvarno sija fantazija napolju, ne verujem da postoji svetliji ekran na tržištu i bolji.
 
Ja imam platnu AdGuard pro i radi perfektno. Pobije sve reklame u app plus safari…. Dao sam 9.99$ i nema nikakvih više doplata
 
Za ove što ga posjeduju: volim male telefone, imam SE 2020 i planiram uzeti 13 mini. Da li je to pametna kupovina u 2023?
 
Danas mi se na IP13PM dogodilo kada sam hteo izaci iz poruke na viberu da mi ekran svaki put kada dotaknem strelicu zablinka i ostane u poruci . Na kraju sam uspeo izaci iz poruke , a iz vibera se moglo izaci bez problema .
Ima li ko ideju sta bi moglo biti i sta da se uradi
Hvala
 
Zavisi da li je samo vezano za Viber ili se dešava i sa drugim aplikacijama. Force restart za početak, ako nastavi da se dešava, restore bez vraćanja backup-a, a ako i tad bude identično, pravac servis.
 
Vrh Dno