Šta je novo?

iPhone 12

Pazario sam silikonski crnu iz istyle. Ovako na prvu deluje kvalitetno, malo je deblja od neke kineske sto sam imao ali zato telefon deluje sigurnije u ruci. Videcemo tokom vremena kako ce se pokazati.
 
Pozdrav ljudi. Kupio sam iPhone 12 Pro nedavno i planiram da kupim punjač od 20w? Na Kupujemprodajem ima raznih cenovnih kategorija, pa nisam siguran u legalnost istih. Jedno što sam pronašao da je “sigurno” je iFix. Kod njih je cena 2500din. Da li je neko uzimao kod njih i ako ne gde biste preporučili kupovinu?
 
Bilo je u vipu Apple punjac za oko 3000.
 
Ja sam pre tacno mesec dana platio u A1 3000 dinara. Realno vredi da dodas i hiljadu dinara vise ako nemaju popust nego da rizikujes sa drugim punjacima.
 
I dalje je 3.000, tako da je glupo ne dodati 500 din i ne rizikovati.
 
Definitivno ću u A1, samo da prečesljam radnje. Hvala na odgovorima!
 
Jeste li provalili , umesto da spustaju cene preprodavci podigli cene iphona 12
 
LJUDI POTENCIJALNI KVAR ???!
- Naime, govorim o svom primerku 12 pro max, kupljen letos, već neko vreme mi se dešava da kada uključim kameru, naročito video, krene neko vibriranje kamere i cele slike na telefonu i to se i oseća u rukama jer se fizički nešto unutra dešava i može da traje po 10ak sekundi ukoliko ga ne prekinem aplikaciju ili dam da refokusira negde u stranu, odnosno kada objektiv okrenem u daljinu, izfokusira opet i smiri se i tog vibrirajućeg kliktajućeg efekta nema. Međutim, pojavi se čim ispustiš telefon na sto onako blagim udarcem, sa kamerom okrenutom ka stolu. Ne mogu da ponovim UVEK, ali u 2-3 od 10 puta otvaranja kamere / spustanja telefona na sto se desi ( iliti bolje reći svakog dana jer dnevno više puta slikam ).

REŠENJE, hoće li ovi iz Appla da mi otvaraju telefon ili može zamena celog ?
 
Svakako ćeš najverovatnije dobiti refurbished uređaj, pa je možda i bolje da ti zamene samo kamera modul (ako se to uopšte radi po proceduri).
 
Menja se deo,nema vise zamene telefona od serije 12 pa na vise.
 
A u slucaju da se polupa ekran/ledja? Naravno, pod uslovom da se ima AC+
 
Ekran se menja sigurno, a mislim da se leđa ne menjaju.
 
Menja se deo,nema vise zamene telefona od serije 12 pa na vise.
Negde sam pročitao na redditu da ukoliko kvar nastane do 4 mesec od početka garancije, korisnika moze da zahteva novi uredjaj?
Imam loša iskustva sa "popravkama" , telefon se vrati kao da je bio na građevini
 
Meni je nastao za manje od 24h pa nije bilo zamene nego popravke.Mikrofon otisao…
 
Ako si to kupio u Srbiji u prvih 6 meseci ne smeju da popravljaju ništa bez tvog pristanka. Ide zamena ako to želiš ili povraćaj novca (za tvoj slučaj verovatno 100%). Popravka samo u slučaju da si ti saglasan s tim.

ZAKON O ZAŠTITI POTROŠAČA: U prvih šest meseci od kupovine robe koja se pokvari potrošači imaju pravo da biraju između popravke, zamene, pravičnog umanjenja cene i raskida ugovora, a u preostalih 18 meseci da biraju između popravke i zamene.​


 
Uzet je u Vipu
Ako si to kupio u Srbiji u prvih 6 meseci ne smeju da popravljaju ništa bez tvog pristanka. Ide zamena ako to želiš ili povraćaj novca (za tvoj slučaj verovatno 100%). Popravka samo u slučaju da si ti saglasan s tim.



Uzet u vipu, preko ugovora, ali preko kp, šta raditi sad ?
Uzet je u Vipu

Uzet u vipu, preko ugovora, ali preko kp, šta raditi sad ?
Imam sve ono što ide uz to, ugovor, račun valjda, itd, bio sa čovekom u poslovnicu, overili smo kopiju ugovora
 
Nisam pravnik, ne znam kako se to tumači, verovatno si ti sada legalan vlasnik. Međutim, nisam siguran kako se to tumači od strane VIP-a jer prvi vlasnij gotovo sigurno nije otplatio telefon do kraja (sigurno je uzet uz neke pogodnosti).

Problem je što Apple refabrikuje telefone i vraća nazad u prodaju kao nove, pa neko dobije takav telefon kao zamenu (nije pravilo, dobijali su ljudi i nove telefone pogotovo od operatera). U svakom slučaju, to ne treba da te zabrinjava jer ti dobijaš nov i ispravan uređaj.

Ono sam citirao jer si ti "negde na redditu" pročitao pogrešnu informaciju. Čisto da ne budeš u zabludi da mora popravka. Ja npr. u slučaju koji je naveo @Apple bih tražio povraćaj novca (ukoliko je to uzeto u domaćoj radnji, a verovatno nije pa je pristao na popravku).
 
Je l bih ja sad
Nisam pravnik, ne znam kako se to tumači, verovatno si ti sada legalan vlasnik. Međutim, nisam siguran kako se to tumači od strane VIP-a jer prvi vlasnij gotovo sigurno nije otplatio telefon do kraja (sigurno je uzet uz neke pogodnosti).

Problem je što Apple refabrikuje telefone i vraća nazad u prodaju kao nove, pa neko dobije takav telefon kao zamenu (nije pravilo, dobijali su ljudi i nove telefone pogotovo od operatera). U svakom slučaju, to ne treba da te zabrinjava jer ti dobijaš nov i ispravan uređaj.

Ono sam citirao jer si ti "negde na redditu" pročitao pogrešnu informaciju. Čisto da ne budeš u zabludi da mora popravka. Ja npr. u slučaju koji je naveo @Apple bih tražio povraćaj novca (ukoliko je to uzeto u domaćoj radnji, a verovatno nije pa je pristao na popravku).
Je l bih ja sada trebalo da nosim u Vipu telefon ili da idem u Apple store?
 
U vip ako hoćeš novi telefon, u istyle ako hoćeš da se brzo reši i dobiješ popravku.
 
U vip ako hoćeš novi telefon, u istyle ako hoćeš da se brzo reši i dobiješ popravku.
Da li treba da cimam ovog čoveka od koga sam uzeo ? ( Zna se lik sa kp sa njim jer redovno sarađuju ) ili mogu sam ? Pošto ukoliko se dobro sećam, kada govorimo o zameni celog uređaja, bila je priča da mora da telefon preuzme, vlasnik ugovora ?
 
Inače u ovoj nestašici može da se desi da čekaš uredjaj jako dugo ili popravku brzo, a ako nemaju uredjaja na stanju mogu da vrate pare. Ako je uzet u nekoj jakoj tarifi tipa da se dodaje 70k, dobićeš 70k i to je to.
 
Nikad nisam kupovao polovan telefon, a trebalo bi mozda da uzmem sa kp polovan iphone. Sta bi trebalo da proverim na samom uredjaju ili online, sto se tice statusa ? (jasno mi je za papire i opste stanje naravno)...
 
Stanje baterije i da se obavezno vidite licno da mozes da pogledas da li je iskljucen find my.
 
Svakako slanje nije opcija, ali ono znam da sam nesto citao icloude da treba da bude otkljucan i te neke stvari...
 
To je to, find my treba da bude iskljucen, najbolje da aktiviras pred njim, i sve ce ti biti jasno.
 
Sta da aktiviram? Find my?
 
Vrh Dno