Šta je novo?

iPhone 12

Donosi i AMOLED na Non-Pro modele, nije li dovoljno?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
I novi dizajn, meni je samo to vec dovoljan razlog za upgrade, posle X/XS i 11 Pro.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pare spremne za 12 Pro.
Konačno Irci nude 5G mrežu, za samo 5e doplate mesečno.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Bukvalno ako dizajn bude dobar, samo zbog toga cu ga uzeti
 
Mene najviše privlači 12 mini. Verujem da će osecaj u ruci biti brutalan, možda i bolji od 5s. To je jedino sto može da me privuče njemu, iako ne planiram da menjam X još uvek.
 
Mene zanimaju i mini i obicna 12, ali kontam da ce Apple svesno osakatiti oba modela.
 
Samo kamera će biti osakaćena (ako je tačno da nema ništa od 120hz ove godine). Kome to nije primarno, neće biti bitnije razlike.
 
Ma biće ista primarna, ali neće imati telephoto kameru i LIDAR.
 
Poslednja izmena:
Moj favorit je za sada 12 mini.
 
6c3bb82de3b4f90f6a19615c4fc495ca.jpg
 
Verujem da će dva obična modela imati deblje ivice od Pro modela.
Negde sam pročitao navodno kao X-11 Pro a 12 Pro modeli nešto tanje ivice.
 
4b361d0adbc0209b25ce3615fd2be06e.jpg


Compared to the iPhone 11’s A13 Bionic chip, the A14 chip is about 20% faster in single-core (1327) and 28% faster in multi-core (3286).

These numbers give us a better overview of iPhone 12’s performance compared to iPhone 11, which doesn’t seem to be a huge improvement but it keeps the iPhone as the most powerful smartphone on the market. It’s also worth mentioning that Apple might offer the iPhone 12 with a slightly different variation of the A14 chip more powerful than the one used on the iPad Air 4, as the Geekbench result shows 4GB RAM and some rumors point out that iPhone 12 will have 6GB RAM.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Džabe kad svi prešli na 120-144hz, skoro 3x fluidnije radi kinezara od 200-300e sa nekim midrange chipsetom. Valjda će biti sledeće godine promotio 120hz na iph13, to bih voleo da probam.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Imam 144hz monitor, 90hz telefon. U društvu nekoliko jabuka i s20. Jednostavno se primeti razlika, ko kaže da se ne primeti ili nije probao ili laže.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Vidi se razlika naravno a te bajke kako radi tri puta fluidnije su za neki drugi forum
 
Možda sam se pogrešno izrazio, fluidniji je interfejs i skrolovanje. Ostalo je glupo komentarisati naravno.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Imam 144hz monitor, 90hz telefon. U društvu nekoliko jabuka i s20. Jednostavno se primeti razlika, ko kaže da se ne primeti ili nije probao ili laže.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
Ja razliku izmedju 90 i 60Hz primetim samo ako se jako dobro skoncentrisem. 120Hz je vec druga prica, to lakse primetim. Mada, da sad kupujem telefon to vertikalno osvezavanje mi ne bi bilo u prvih 5 stvari koje bih gledao. :) Vazniji bi mi bili kamere, ekran, baterija, SoC, memorija, pa tek onda Hz. :)
Zagrejao sam se da probam iP, pa ako se odlucim na taj korak, 60Hz mi nece biti nikakav problem. :) Jedva cekam da vidim sta ce uraditi na polju kamera, ostalo se manje vise zna.
 
Poslednja izmena:
Meni posle onoliko sammy androida, ovaj ip 11 pm sa svojih 60hz je kao 120 :D :D bar za sad...
 
Pa i iPhone X je izuzetno fluidan telefon, a kamoli najnoviji. To što nažalost većina android telefona kasni na polju optimizacije procesora-korisničkog interfejsa je njihov problem, koji je sada u velikoj mjeri riješen sa 120Hz.

Mislim da je za sljedeći iPhone mnogo važnije da poradi na dizajnu, da napokon napravi neko osvježenje, jer će ovo biti četvrta generacija istih telefona.
 
Ni meni nije jasno. Ove godine će skroz promeniti dizajn (i to nabolje).
 
Pa jedino ako su vam manje oštrije ivice velika promjena. :)
Everythingapplepro je u svom klipu o finalnom dizajnu naglasio: "those the 6.1 and 6.7 will keep the existing notch size".
Još ljetos su demantovane glasine o mogućem smanjenju notcha.

Ja sam na taj 'notch' navikao iskreno, ali s obzirom da već sada telefoni u segmentu <300€ izlaze sa samo rupom za kameru, iPhone poprilično zaostaje.
 
Notch je zbog faceID-a, nece to skoro out...
Ali da je ruzno, ruzno je.

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Flekica@ imas li predstavu koliko senzora se nalazi u notchu i kako bi ti sve to stavio u rupu
 
Sve je to u redu, ali kako to da mogu da smanje notch na manjem modelu, a na većem ne mogu?

Da li će biti izbačen neki senzor? Ukoliko hoće, onda ok, u suprotnom je zaista glup potez.
 
Nazad
Vrh Dno