Šta je novo?

iPhone 12

U SAD su pale cene za 100 dolara (receno je na predstavljanju iP13), pa trebalo bi da se i ovde desi neki pad cena izlaskom iP13... Da sam na tvom mestu, ja bih sacekao jos 2-3 nedelje.
 
Da li kupovati sad iPhone 12 ili sačekati da se pojavi iPhone 13? Da li je realno očekivati neki drop u ceni? Žena bi da se reši iPhone XS pa ne znam sta da radim, da li da vrtim oglase ili da sačekam malo.
Happy wife,happy life 😁. Ne verujem da ce pasti jer ce proci vremena dok s ekod nas ne stabilizuju cene.
 
Potpuno si u pravu. 😁Idealna prilika da mi se javi neko ko hoce da proda iPhone 12 mini 128gb ili 256gb zbog prelaza na nove iPhone 13 modele. 😉
 
Ja cu prodavati svoj 12 mini 256gb kada se normalizuju cene 13ice kod nas :D
 
I ja merkam mini, samo da budu normalne polovne cene. :p
 
Sacekaj, pa ako bude bitnije razlike u ceni, neka uzme 12.
 
Planiram da kupim dve 12ice, za devojku i sebe, zanima me, zasto je ovolika razlika u ceni npr. u nekim prodavnicama telefona po Beogradu i npr u iStyle?...vidim da su razlike i po 200 e, pa mi nije bas najjasnije, da li je to razlika zbog vece ugradnje u iStyle ili je do kvaliteta telefona...
 
Zavisi u kojim. One radnje u Balkanskoj npr imaju niže cene jer prodaju na crno telefone. Istyle dere nenormalno sa cenama, jer eto zvanični su prodavac Apple proizvoda. Kupovinom 2 u Balkanskoj (ili na KP od proverenih prodavaca) uštedeo si keša za treći iPhone 12, a nisi izgubio bukvalno ništa.
 
Samo ti njega kupi gdje je najeftiniji a da je neaktiviran, vakum pakovanje, imei broj provjeris. Jedino ako zelis dvije godine garancije, to ne znam da li iko daje kod vas u Srbiji.
 
Daju svi operateri i Istyle. Moguce i neki drugi.
 
Dve godine garancije rešiš tako što uplatiš Apple Care+ taman za tu razliku u ceni
 
Koliko kosta Apple care za dve godine I na koji nacin se to radi?

Kao neko sto veoma pazi svoje telephone I uglavnom su do sad prodati bez ikakve ogrebotine, u mint stanju, 11/11, da li mi se isplati uopste uzimati? :D
 
10$ mesečno, e sad... meni se recimo isplatilo, a iskreno - nije mi strašno da dam 10$ mesečno i da uopšte ne razmišljam i ne robujem telefonu više.
 
Sta mislite koliko ce cena Iphone 12 128gb po oglasima pasti u narednih mesec dana sa pojavom novih modela? Ja kolko sam ispratio, trenutno je 740.
 
Poslednja izmena:
Pa teško će padati mnogo ispod toga. Eventualno 700, ali ne nadaj se previše
 
Za 700 vredi cekati, taman da uklopim i punjac :D Da li da uzmem original 20w iz istyle ili imate drugi predlog?
 
Jedno pitanje: Da li mislite da se isplati sačekati početak novogodišnjih promocija u decembru za kupovinu ovog telefona,hoće li cena značajno pasti do tad?
Planiram da ga kupim u A1
 
Verujem da je dobar, ali za 800 din više može da se uzme original u bilo kojoj poslovnici Vipa
 
Odlican je Anker ali ,sto rece kolega, uzmi za 3000 u Vip-u original.
 
Svaki telefon je u vakum pakovanju? Internacionalna garancija vazi od prvog paljenja? Gde u podesavanjima moze da se proveri datum prvog paljenja?
 
Ne znam zašto svi pišu da garancija važi od dana aktivacije, kad i na apple sajtu stoji da garancija počinje da teče od datuma kupovine.
 
Nigde u podešavanjima nego ovde proveravas da li je aktiviran vec

Ne znam zašto svi pišu da garancija važi od dana aktivacije, kad i na apple sajtu stoji da garancija počinje da teče od datuma kupovine.
Može da piše šta hoće, uvekmi je stajao datum kad sam aktivirao
 
Objašnjavao je @mikenziyu nekoliko puta - jednostano, iako u 99% slučajeva garancija kreće od datuma aktivacije, pravilo je ipak da ide od datuma kupovine i ukoliko dođe do neslaganja ta dva podatka, uzima se datum kupovine kao regulara.
 
Setings -> About -> Coverage
Meni je bio datum od trenutka aktivacije.
AppleCare+ pokriva 3 godine od trenutka aktivacije, mora da se primeni najkasnije 3 meseca od datuma aktivacije.
Evo kako to izgleda za moj mac mini.
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-09-26 at 13.08.44.png
    Screenshot 2021-09-26 at 13.08.44.png
    47.2 KB · Pregleda: 33
Po tome znaci ako kupim preko oglasa znaci da je garancija vec krenula da tece kada su oni nabavili taj telefon?
 
Okej, hvala na informacijama. Vidim da vecina nosi telefon bez maskice i zastitnog stakla tako da me zanima koje je kvalitetnije staklo koje mogu da nabavim? Na Samsungu sam uvek koristio Nillkin.
 
Zbog novog dizajna telefona i nove vrste stakla, zaštitno staklo ti i ne treba. Jako je mala verovatnoća da će pući staklo, a zaštita kvari utisak prilikom korišćenja. Jedino ako ti baš smetaju mikroogrebotine, tada ima smisla staviti zaštitu
 
Nazad
Vrh Dno