Šta je novo?

iOS 8

Za samo 7 dana iOS 8.4 je došao na preko 40% iOS uređaja:
screen-shot-2015-07-08-a.png

Tome je verovatno dosta doprinela i Apple Music aplikacija..
izvor: http://9to5mac.com/2015/07/08/ios-8...of-all-ios-usage-just-one-week-after-release/
 
Kliknuo na download and install i već pola sata mi piše update requested?

O čemu se radi sad?

EDIT:
Reset pomogao.Prokleti ios8.Jedva čekam 9ku
 
Poslednja izmena:
Mislim da si ti kompilator svih postojećih problema koji postoje na platformi. Probaj da prodaš uređaj Apple-u
 
To se ceka ... Mada mi ipad bokje sluzi sa ios9 public1 tastatura je daleko bolja nego sa ios8 jeste da su animacije ocaj ali tastatura mi je ipak no1
 
Update:
d24ed736aabdbe01d4e1bd6b14804a9f.jpg
 
Kupio juče polovan iPad 3, iOS 8.4 - sve deluje OK sa uredjajem ali imam "problem" sa punjačem.

Menja status povremeno iz "charging" u "not charging" iako i tada nastavlja da puni, čak mi se čini istim tempom.

Proverio sam da li je slučajno negde prekid kabla, uradio hard reset i dalje javlja isti problem. Povezao sam iPad na Huawei 5W punjač istim kablom i pokazuje da puni uredno tako da mi sva sumnja pada na adapter. On mi po svemu izgleda kao original, 10W je model, ima EU plug koji može da se vadi. Jedino ne znam da li uz iPad 3 stiže 10W ili 12W i da li je baterija znatno većeg kapaciteta razlog zašto se javlja "not charging" status.

Ima neku ideju šta da radim, jel u pitanju nešto softverski ili hardverski?

PS - Možda ne bi bilo loše da se otvori neka tema za opšta pitanja i da bude sticky za ovaj podforum, stvarno nisam bio siguran gde da otvorim pitanje.

update: i sa ovim Huawei punjačem se promenio status u "not charging", ali izvadio sam kabl i vratio i puni opet.
 
Poslednja izmena:
10w je original. Ili ti prekida kablić ili adapter, najverovatnije kabl. Očiati kontakte na kraju kabla i izduvaj 30 pin port na ajpedu
 
Poslednja izmena:
Kako najlakse vrsiti razmenu fajlova izmecu iPhone-a i PC-a?
 
10w je original. Ili ti prekida kablić ili adapter, najverovatnije kabl. Očiati kontakte na kraju kabla i izduvaj 30 pin port na ajpedu

Kablić je bio problem - čovek od kog sam kupio iPad mi je dao neku kinesku kopiju jer je hteo iz najbolje namere da mi da "nov kabl" pošto je stariji bio malo prljav i eto, napravio problem i sebi i meni :)

Pritom, isprobao sam stariji iOS i nema tog problema. Što će reći, svaki kabl puni bez obzira na status koji pokazuje ali su definitivno od 8.4 nešto menjali oko voltaža tako da samo originalni delovi odgovaraju.
 
Nisu menjali ništa oko voltaža nego je postalo "normalno" da 3rd party kablovi ne rade na novoj generaciji iOS-a (čak i kablovi od Apple licenciranih proizvođača). Samo dobiješ poruku This accessory is not supported...
 
Ne dobijam tu poruku, već dobijam to da punjenje krene i otprilike kad prebaci 65% ikonica za punjenje se promeni u "not charging" (iako i dalje puni). A taj isti kabl na iOS6 npr. nema te simptome.
 
Poslednja izmena:
Dobio poruku ili ne, imaš upravo problem koji sam opisao. Da li Apple ograničava upotrebni vek 3rd party kablova na jednu, dve generacije iOS-a na ovaj ili onaj način, ima tu mesta za razne teorije zavere ali definitivno postoji to "pravilo".

Kod mene se upravo tako ponašao jedan kineski kabl od 2m na iPad Air (original 12W punjač), prvo je povremeno prikazivao kao da ne puni posle nekog procenta iako je punio a onda je odjednom iPad počeo da signalizira kao da kabl na svaki sekund izvučeš i vratiš u konektor. Kad sam ga fizički isključio i ponovo uključio posle toga, kabl više nije reagovao. Izgleda da je tad ispustio dušu :D

Original kabl > kopija
 
Pošto nema neke opšte teme za Apple u okviru ovog podforuma, ajd da pitam ovde - ima li neko proverene linkove za kupovinu originalnih punjača/kablova a da makar malo ne lupaju po ušima sa cenom? :)
 
Pa jedino iStyle,Macola i mislim u delti da ima još jedna zvanična prodavnica...NAravno tu su i oglasi...
 
Za sertifikovane kablove imate Hamu, duza je od originala i jeftinija...
 
Ja koristim FileMaster, solidna slternativa za AirDroid na androidu.

Probao i nije los, cak mi se i web deo svidja ali vidim samo opciju za import slika i video fajlova ili ja nesto lose radim. Ja sam ocekivao da ce u ovim folderima da se pojavi sta sve imam na telefonu...
 
Nece da moze bez jb-a. A kad uradis jb, onda skines iFile i imas pristup svemu, bas kao na Androidu.
 
Mozes i muziku da vidis ali moras prvo import na telefonu.
 
Ovo mi ne treba cesto pa ne bih radio jb.

Edit. Dosta su ga iskomplikovali. Ocekivao sam da ce lakse da bude.
 
Poslednja izmena:
ja koristim dropbox
 
Dobili smo srpski sa ovim updateom [emoji3]

5b9659118194ee2b2e786982b7194552.jpg
 
Dobili smo srpski sa ovim updateom [emoji3]

Srpski kao jezik za interfejs telefona? Nisam još instalirao 8.4.1
Ako misliš na Region formats (nazivi dana, meseca itd.) to postoji odavno i nažalost je na ćirilici, plus je separator za sate i minute tačka (?!) a ne dvotačka :)) kao što je normalno.
 
Verovatno misli na region formats ali to imas i na latanici osim dvotacke.
 
Srpski kao jezik za interfejs telefona? Nisam još instalirao 8.4.1
Ako misliš na Region formats (nazivi dana, meseca itd.) to postoji odavno i nažalost je na ćirilici, plus je separator za sate i minute tačka (?!) a ne dvotačka :)) kao što je normalno.

Zapravo po nasem pravopisu separator izmedju sati i minuta jeste tacka, samo se retko ko toga pridrzava.
 
Nazad
Vrh Dno