Šta je novo?

iOS 17

Jel koristi neko Apple pay i mastercard od poštanske stedinice? Od pre par dana neće da mi prodje nijedna uplata, a kartica radi normalno. Probao sam da je obrišem i dodam ponovo, ali i dalje ne radi.
 
Zna li neko, kada se koristi Focus, moze li se podesiti razliciti ringtone/jacina zvonjenja za razlicite profile Focus-a. Na primer, work da ima neku kratku melodiju i da bude npr 30% ringtone volume, normal da bude neka druga melodija i 100% ringtone volume
 
Jel koristi neko Apple pay i mastercard od poštanske stedinice? Od pre par dana neće da mi prodje nijedna uplata, a kartica radi normalno. Probao sam da je obrišem i dodam ponovo, ali i dalje ne radi.
Meni radi normalno u Srbiji, u Grčkoj i Severnoj Makedoniji iz nekog razloga neće, pisao sam o tome u temi za Apple Pay.

Proveri da ti slučajno nije pobrkao region u podešavanjima.
 
Apple je najavio podršku za RCS (naslednik SMS-a) tokom ove godine, pa pitanja za iskusnije i upućenije forumaše... Šta mislite da li će to da zaživi na našem regionu? Podrška za RCS sa jedne strane zahteva i podršku od mobilnih operatora, a sa druge strane, pošto može da radi i samo preko mobilnih podataka ili WiFi-a, mogli bi RCS da sprovedu u delo i bez podrške mobilnih operatora?
 
iOS 17.4.1 je dostupan već nekoliko dana i ne vjerujem ds rješava ovaj problem. Pritom su vrlo napadni sa nuđenjem istog da počinju da smaraju.
 
Kako se bese podesava da mi izadje novi pozivalac dok je prvi razgovor u toku? Znaci da ne budem zauzet.
 
Settings > Phone > Call Waiting >>> ON
 
Da li ste i vi primetili da X (twiter) tako guta bateriju da to nije normalno.Bukvalo gledam kako procenti padaju.Za 15-20min mi ode 10%
 
Jel ima neko problem sa notifikacijama posle poslednjeg update-a (17.4.1)? Za viber mi ne stiže ništa dok ne uđem u app.
 
Imas update za Viber danas. Probaj hoce proraditi.
 
Ma jok. Na još par aplikacija sam primetio isto, a znam da ništa nisam menjao.
 
Probaj ugasiti pa upaliti telefon.
 
Телефон ми је на 17.4.1 али данас ушао на Itunes и тамо ми стиже порука да надоградим тел на 17.4.1.
 
Opet dosadjujem ali nikako da nadjem resenje za ovo:
- Kako podesiti da se ekran telefona ne ukljucuje kada stigne neka notifikacija a da istu pokaze na Lock Screen-u/Not. centru i da se njen zvuk cuje a da je pri svemu tome ukljucen Pass Code???

Ko god da pomogne savetom, hvala unapred!
 
Opet dosadjujem ali nikako da nadjem resenje za ovo:
- Kako podesiti da se ekran telefona ne ukljucuje kada stigne neka notifikacija a da istu pokaze na Lock Screen-u/Not. centru i da se njen zvuk cuje a da je pri svemu tome ukljucen Pass Code???

Ko god da pomogne savetom, hvala unapred!
Mislim da je nemoguce ali sacekaj jos nekog.
 
Opet dosadjujem ali nikako da nadjem resenje za ovo:
- Kako podesiti da se ekran telefona ne ukljucuje kada stigne neka notifikacija a da istu pokaze na Lock Screen-u/Not. centru i da se njen zvuk cuje a da je pri svemu tome ukljucen Pass Code???

Ko god da pomogne savetom, hvala unapred!

Mislim da je već bilo priče o tome.
Nije moguće bez Apple Watch-a.
 
Opet dosadjujem ali nikako da nadjem resenje za ovo:
- Kako podesiti da se ekran telefona ne ukljucuje kada stigne neka notifikacija a da istu pokaze na Lock Screen-u/Not. centru i da se njen zvuk cuje a da je pri svemu tome ukljucen Pass Code???

Ko god da pomogne savetom, hvala unapred!
Sve zavisi šta ti je krajnji cilj, da li hoćeš da se uopšte ne pali ekran ili da se ne može videti sadržaj notifikacija na ekranu pre nego što te telefon prepozna.

Možeš napraviti custom Focus mod, gde ćeš dozvoliti samo notifikacije koje želiš da se pojave na lock screen-u ili nećeš uopšte dozvoliti notifikacije.
Možeš podesiti da se notifikacije vide na lock screen-u ali da se bez FaceID ne vidi njihov sadržaj (da se ne vidi ni pošiljaoc ni sadržaj poruke, nego samo iz koje aplikacije je notifikacija).

Sa AppeWatch dobiješ to da se ekran ne pali već da notifikaciju stižu samo na sat (preusmerenje notifikacija) ali ako nisi podesio privacy, opet će neko moći da pročita sadržaj.
 
Cilj mi je da se prilikom pristizanja notifikacija uopšte ne uključuje ekran, da se čuje zvuk istih i da, kada, dodirnem ekran mogu da vidim notifikacije (da li će to biti lock screen ili notif. centar, svejedno) a sve to uc Pass Code uključen (samo passcode bez ostalih kerefeka). To mi treba.
Pokušao sam sa custom Focus-om I koliko vidim slabo mi ide ili ja ne znam to da odradim :(
Zato i tražim pomoć.
 
Nazad
Vrh Dno