Šta je novo?

iOS 17

Evo i ja da napišem par komentara u vezi 17.1 za IP 14 Pro.
Posle par dana korišćenja čini mi se da je baterija za nijasnu bolja, ništa preterano (ali svakako je dobro što nije gora), jer sam ja svakako bio zadovoljan baterijom.
Jeste sve malo fluidnije, ali je to mizerno, svakako još jedan plus.
Mislim da mi bolje radi aproksi senzor (u toku poziva, često mi se palio ekran i bagovao, sad mi se čini da nisam ni jednom video to, a imam dosta poziva u toku dana).
Ja nisam imao nikakvih problema sa grejanjem, tako da ga i dalje nemam, čisto mizerno na punjaču što smatram da je skroz normalno.

Od tih minusa, moguće da su vibraciju nekako smanjili (skroz nepotrebno), baš je dobro radila pre. Za notifikacije nisam čuo da su glasnije.

Eto sve u svemu, kad bi me neko pitao, rekao bih mu svakako da uradi 17.1, izgleda da su dosta stvari ispeglali.
 
Pitanje za iskusnije kolege, ja sam jos uvek na iOS-u 16.6.1 (Iphone 13) telefon radi odlicno, baterija mi drzi oko dva dana. Dali da odradim update na 17.1 ili da sacekam da ga malo srede pa tek onda da predjem. Deluje mi da su iskustva korisnika po prvi put bas sarolika u vez novog IOS-a.
 
Pogledaj neki video sta novo donosi ios 17. Ako ti se svidja, uradi update :)
 
Ja ne znam o kakvoj lošoj vibraciji pričate, meni radi isto kao pre. I generalno sve radi bez ikakvog problema.
 
Caos
Ima li neko podešavanje za kameru, cini mi se da auto focus ne radi kako je radio, mutne su mi slike. Probala sam na yt da nadjem,pa nisam. 13 PM je u pitanju, ios 17.1
 
iPhone 14 Pro Max IOS 17.1
Vibracija duplo ili vise slabija nego sto je normalno.
Za ova 2 dana, cini se da 17.1 vise trosi nego 16.6-7. Generalno se dan na 16.xx zavrsao sa 30-40% baterije, ova 2 dana sa 15-30%.
Pojedina sitna usporavanja, npr nekad na prelazu izmedju Safari tabova (otvoreno je 50+), ili
Izmedju mnogobrojnih aplikacija.
Reminder - puno bolje i brze radi.
 
Slike su mi bas loše, kao da nemam iphone 🥹onako su zrnaste🥲ko me terao da idem na ios 17. Ne znam ni šta sad da radim... Do sad sam cackala ali nista...
 
Poslednja izmena:
Kod mene takođe 13 pro max ali normalno se kamera ponaša. Isto je kao i ranije, nisam primetio da je nešto bolje ili gore.

Pokušaj sa nekim restartom ili vracanjem na fabricka podešavanja.
 
Pitanje za iskusnije kolege, ja sam jos uvek na iOS-u 16.6.1 (Iphone 13) telefon radi odlicno, baterija mi drzi oko dva dana. Dali da odradim update na 17.1 ili da sacekam da ga malo srede pa tek onda da predjem. Deluje mi da su iskustva korisnika po prvi put bas sarolika u vez novog IOS-a.
Zašto nisi na poslednjem 16, ako već nisi na 17? Pređi, nema ništa preterano problematično na 17.
 
Ip15PM na 17.1, ne mogu skljocnuti dva puta zaredom portrait fotografiju. Ne pomaze ni restart.
 
Sad probao, meni normalno fotka portret na 14PM.
 
Realno i generalno gledano, nista se ne dobija bitno, krucijalno, vizuelno sa 17. Ja sam presao samo zbog 48mpx heif-a koji su oslobodili. Mozda je baterija , ali mozda bolja malo na 17, mada i to je veliko pitanje. Sam rad telefona evo vec 5 azuriranja radi identicno, odlicno.
 
Moze primeri tih fotki?

Posto nista nisu menjali oko kamere.
 
usput lepo obrisi sociva nekim alkoholnim maramicama, moguce da si zalepio mastan prst na nejga pa se buni fokus.
 
prva slika je pre update na 17.1 ova gde je telefon u ruci
Druga je posle update. Obe slikane manje vise pod istim svetlom

Obrisana su sočiva, telefon je uvek ulickan.
Inače sam devojka nisam momak 🙂 imam jos primera ali da ne zatrpavam. Odmah sam primetila razliku.
IMG_7986.jpegIMG_8231.jpeg
 
Možda sam ja ćorav, ali ne vidim nista čudno. Pad svetlosti je drugačiji na tvoje ruke.
 
Mutnija je, doduše za nijansu ali jeste. 600 % sam sigurna da se nesto desilo. Ako nije update, onda ne znam sta je moglo drugo.
 
Pa moze se reci da je malo mutnija druga od prve al opet drugi je ugao svetlosti… Da li su ista podesavanja kamere pre i posle update?
 
fokus nije na istim delovima fotografija, zato deluju drugacije
 
Na drugoj kao da nema fokusa… Moja podesavanja na 14Pro
IMG_7578.pngIMG_7579.pngIMG_7580.png
 
Sve je to i kod mene podešeno isto. A kako da znam da li je fokus ok ili ne? Postoji li neki test ili nešto?

Ali mi se definitivno na prvoj vidi više detalja nego na drugoj. Kad se zumira druga, zamazana je
 
Lepi su ti nokti. Iskreno ja vidim samo razliku u tonu boje kože. Kao da ili svetlo pada po drugim uglom ili je promenjen photographic style. Očekivao sam baš lošu fotku ali je iskreno ne vidim
 
pa mozes da stavis AF lock na odredjeni deo fotografije ili da pustis telefonu da sam odluci sta ce da fokusira u zavisnosti od objekata na fotografiji

i da, drugaciji je light na fotografijama, pa zato mozda izgleda bledja koza na drugoj
 
Problem je u teksas jakni, tj. njenoj teksturi :)
Ne zezam se mnogo ali imam utisak de je fokus otišao donji desni čošak. Umelo je da bude problema sa tim, zato se ne nosi sitno prugasta odeća na snimanjima.
Najbolje skini neki Focus Chart (nađi na google), odštampaj, pa fokus na centar i slikaj. Tako vidiš da li maši i koliko maši.
 
Meni se čini da je prva fotka u portret modu a druga nije. Fokus može da se pomeri kasnije u editu.
 
Nazad
Vrh Dno