Šta je novo?

iOS 16

Koliko znam, a nisam još probala, novo je da sad imamo web aplikacije koje se mogu postaviti na početni ekran i raditi kao bilo koja aplikacija sa app store.
 
^ ja sam vratio na 4G, da ne bude kao na samsungu da stalno traži 5G i džaba troši bateriju
 
  • 21 new emoji including animals, hand gestures and objects are now available in emoji keyboard
  • Notifications for web apps added to the Home Screen
  • Voice Isolation for mobile calls prioritises your voice and blocks out ambient noise around you
  • Duplicates album in Photos expands support to detect duplicate photos and videos in an iCloud Shared Photo Library
  • VoiceOver support for maps in the Weather app
  • Accessibility setting to automatically dim video when flashes of light or strobe effects are detected
  • Visual Look Up is now available in South Africa
  • Fixes an issue where Ask to Buy requests from children may fail to appear on the parent's device
  • Addresses issues where Matter-compatible thermostats could become unresponsive when paired to Apple Home
  • Crash Detection optimisations on iPhone 14 and iPhone 14 Pro models
 
Evo mapu gde ima 5G u Srbiji :D

 
Napravio precicu za bench forum na Home Screenu iz Safarija. Kad kliknem na precicu, otvori mi forum u Safariju. Iako mi je default browser Firefox.
Medjutim sad na 16.4 mi forum otvara u Firefoxu.
 
Meni PWA nikad nije ni radio za bench, samo drzim otvoren njegov tab u safariju i to je to
 
@kUdtiHaEX Drug, jel je moguce instalirati PWA na iphone-u? Ja i dalje imam samo kao bookmark.
 
^ ja sam vratio na 4G, da ne bude kao na samsungu da stalno traži 5G i džaba troši bateriju
Dobro si spomenuo, mislim da je od update-a juce vuklo vise nego uobicajeno (vidim da ga je stavilo na 5G auto). Sada sam vratio na 4G, mislim da ce to sve ispeglati.
 
  • 21 new emoji including animals, hand gestures and objects are now available in emoji keyboard
  • Notifications for web apps added to the Home Screen
  • Voice Isolation for mobile calls prioritises your voice and blocks out ambient noise around you
  • Duplicates album in Photos expands support to detect duplicate photos and videos in an iCloud Shared Photo Library
  • VoiceOver support for maps in the Weather app
  • Accessibility setting to automatically dim video when flashes of light or strobe effects are detected
  • Visual Look Up is now available in South Africa
  • Fixes an issue where Ask to Buy requests from children may fail to appear on the parent's device
  • Addresses issues where Matter-compatible thermostats could become unresponsive when paired to Apple Home
  • Crash Detection optimisations on iPhone 14 and iPhone 14 Pro models
Ovo ukljucite ko nije, radilo je pre samo za Facetime, sada i za obicne pozive
 
mora nesto da se ostavi i za 16.5 :)
 
Teška glupost sto nemaš opciju za svaki poziv, teško uraditi
 
Pa glupo je što ne može jednom da se podesi i da radi.
Apple logika, zašto prosto kad može komplikovano i da se predstavlja da je prosto. 😂
 
Meni za sad sve super, baterija nikad bolja. :D
 
I meni je zapamtio. Ne mora da se podešava svaki put. Malo zameram na automatizaciju koja mi je podešena da kada stignem kući on automatski prebaci na 2g a kada se udaljim od kuce da prebaci na 4g...moram svaki put da potvrdim da odradi to
 
Onda očigledno radi logikom da pamti ono što si uključio i tako drži za sve pozive dok se ne prabaci na drugi mod, a nema kao posebno podešavanje.
 
my bad, izgleda da mora za svaki call type da se podesi, prvo je bio obican poziv, pa posle toga whatsapp poziv
 
^ bitno da smo mi ispljuvali apple 😂, to smo uradili za svaki slučaj
 
Vrh Dno