Šta je novo?

iOS 11

Kako onda dobijes obavestenje kada je prikacen samo na wifi? Po toj logici bi ti stizale notifikacije tek kada otkljucas/probudis telefon,sto nema puno smisla. [emoji1]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako ja dobijam obavestenja i kada nije prikacen na wifi :D imaš 3G koji ti je aktivan
 
Pa iskljuci mobilni internet i videces da ces i dalje dobijati,sto znaci da ipak ne gasi wifi dok spava. Po tvojoj teoriji je uslov da koristis mobilni net da bi uredno dobio obavestenja,sto nema logike. Sta kada si u romingu na primer,neces sigurno ostaviti upaljen mobilni net.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Pa možda ios kada vidi da nema dostupnu cellular konekciju ne gasi wifi konekciju...ne vidim šta je tu čudno
 
Isključivo do rutera.. Zbog toga što je opšte poznato da se razlikuju podešavanja kod rutera itd i onda može svašta da se tu čačka.. Ima ona vremena i svašta nešto kod rutera pa to može da zeza konekciju..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ma ne bih rekao da gasi uopste,dobijem i na MBP obavestenja dok telefon spava,a povezani su preko wifi kao primarne konekcije. Ali dobro,svako ima pravo da veruje u ono sto zeli [emoji12]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ja jesam ali opet kažem do rutera je, na tim ruterima mi se i Android raskačivao..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ma ne bih rekao da gasi uopste,dobijem i na MBP obavestenja dok telefon spava,a povezani su preko wifi kao primarne konekcije. Ali dobro,svako ima pravo da veruje u ono sto zeli [emoji12]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

A jel uključena i cell data opcija na telefonu ?
 
Meni se konkretno disconnectovao dok nisam promenio lease time na dhcp serveru. Bilo je 5 minuta, a sada je 1d i nema nikakvih problema. U pitanju je Mikrotik.

Uvek su mi uključeni i podaci i wifi i definitivno je do rutera.
 
@zechs

Nope. Bas zato i kazem,to je slucaj dok sam na putu,vidim sva obavestenja na mbp koja telefon registruje preko wifi i dok spava.(iMessage,viber,itd...)
 
Poslednja izmena:
Vidi se kad se raskaci, ne mora nista da se kuca. Jednostavno vidis da nema wifi ikonice i posle sekund se pojavi.
 
Meni se konkretno disconnectovao dok nisam promenio lease time na dhcp serveru. Bilo je 5 minuta, a sada je 1d i nema nikakvih problema. U pitanju je Mikrotik.

Uvek su mi uključeni i podaci i wifi i definitivno je do rutera.

To mi je totalno nelogično. DHCP lease time je vreme nakon koga će DHCP server da dodeli novu IP adresu uređaju iz opsega definisanih IP adresa. 5 minuta jeste malo, ali nema veze sa isključivanjem radija na telefonu..ne bih rekao da je do rutera

@zechs

Nope. Bas zato i kazem,to je slucaj dok sam na putu,vidim sva obavestenja na mbp koja telefon registruje preko wifi i dok spava.(iMessage,viber,itd...)

Pa napisah da mi je to sasvim logično da sam telefon drži wifi radio upaljen, kada nema uključen cell data..ovde pričamo o tome da kada je uključen cell data i wifi da telefon gasi wifi radio zbog power saving režima..bar tako pišu po apple forumima i ostalim..ostavio sam linkove gore u nekom postu

Vidi se kad se raskaci, ne mora nista da se kuca. Jednostavno vidis da nema wifi ikonice i posle sekund se pojavi.

Zbog provere kada je ekran isključen da je stvarno zakačen/raskačen sa wifi mreže mnogo je sigurniji metod..
 
U materiji ste vise od mene,al pratim temu,i meni se isto desava da iphone 6s odnosno ipad mini 3 kada se nakacim na wifi,kasne mi notifikacije,ili ih nemam,konkretno mislim na viber,fb mess.,whatsapp i slicno,ako odem na samu aplikaciju,izbaci mi notifikacije,.kada je zakljucan ne reaguje uglavnom,sve to se ne desava kada sam na celluar,kako se nakacim na mrezu izlecu notifikacije i za instagram i sve ostalo,kada iskljucim cellular,zakacim se na wi fi,.nije bas dobro i mislim da nema veze sa ruterom,jer kacim se od svog rutera,tudjih,do unifi,..uglavnom sve slicno. Poslednji ios imam,a primecujem ovo unazad dva update mozda da se desava.
 
Biće da je to od ios 11. Meni se desilo par puta da mi kasne notifikacije za viber, whatsapp na wifi ali samo na 11ici.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ios 11.3 ram menaszment je fantazija... a 11.2.5 na ip7 perverzija... sve kako treba ali def ce biti bolje na 11.3

Ako izuzmemo tastaturu u landscape rezimu...
 
Da, i ja sam primetio da je ram management odlican, nisam hteo da pisem dok se ne uverim jos malo. Na 11.2.5 sam imao jako cesto reloadovanje aplikacija, bas me nerviratlo, sada je to sredjeno.

Medjutim s druge strane, ovde mi se cini da sa animacijama nesto nije u redu i da generalno telefon cesce zastuca nego ranije. Tapatalk mi se vise puta resetovao, sto se ranije nije dogadjalo.
 
To mi je totalno nelogično. DHCP lease time je vreme nakon koga će DHCP server da dodeli novu IP adresu uređaju iz opsega definisanih IP adresa. 5 minuta jeste malo, ali nema veze sa isključivanjem radija na telefonu..ne bih rekao da je do rutera



Pa napisah da mi je to sasvim logično da sam telefon drži wifi radio upaljen, kada nema uključen cell data..ovde pričamo o tome da kada je uključen cell data i wifi da telefon gasi wifi radio zbog power saving režima..bar tako pišu po apple forumima i ostalim..ostavio sam linkove gore u nekom postu
Nije iskljuceno,ali opet kazem,po meni je skroz nelogicno. Onda se dovodi u pitanje i postojanje wifi assist opcije,kada je ukljucena,trebao bi da se prebaci na cell data samo i iskljucivo u slucaju kada je wifi signal los i nikada vise.



Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da, i ja sam primetio da je ram management odlican, nisam hteo da pisem dok se ne uverim jos malo. Na 11.2.5 sam imao jako cesto reloadovanje aplikacija, bas me nerviratlo, sada je to sredjeno.

Medjutim s druge strane, ovde mi se cini da sa animacijama nesto nije u redu i da generalno telefon cesce zastuca nego ranije. Tapatalk mi se vise puta resetovao, sto se ranije nije dogadjalo.
Ipad i dalje nema vesele animacije ali ram menadzment je na totalno drugom nivou ja sam zadovoljan kako radi posao jos samo da ispoliraju animacije i srede takodje tastaturu na ipadu koja gubi pozadinu kada se koristi split... sve ostalo je ok za prvu betu recimo malo vise vuce batt :-D
 
da,nisam ranije primecivao,vec neko vreme se desava,u pocetku nisam pridavao vaznosti,al cudno mi bilo kada sam na wi fi posle nekog vremena ne iskacu mi notifikacije,..odradim update app i kako prebacim na cellular,iskace prozorcic,instgram,viber,telegram face mess. ,itd . Isto i na ipad mini 3,pored iphone 6s
 
Radi li vam Skype na 11.3?
Meni na tabletu radi ali na telefonu ne, samo se srusi pri ucitavanju.
 
Meni radi na fonu...
Edit: Sorry, meni je 11.2.5


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bas lepo, evo baga jednog koji sam danas našao :D, swipe na dole, ukucate neku reč, spustite na recnik i udjete na definiciju reci. Posle toga tastatura ostane ovakva kad se vratite na home screen.


Sent from my iPhone using Tapatalk
7e6e3024b524481f6b0d02cadc269939.jpg
 
iOS 11 je konačno prilično ispeglan, dobro je i da izvuku pouke iz svega i porade na stabilnosti sledeće verzije, ali ne razumem ovu logiku oko unapređenja:
-u iOS 12 odložiće promene home screena (jako bitno), mail aplikacije (core aplikacija - bitno), alata za editovanje i šerovanje fotografija (bitno), Car Play (nebitno, mali procenat korisnika ga koristi)
-unaprediće AR (koji se još uvek bori da nađe smisao svog postojanja na smartfonu), Health opcije (nebitno, više interesantno za korisnike sata) i roditeljske kontrole (koga uopšte ovo interesuje?)
 
Šta je ispeglano u ios11? Ako radi dobro na ip7 i 8 ne znaci da je dobro optimizovan. To su prejaki telefoni koji mogu da poguraju sve i nadoknade svojom sirovom snagom sve nedostatke. Ios11 secka i baguje na SE i 6s sto je za mene neverovatno jer su to i dalje odlični telefoni i sto je bitnije i dalje su u ponudi Apple-a.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Secka 6s i na 11.3 zanimljivo da daleko vise od ipad pro-a
 
To mi je totalno nelogično. DHCP lease time je vreme nakon koga će DHCP server da dodeli novu IP adresu uređaju iz opsega definisanih IP adresa. 5 minuta jeste malo, ali nema veze sa isključivanjem radija na telefonu..ne bih rekao da je do rutera



Pa napisah da mi je to sasvim logično da sam telefon drži wifi radio upaljen, kada nema uključen cell data..ovde pričamo o tome da kada je uključen cell data i wifi da telefon gasi wifi radio zbog power saving režima..bar tako pišu po apple forumima i ostalim..ostavio sam linkove gore u nekom postu



Zbog provere kada je ekran isključen da je stvarno zakačen/raskačen sa wifi mreže mnogo je sigurniji metod..

Bas i ne kontas kako wifi funkcionise i kako DHCP lease funkcionise. Lepo ti rekoh da ne pises nesto sto ne znas. Jos jednom do rutera je. Da nije do rutera, svima bi se desavalo...
Ja sam imao problema na D-link routeru na kome su jos neki uredjaji imali problem sa DHCP, i to je iskljucivo ruter brljavio. Ako ne verujes probaj neki krsteni pa se uveri :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bas i ne kontas kako wifi funkcionise i kako DHCP lease funkcionise. Lepo ti rekoh da ne pises nesto sto ne znas. Jos jednom do rutera je. Da nije do rutera, svima bi se desavalo...
Ja sam imao problema na D-link routeru na kome su jos neki uredjaji imali problem sa DHCP, i to je iskljucivo ruter brljavio. Ako ne verujes probaj neki krsteni pa se uveri :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hahaha, ti mi reci...pa ovim si pokazao koliko ti sam nemaš pojma o nadobudni čoveče :)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nazad
Vrh Dno