Šta je novo?

Inverter klima za 35 kvadrata

vidobo

Poštovan
Učlanjen(a)
05.04.2017
Poruke
4
Poena
51
Pozdrav, da li neko ima preporuku za inverter za stan od 35 kvadrata? Najpre je za hlađenje, ali i malo da dogreje u prelaznom periodu, pošto stan ima centralno grejanje.
Potrošio bih što manje para naravno. Pročitao sam da bilo koja može solidno da ohladi.
Vidim da se dosta spominju na forumu vivax aeri i vox iva serija. Koja je bolja od te dve, ili ako neko ima neku drugu preporuku.
Hvala
 
Za Ivu je bilo dosta reči hvale. Vivax ima xy modela, teško je pohvatati šta su ljudi pisali za koji.
 
Pozdrav, da li neko ima preporuku za inverter za stan od 35 kvadrata? Najpre je za hlađenje, ali i malo da dogreje u prelaznom periodu, pošto stan ima centralno grejanje.
Potrošio bih što manje para naravno. Pročitao sam da bilo koja može solidno da ohladi.
Vidim da se dosta spominju na forumu vivax aeri i vox iva serija. Koja je bolja od te dve, ili ako neko ima neku drugu preporuku.
Hvala
Kroz forum sam stekao dojam da su ljudi zadovoljniji i više kupuju vox iva klime naspram vivax
 
Pozdrav, da li neko ima preporuku za inverter za stan od 35 kvadrata? Najpre je za hlađenje, ali i malo da dogreje u prelaznom periodu, pošto stan ima centralno grejanje.
Potrošio bih što manje para naravno. Pročitao sam da bilo koja može solidno da ohladi.
Vidim da se dosta spominju na forumu vivax aeri i vox iva serija. Koja je bolja od te dve, ili ako neko ima neku drugu preporuku.
Hvala
Vox definitivno.
Vivax je clanu @maxy lose odledjivala, cime pada efikasnost, a ujedno pokazuje i kvalitet uredjaja.
 
Zavisi koji Vivax druze. Imaju i oni solidnih modela. Npr AERI se solidno pokazao, imas vise iskustava po forumima.

A iz prve ruke, tj bice da je druga Vivax AEYI12 (prepakovana Midea Oasis Plus) se kod mog dobrog prijatelja bas dobro pokazala. Doduse ne mjeri modulaciju itd ali je zadovoljan. Onih par dana sto je islo u minuse, na oko -10 vreo vazduh puhala. 28 stepeni drzao u kuci(presao sa cvrstog goriva, voli (pre)toplo). Bez fasade, 5 cm stiropora iznutra, nekih 40 kvadrata
Jedina zamjerka defrost, kaze preko 10 minuta ga radi.
 
Kada kazete Vox Iva koji modeli su za preporuku?
 
Zavisi koji Vivax druze. Imaju i oni solidnih modela. Npr AERI se solidno pokazao, imas vise iskustava po forumima.

A iz prve ruke, tj bice da je druga Vivax AEYI12 (prepakovana Midea Oasis Plus) se kod mog dobrog prijatelja bas dobro pokazala. Doduse ne mjeri modulaciju itd ali je zadovoljan. Onih par dana sto je islo u minuse, na oko -10 vreo vazduh puhala. 28 stepeni drzao u kuci(presao sa cvrstog goriva, voli (pre)toplo). Bez fasade, 5 cm stiropora iznutra, nekih 40 kvadrata
Jedina zamjerka defrost, kaze preko 10 minuta ga radi.

Vivax i slični brendovi ipak dolaze u obzir samo u budžet segmentu. AEYI u ukupnoj prodaji Vivaxa verovatno ne čini ni 1 %
 
Kada kazete Vox Iva koji modeli su za preporuku?
Samo iva1 je starija i malcice slabija klima, iva5 i veci brojevi su sve iste klime, samo dizajn unutrasnje jedinice i da li dobijas wi-fi usb iz nju ili doplacujes. Mislim da uz iva5 mozes da dokupis wifi, a nadalje dobijas uz klimu.

Emaxx, pa covek trazio ulazne, jeftine modele, ne Vivax od 100k :)
 
Covek je trazio i klimu gotovo iskljucivo za hladjenje napomenuvsi da ima centralno grejanje, a ovde se tupi o odledjivanjima i modulacijama...

Ja na 12NXD1 nemam nikakve zamerke pri slicnoj upotrebi kao OP, ali je skoro duplo skuplja od jeftinijih V*X klima...
 
Kada kazete Vox Iva koji modeli su za preporuku?
Ja imam vox iva, 12icu. Meni se solidno pokazala, misim da je 1. serija inverter, nema wifi. Plaćena pre nekih 6 7 godina oko 36 000 i bila je među jeftinijima a meni se jedino ona uklapala u prostor predviđen za klimu.
 
Nazad
Vrh Dno