Šta je novo?

Inverter klima sa prečišćavanjem vazduha (PM čestica)

HDMI

Cenjen
Učlanjen(a)
17.01.2016
Poruke
2,169
Poena
175
Pozdrav svima.

Svedoci smo ozbiljnog zagadjenja vazduha, pa mi treba savet, koja je to najbolja inverter klima, koja ce primarno sluziti za hladjenje , odnosno za preciscavanje vazduha.
Klima treba da ima PM monitor cestica, odnosno da bude ozbiljna u preciscavanju vazduha.
Da ne bih kupovao odvojeno ,preciscivac i klimu, mislim da je pametnije uzeti sve u jednom uredjaju?
 
To ne postoji.
 
Postoji naravno, nego da li neko ima iskustva sa takvim klimama.
Ja sam pronasao samo ovaj model LG-ija:

Tačno sam znao da ćeš da mi daš link od ovog modela.
Opet da ponovim, to što ti tražiš ne postoji kao split sistem.
 
Kako mislis nije split sistem?

Jedino sam nju pronasao kod nas, da li ima i neki drugi brend/model?


Hocu on/off klimu da zamenim, stalno mi se kod ukljucenja i iskljucenja oseca miris, plus zagadjen vazduh napolju.Ima samo najobicniji filter, koji se menja, ali takoreci nema nikakvu funkciju.
 
Navedeni model LG-ija radi po potpuno drugom principu i upitna je efikasnost ovog sistema. Prečišćivač VAZDUHA (onakav kakav ti tražiš) filtrira celokupnu količinu vazduha sa usisa I sadrži HEPA filter odgovarajuće klase.
Hepa filteri na klimama su šarena laža. Imao je LG pre nekog vremena model sa 3M filterima, ali je to skup sport jer filteri se moraju menjati, a nisu jeftini.
Kako mislis nije split sistem?

Jedino sam nju pronasao kod nas, da li ima i neki drugi brend/model?


Hocu on/off klimu da zamenim, stalno mi se kod ukljucenja i iskljucenja oseca miris, plus zagadjen vazduh napolju.Ima samo najobicniji filter, koji se menja, ali takoreci nema nikakvu funkciju.
Osetiće se smrad kod svake, ako se pre početka sezone hlađenja ne opere kako treba. Takođe na klimi mora biti uključen program isušivanja izmenjivača po gašenju uređaja.
 
Mislim da umesto HEPA filtera, LG koristi UV lampu+ jonizator.Nisam siguran koliko je to efikasno u odnosu na HEPA filtraciju.
LG se hvali,kako je prečisćavanje sertifikovao TUV, zato mi i treba vase misljenje, da li je to delotvorna filtracija.
Moja nema taj program isusivanja, a to je jako korisna funkcija, takoreći obavezna.
 
UV ne pomaže kod PM čestica u tom smislu. UV je zadužen za sterilizaciju. Ostaje pitanje gde idu recimo PM 2.5 čestice, jer filtera nema.
Klasični jonizator I imaju pločasti filter na kojima se talože čestice I on se skida i pere. Moja klima ima jonizator, ali nema nikakav filter koji se skida i pere, a da je vezan za jonizator. Klasičan filter klime ne može da zadrži ove čestice.
Po ceni tog LG možeš kupiti znatno bolju klimu i višestruko efikasniji prečišćivač.
 
Da ,sve je tako kao sto kažeś.
HEPA filter bi nacisto ugusio klimu, zato moraju da uklanjaju čestice drugim metodama.
Ne znam sta mi je činiti.Jedino da procitam uputstvo od klime, da vidim da li ima kakve filtere i koje.
Interesantna je tematika, ali se o tome jako malo zna i pise, bar kod nas.
Ako je TUV ,kao ozbiljna kuća ,nju sertifukovao, mora da postoje faze i procesi ,koji se morwju ispuniti.
Da ,sve je tako kao sto kažeś.
HEPA filter bi nacisto ugusio klimu, zato moraju da uklanjaju čestice drugim metodama.
Ne znam sta mi je činiti.Jedino da procitam uputstvo od klime, da vidim da li ima kakve filtere i koje.
Da ,sve je tako kao sto kažeś.
HEPA filter bi nacisto ugusio klimu, zato moraju da uklanjaju čestice drugim metodama.
Ne znam sta mi je činiti.Jedino da procitam uputstvo od klime, da vidim da li ima kakve filtere i koje.
 
Ja sam o ovoj temi razmišljao još pre dve godine jer živim blizu Vinče I jer deo mog komšiluka loži sirovu Kolubaru.
Ovaj model malo daje za ono koliko košta.
 
A realno, kad radi klima, prozori su uglavnom zatvoreni. Bolje nabaviti neki prečišćivač i nabudžiti ga direkt ispod prozora kad ventiliraš prostorije. A možda bi bilo pametno staviti i one mreže za polen na prozore, možda i one zaustave ponešto.
 
Kombo uredjaji, bilo koji su uvek kompromis izmedju 2 razlicita posla i uvek rade barem nesto losije nego sto bi radila dva odvojena uredjaja...
Uzmi dobru klimu i uzmi dobar precistac. ;)
 

HISENSE FRESH MASTER HINANO QF35XW0EG (Inverter)​




Prvi JKA sertifikat za svež vazduh dodeljen Hisense klima uređajima

Japanska organizacija za osiguranje kvaliteta, neprofitna organizacija japanske vlade, dodelila je Hisense Fresh Master klima uređajima prestižni JKA sertifikat za svež vazduh, čime je Hisense postao prvi brend klima uređaja na svetu koji je dokazao tehničku superiornost performansi "ventilacije" i "oksigenizacije" prostora.

Rezultati ispitivanja koje je sprovela JKA pokazala su da Hisense Fresh Master klima uređaji, zahvaljujući indikatorima zapremine vazduha i stope smanjenja CO2, efikasno održavaju svež vazduh i pročišćavaju prostoriju, smanjujući nivo ugljen-dioskida i istovremeno uvećavajući nivo kiseonika, dok zapreminu svežeg vazduha u prostoriji podižu i do 150 m3/h. Hisense Fresh Master klima uređaji takođe imaju mogućnost zadržavanja cirkulacije vazduha u zatvorenom prostoru bez otvaranja prozora, stvarajući time zdravije i ugodnije životno okruženje, što je posebno značajno u zimskim mesecima, kada je nivo zagađenosti vazduha znatno povišen.

Svež vazduh, naročito u zatvorenim prostorima, postao je jedan od prioriteta za očuvanje zdravlja i pojavom epidemije novog korona virusa. S obzirom da svojim funkcijama efikasno uklanja mnoge viruse iz prostorije, poput H1N1, HFMD i EV71, ne čudi što su ove godine Hisense Fresh Master klima uređaji postali izbor broj jedan za korisnike širom sveta, a potrošači na ovim prostorima moći će da se uvere u prednosti njihovih inovativnih funkcija već početkom sledeće godine.

KA sertifikat za svež vazduh takođe podrazumeva da Hisense Fresh Master klima uređaji zadovoljavaju visoke industrijske standarde japanskog tržišta, ali i ispunjavaju sve norme koje pripisuju strogi japanski zakoni o sistemima za osvežavanje vazduha. Japanska organizacija za osiguranje kvaliteta jedna je od samo dve institucije u Japanu koje mogu da potvrde S-marku, odnosno oznaku za usaglašenost sa bezbednosnim standardima svih klima uređaja na tržištu.

„Tehnologija, Kvalitet, Integritet i Odgovornost“ su četiri ključna elementa Hisensa.
O snazi ovog kineskog brenda govori i prošlogodišnje istraživanje BrandZ, koje ga proglasilo vodećim proizvođačem kućnih aparata u Kini.

Koliko je tačno to sve ne bih znao....
 
Dobra klima i zaseban uredjaj za filtriranje, win-win.
 
Reako bih ovako bez dubljeg analiziranja, da gore pomenuti;

1.VOX ,nema pm2,5 moniitor, kao ni sertifikat da uspesno uklanja pm2,5.

2.Hisense ,zapravo ubija samo viruse i bakterije sto LG postize UV lampom.Nema pm 2,5 monitor,niti filter.

Deluje da je LG ,do sada najkompletniji uredjaj koji se moze naci kod nas.
 
Nazad
Vrh Dno