Šta je novo?

Internet radio aparati

Na KP pod "internet radio" preko 200 ponuda
 
Mislim da bi trebalo pomenuti i Logitech-ovu squeezebox liniju proizvoda iako se više ne prave, s obzirom na povoljne cene na ebay-u i mogućnosti koje pružaju. U prvom redu mislim na squeezebox touch.
Malo o celom konceptu posle 10 godina od kako je prestala proizvodnja.
 
Користим Amadeus Crescendo све у једном са гомилом интернет радио станица, фм и даб тјунером, бт и аух улазом, који у себи има два звучника и један екран у боји. Прихвата класични даљински или преко моб тел. За спаваће собе идеалана комбинација. Звук је веома пристојан, мада сам морао да га испуним материјалом за звучнике јер је био празан. Изнад њега је комп монитор са Xiaomi Mi BOX S аналогно везан на "мини линију" те се користи за тв програм и сл.
 

Prilozi

  • s.jpg
    s.jpg
    87.2 KB · Pregleda: 83
Користим Amadeus Crescendo све у једном са гомилом интернет радио станица, фм и даб тјунером, бт и аух улазом, који у себи има два звучника и један екран у боји. Прихвата класични даљински или преко моб тел. За спаваће собе идеалана комбинација.
Pa to dosta slicno Robertsu... po kojoj ceni si ga maznuo i gde ga uopste ima u ponudi?
 
У једном тренутку на Купујем (пре)Продајем, око 50е.
 
A ove mini linije sto se prodaju (Onkyo,Yamaha,Kenwood) i ostali,sa internet prikljuckom,jel one imaju te free radio stanice,posto vidim da svaka od njih ima ili Spotify ili Tunein gde moras da imas premium nalog.
 
@gorgilije

Rade odlično. Imao sam Onkyo 8050, jedan od prvih all-in-one network streamera na tržištu. Kasnije su to počeli da prave svi proizvođači.
Gotovo svi imaju i Spotify i TuneIn radio kao default, a onda još i druge novije servise, uglavnom Tidal, Dezzer... Podržavaju i lokalni stream audio fajlova sa lokalne mreže.

Sada imam Naim streamer, stariji model, ali i dalje radi sve nativno na njemu.

TuneIn je aplikacija koja praktično "sabira" radio stanice što se nađu ne netu na jedno mesto, i to samo restream-uje.
Spotify, Tidal i drugi stream servisi, znamo šta su jel? Ali ne rade svi na svakom uređaju.

Onkyo je čak mogao da mu se zakačiš browserom na njega samog preko IP adrese, i copy-paste adresu nekog on-line radia kojeg si našao na netu. To zapamtiš te on to dalje stream-uje i svira bez problema. To ako neke stanice nema na TuneIn.
Naim to ne može, rade samo radio stanice iz TuneIn i još poneke što ih sam Naim stream-uje.

Generalno, preferiram ovakve all-in-one uređaje koji podržavaju i stream servise, i on-line radio stanice, pa i stream naših fajlova iz lokalne mreže.
Najuniverzalniji su oni što imaju chrome-cast-build-in deklarisano. Za njih će i podrška biti najdugovečnija.

... ... ...

Svi do jednog, pored nekog svog daljinca koji dobijete uz uređaj, podržavaju i aplikaciju na mobilnim uređajima kao "daljinski upravljač".
 
Тачно, поменути Амадеус подржава и пуштање фајлова са усб, са мреже, прихвата упнп стрим и спотифи. Уз аудио улаз и излаз за слушалице комплетан уређај.
 
Aha,znaci tunein je ipak "radio",a ovi ostali servisi su za samostalno pustanje pesama.Znam da je pre par godina bilo problema sa VTunerom,kada je Sony odjednom ukinuo apdejt,pa posle nikome nije radilo vise.Ljudi kupili Sony mini linije sa internet prikljuckom,a ovi ih zeznuli.

Ali u sustini,znaci svaki uredjaj koji ima internet prikljucak bi trebao imati i tu besplatnu aplikaciju za radio,pored ovih Spotify i ostalih koji se placaju.
 
Kod mene na streamer-u, računaru i telefonu, TuneIn radi.
A nemam čak ni nalog...
 
Ja koristim "radio garden" na kompu i na telefonu,a sa telefona preko bluetooth-a i na hi-fi uredjaj.
 
Obratite paznju na starost polovnih internet radio strimera koje zelite da kupite. Ima mnogo oglasa koji pocinju sa "radio je i odjednom vise nece...". Moj primerak se isto tako ponasao. Dok nisam pronasao informaciju da se licenca za prijem stanica placa, i ako je firma koja proizvodi prijemnik ne produzi, uredjaj prestaje sa radom iako je tehnicki potpuno ispravan.
Od tada, za mene, samo aplikacije poput gorenavedene Radio garden na starom mobilnom i transfer na razglas putem bluetootha. Pa ako prestane sa radom, naci ce se neka druga aplikacija.
Plus ima veci, lepsi i ostriji displej.
 
Imam NAC-N 172-XS

Meni je odličan. Jeste daleko bolji od onih značajno jeftinijih, ali da li je toliko bolji koliko je skuplji je na svakom da proceni sam za sebe.
I ne znam kakav je u poređenju sa onima još skupljim.
 
na kraju kupio Roberts 83i , polovan ali sjajno ocuvan, i malo je reci da sam odusevljen za 45 eur sta sam dobio...sve radi prilicno fluidno, zvuk iznenadjujuce dobar, wi fi jako dobar, ruter je na 5 metara, velicina taman , dizajn jako dobar, kompaktan, jedino mi smeta ili ja ne kuzim, samo se moze memorisati 6 stanica, ne znam sto tu stede ??? od mene ocjena 9,5
 
toliko sam odusevljen internet radiom da sam jos kupio 2, jedan za kancelariju, jedan za kuhinju i jedan za radnu sobu, sva 3 za oko 200 eur, od toga Blaunpunkt je NOV, kao i ovaj drugi Reinforce, a roberts je polovan ali sjajno ocuvan...
 
toliko sam odusevljen internet radiom da sam jos kupio 2, jedan za kancelariju, jedan za kuhinju i jedan za radnu sobu, sva 3 za oko 200 eur, od toga Blaunpunkt je NOV, kao i ovaj drugi Reinforce, a roberts je polovan ali sjajno ocuvan...
I? Kakvi su u medjusobnom poredjenju? I ja razmisljam u pravcu da uzmem jedan za sobu,al mi ovaj Roberts koji imam predalek sa cenom,a ne znam kakvi su ostali,koliko zaostaju po pitanju kvaliteta zvuka,jer pretpostavljam da je samo u tome osnovna razlika
 
roberts pa 2 stepenice ispod ostali...zvuk da ne vjerujes da takav moze izbijati iz tako male kutije... ja sam platio samo 46 eur polovan, ali jako dobro ocuvan...Nov Blaunkpukt isto dobar, platio 83 eur s dostavom....ovaj treci za kuhinje je vec stepen ispod, ali je bio nov 40 eur.... ganjaj Roberts, neces pogrijesiti...ludilooo
 
roberts pa 2 stepenice ispod ostali...zvuk da ne vjerujes da takav moze izbijati iz tako male kutije... ja sam platio samo 46 eur polovan, ali jako dobro ocuvan...Nov Blaunkpukt isto dobar, platio 83 eur s dostavom....ovaj treci za kuhinje je vec stepen ispod, ali je bio nov 40 eur.... ganjaj Roberts, neces pogrijesiti...ludilooo
Govoris aparat slusni Roberts ? Imam nekog sa sluhom malo slabijim pa pitam.
 
nabavio nov Blaunkpunkt iz Njemacke, model IR10BT, dizajn simpa, zvuk solidan, ali ni primaci Roberstu, ima puno polovnih na Amazonu, pa cu tamo jedan za kancelariju pazariti, odlicne cijene...
 
Koristim Yamaha MusicCast net reciever već 6-7 godina, radio slušam iskljucivo preko neta. Bilo je problema sa vTunerom koji je hostovao sve strimove pa došlo do prekida saradnje. Od tada i Yamaha koristi airable, https://www.airablenow.com/company/references/
Spisak stanica je takoreći beskonačan i ono sto je najbitnije - servis je besplatan. Od striming servisa tu su svi najpopularniji minus Apple music. Meni lično više nedostaje Mixcloud. Ali ima BT, AirPlay pa,postoji rešenje.
 
Da li na Google Nest Hub mogu da se slušaju domaće lokalne radio stanice?
 
Nazad
Vrh Dno