Šta je novo?

Internet preko GPRS-a

Grdowsky

Čuven
Učlanjen(a)
15.09.2003
Poruke
273
Poena
619
Moja oprema  
Laptop
ASUS Zenbook
Pametni uređaji
nVidia Shield TV
Pristup internetu
  1. Optički internet
Iz relativno pouzdanih izvora sam načuo da ovih dana na 064 treba da bude pušten u rad GPRS servis. Navodno, do kraja godine bi trebalo da bude besplatno (za ovo već lik od koga potiče informacija nije bio siguran).

Moje pitanje je: Pošto imam Ericsson T65 koji podržava GPRS, mogu li povezivanjem istog na comp pomoću USB ili nekog drugog kabla da koristim mobilni kao modem (i do kraja godine, nadam se, surfujem za DŽ)?

P.S. E, nemo' da me držite za reč da će da bude za dž. pa da ja budem kriv ako se ispostavi suprotno... :cuss:

Hmm.. dal' sam ovaj post smestio u pravu sobu? :eye:
 
Da moze. Kupis data kabal. Skines drajver. Podesi dail-up i to je to. Ja imam SonyEricsson T200 i sad sam na netu preko gprs. Na 063 gprs je vec odavno uveden i besplatan je do kraja septembra.
 
a koliko ce za 063 biti cena kad istekne free period?
 
Grdowsky je napisao(la):
Iz relativno pouzdanih izvora sam načuo da ovih dana na 064 treba da bude pušten u rad GPRS servis. Navodno, do kraja godine bi trebalo da bude besplatno (za ovo već lik od koga potiče informacija nije bio siguran).

Izvor ti je pouzdan. I ja sam cuo iz prve ruke da danas treba da krene gprs, al ne se nezna za koga (pre i/ili post paid) i koliko kosta itd. Evo veceras se na mom telefonu pojavila ikonica koja oznacava da je gprs dostupan, al nemoze da se koristi. Treba da puste data call za sve korisnike...
 
Ortak je juce zvao 9863 da aktivira GPRS i rekli su mu da je Dz period produzen do 21.10.2003
 
Nikolani je napisao(la):
Ortak je juce zvao 9863 da aktivira GPRS i rekli su mu da je Dz period produzen do 21.10.2003

xexe... pa to je sjajna vest... i dalje na netu po celi dan type;
 
nIce Cream je napisao(la):
To jos niko ne zna sigurno... Nagadjanja su oko 50-60 din/MB

Uf, ako ne predje 1E po MB bicu presrecan :)

Pozdrav!
 
Ja sam cuo iz polu proverenih izvora da ce 063 ponuditi gprs iskljucivo postpaid korisnicima i to flat za 300din (+ porez) mesecno. Mada mi deluje nerealno s obzirom na deratorsku politiku.
 
Hmm... Sinoć mi se (doduše na kratko) pojavila GPRS ikonica na mobilnom. Sada je nema ali kada uđem u status telefona piše: GPRS: Not Allowed... Pretpostavljam da to znači da GPRS postoji ali da moram da ga aktiviram... Raspitaću se pa ako nešto saznam, javiću...
 
Nikolani je napisao(la):
Ja sam cuo iz polu proverenih izvora da ce 063 ponuditi gprs iskljucivo postpaid korisnicima i to flat za 300din (+ porez) mesecno. Mada mi deluje nerealno s obzirom na deratorsku politiku.

Pa zasto bi onda pustali pre-paid korisnicima GPRS u ovoj test fazi i to besplatno, a posle da nam ukinu kad se bude placalo???

Mada, kod nas se nikad ne zna :confused:
 
nece biti 300 din. flat za mesec dana. naplacivace se na kraju meseca, onoliko koliko je preneto za postpaid, za prepaid ce biti naplacivano u realnom vremenu.
cenu ne znam tacno, stvarno, ali realno bi bilo nesto izmedju 35 i 65 din. po megabajtu.
 
a da li moze gprs internet na 3510?

pozdrav
 
>izmedju 35 i 65 din. po megabajtu

To znaci da bih ova dva gigabajta koja sam napravio za dve nedelje platio.... hehe pa negde izmedju 70000 i 130000din LOL :D

3510 bi trebalo da moze. pogledaj na www.gsmarena.com , imas detaljne specifikacije svih telefona.
 
Imam Sagem X-6,nisam bas u toku sa GPRS-om,kako se to koristi ,sve sam konfigurisao ali mogu (znam) da odem samo na Mobtelov sajt...jel mogu normalno da idem i na sve druge sajtove(pisem normalno adrese) ili... molim vas da mi neko objasni? Hvala
 
Danju prosek 14.400, nocu (02h-08h) 28.800. Cuo sam da je mobtel na pocetku ogranicio brzinu na 48.000 ali da je posle smanjio na 28.800.

Sve u svemu kilavo je, al kad je dzabe ko sam ja da se protivim :) Kaza radi, pa kolko curi - curi.

064 je ukljucio gprs za postpaid korisnike, na nokijici mi sve radi ali nece sa kompa da se poveze, moracu da malo probunarim o cemu se radi.
 
Možda sam samo utripovao, ali čini mi se da sam danas u prolazu video veliki bilbord GPRS na 064... (negde na NBgd, u okolini Hajata)
 
Danas na celoj strani u G. Javnosti reklama da je Telekom uveo GPRS za 064/065 mrezu...
 
Evo sad sam probao, stoji mi ikonica, ali sam dobio poruku "GPRS access denied"
064 prepaid...
 
Ispravka, danas sam video u reklami da radi samo za post paid...bedak :(
 
3510 ne nože!

LUC1FER, 3510 ne nožeš koristiti kao eksterni modem.
Pi3de - samo skuplji modeli Nokya-e se mogu koristiti kao GPRS modemi! :S
 
gde mogu da skinem driver za T610 ili T68? kad krenem da setujem comp neda mi gprs kao protokol ???
 
ICE je napisao(la):
Imam Sagem X-6,nisam bas u toku sa GPRS-om,kako se to koristi ,sve sam konfigurisao ali mogu (znam) da odem samo na Mobtelov sajt...jel mogu normalno da idem i na sve druge sajtove(pisem normalno adrese) ili... molim vas da mi neko objasni? Hvala

I jel bi mi neko objasnio...
 
ICE je napisao(la):
...



I jel bi mi neko objasnio...

Nije neka fora da ides na mrezu preko mobilnog, mislim moze to ali nije tako atraktivno i nemas mnogo koristi od WAP stranica (bar za koje ja znam). Npr. mozes ici na wap.livescore.com i sl. A da bi se kacio na net sa kompa moras na neki nacin da povezes isti sa mobilnim (InfraRed, data kabl), naravno ako mobilni ima ugradjen modem. Drajvere za mob ces naci na sajtu proizvodaca mobilnog, povezes racunar i mobilni, zovnes 9863 i oni ti objasne sta dalje...
 
Zna li neko kako se ponasa SonyEricsson T300 na GPRSu ,cuo sam da ne moze da otvori vece stranice i moze li se koristiti infrared veza sa kompom ili mora postojati kabal
 
064 gprs za one koji nisu pogledali:
http://www.benchmark.co.yu/forum/viewtopic.php?p=270981
 
ipedja je napisao(la):
...



Nije neka fora da ides na mrezu preko mobilnog, mislim moze to ali nije tako atraktivno i nemas mnogo koristi od WAP stranica (bar za koje ja znam). Npr. mozes ici na wap.livescore.com i sl. A da bi se kacio na net sa kompa moras na neki nacin da povezes isti sa mobilnim (InfraRed, data kabl), naravno ako mobilni ima ugradjen modem. Drajvere za mob ces naci na sajtu proizvodaca mobilnog, povezes racunar i mobilni, zovnes 9863 i oni ti objasne sta dalje...

A ako mi ploca i nema IR port mogu da uzmem IrDA adapter i da ga zakacim preko npr. USB porta posto mi telefon ima IR vezu (Sagem X-6) ,jel tako?
 
Nazad
Vrh Dno