Šta je novo?

Interesantan silent komplet : Kuciste, CPU cooler i napajanje (nazalost na danskom )

ne radi link...
 
Pa jeste zanimljivo, ali ograniceno...

Nema grafe nikako pored tog kulera, a ni nekog RAM-a. Za neku slabiju masinu kome treba za sufrovanje i sl. zadatke moze da prodje, ali opet onda neka uzme tablet koji je malo bolji i ima to... :D
 
Slabiju mashjinu? Daj fr0wn3r, ono chudo moze da hladi i7 2600k. Verovatno ne bi sve bilo stabilno kada bi se ubacila pasivna 6770 ili 6850, ali mislim da bi sa 6670 sve bilo u redu.

Ovi su testirali ovaj pasivni hladnjak protiv HR-02, ali to je bilo u kucishtu sa ventovima i chisto sumnjam da bi rezultat bio isti kada bi se HR-02 ubacio u fanless sistemu.
 
Interesantno jeste ali je i ruzno do bola! Izgleda kao ves masina :D
 
@ Soleoslav

Ja sam se lepo ogradio zasto mi je ograniceno. nisam detaljno obrazlozio...

Meni nesto sa integrisanom grafikom je slabo i ne vidim poentu tog tihog sistema stoga. Sta ce taj neko da radi sa OC procesorom njegova je stvar, ogranicen je na zadatke koji se oslanjaju samo na taj resurs. Xbit labs kaze da je tesko instalirati GPU, a vidim da nijedan od ova dva site-a to nije uradio, a ako preletis tekst Xbit-a jos dalje zapitaces se da li je uopste obican GPU PCB moguce instalirati sa obzirom na dijametar (pominje se i udaljenost GPU karte od socekta takodje kao problem) hladnjaka i njegovu visinu od PCB-a maticne, npr. RAM visi od 40mm ne moze da stane takodje. No, cak i kada bi mogao da nagura neku low-profile GPU kartu to sigurno ne bi bila ni zvercica poput onih koje si i sam naveo. Tu su i skromnih 400W, sasvim dovoljni vecini za neki normal usage do nekog veceg, ali moze da zastuca. I na kraju cisto sumnjam da bi neko od nas sa foruma (narocito pravih entuzijasta) dao 415$ za nesto interesantno i ruzno (za te pare i posteno napajanje i skroman LC kit od 200$ i lepse skromno kuciste moze da se nadje).

Sve u svemu izraz ograniceno se odnosio na to, u prilog mu govori i specifikacija hardware-a koji proizvodjac preporucuje, proizvod podrzava. Dakle, svuda ogranicenja. Misli na ovo, misli na ono. Moja perspektiva, dakle sa aspekta prakticnosti. Zanimljivo, da, ali dosta prepreka za moj ukus. Ti posmatras sa aspekta hladjenja, ja posmatram sve kao sistem... Drugaciji pogledi.
 
Poslednja izmena:
To za grafichku sam i ja video, ali mislim da je veci problem da se ohladi neka eventualna pasivna grafika nego da se ubaci(uvek moze druga matichna). Nisam spomenuo i7 2600k zato shto je OC proc vec zato shto je jedan od najbrzish na trzishtu.

Shto se tiche lepote kucishta, moja su uvek bila ruzna, pa mi to ne sveta i ne razumem kakve veze ima sa bilo chim, a napajanje od 400W moze sigurno da izgura 6770, a mozda i 6850.

Pored toga, chisto sumnjam da ce neko napraviti neku gamersku konfiguraciju sa ovim kucishtem(sem par ludaka) vec da je ovakva mashina vishe zamishljena za HTPC entuzijaste.

Pored toga, ako moze da hladi i7 2600k verovatno moze i AMD A8-3850, koje ima sasvim pristojno grafichko reshenje.

Stvarno je tachno ovo shto kazesh, svuda ogranichenja, ali mozda je neko spreman da se ogranichi toliko za silent varijantu(ja znam da nisam).
 
Hmmm ne vidim cemu ovoliki hladnjak (ako vec pricamo o silent resenju) kada se za 40 eur moze uzeti neki noctuin cooler sa njihovim ventilatorima koji su skoro pa necujni a ne zauzimaju prostor u kucistu :)
 
Skoro je kljuchna rech.
 
Sve je subjektivno ali evo na primer meni se noctuini 92mm fanovi na normalnom adapteru ( nije ultra noise) ne cuju, vise mi se dernja wd black od njih cak i corsairov vent. se vise cuje od njih kada je opterecen....
 
Bas tako, skoro je kljucna rec. Hoce ljudi tisinu i to je ono sto je za ceniti. Uz odredjene zrtve... Ne mo's imati sve u zivotu pa to ti je... :D

@ Soleoslav

Razumem te, slazem se sa tim sto kazes, znam na sta si ciljao. Samo sam probao da ti pruzim uvid iz mojih cipela. HTPC su ciljna grupa, i ja verujem u to, cak nekako mi i stoji uz njih da puknu 415$ za tako nesto sa obzirom da mi je to u nekom slicnom kosu sa audiofilima, a to po opisu vec kosta dosta (biti audiofil). Iako kontam da im se be bi dopala velicina... Onda opet, sa tim kulerom mozes i da klokujes... Koji hibrid... Od jednog kraja do drugog... No, to ga cini onda kad bolje razmislim jos zanimljivijim. Ludilo. :S:
 
Vrh Dno