Šta je novo?

Intel Skylake

FPS u igrama Marti. Imate okacene video klipove sa testom digital foundry-a na vise mesta po forumu.
 
U renderingu, kolika je razlika izmedju najjaceg Skylake proceosora i i7 5820k?
 
Zavisi da li klokujes 5820k i kakav primerak zabodes, ako merimo na istom kloku, 5820k ce imati znacajno brzi render(40%+).
 
Poslednja izmena:
Dali je moguće montirati Cooler Master Hyper TX3 na 1151 ploču?
 
Sto ne bi moglo kada Intel koristi iste rupe za kačenje hladnjaka već neko vreme na LGA 1155 i 1150.
 
Propustio si na casu :) Svi Skylake-ovi imaju veliki dobitak u performansama sa brzim ddr4.

To se odnosi na ploče sa Z170 čipsetom, one podržavaju DDR4 brži od 2133 i naravno da su baš one najskuplje. Sa H110, B150 i H170 čipsetovima si ograničen na 2133. Možeš da ubaciš i brži RAM modul, radiće opet na 2133.
Dakle, čovek je napisao da je kupio B150 ploču i stoga ništa ne bi dobio bržom memorijom. I svakako nije on "propustio na času".
 
Šta je i3-6098P? Zašto ovo postoji i zašto je skuplje od 6100?
 
Ranije P značilo da nema integrisanu grafiku... a ovaj ima i malo je sporiji od 6100. Ista preporučena cena na Intel sajtu za lošiji proc. Može im se.
 
Vredi li da trampim i doplatim, moj 4770k za 6700k ? 1080p60hz, uzimam gtx980ti. Gledam na nekim testovima po 20fps-a razlike u gamingu izmedju ova 2..malo nelogicno ?
 
Apsolutno ne, jedino na neki i7 5820K komplet.

Daj te snimke, bas me zanima. (ako je testirano na istom taktu i sa istom grafickom)
 
Poslednja izmena:
Ocigledno je lik radio neke gluposti..

https://www.youtube.com/watch?v=GVb3joMhtsI

Pa sam onda nakon postovanja naisao na ovo http://www.gamersnexus.net/hwreviews/2035-intel-skylake-i7-6700k-gaming-benchmarks-and-review/Page-2

Pa reko dobro onda i nije vredno. Posto kupujem 980ti jer ne znam dal cu imati para za Pascal nakon izlaska, pomislih se da ne kupim to pa da imam opet obe komponente koje zaostaju kroz manje od godinu dana. Kontam sluzice i7 skroz ok i kroz par godina, ako dx12 ne pogura skylake daleko dalje pa onda pocnu i optimizaciju za njega.
 
Pa, sa nekim 6700k na 4.5ghz i memorijom na oko 2.600 - 3.000mhz, i sa nekom overklokovanom 980Ti, imaces sigurno nesto bolji fps., pogotovo u full HD gamingu,.....e, sad, sto je to neisplativo, kada se pogleda odnos cena vs dobitak perfomansi, je skroz druga prica....poenta je, radilo bi bolje, koliko, nemam tacnu ideju, 5-10% otprilike u zavisnosti od igre itd...
 
Pa, sa nekim 6700k na 4.5ghz i memorijom na oko 2.600 - 3.000mhz, i sa nekom overklokovanom 980Ti, imaces sigurno nesto bolji fps., pogotovo u full HD gamingu,.....e, sad, sto je to neisplativo, kada se pogleda odnos cena vs dobitak perfomansi, je skroz druga prica....poenta je, radilo bi bolje, koliko, nemam tacnu ideju, 5-10% otprilike u zavisnosti od igre itd...

Na dugim stazama i7 4770k ce otpratiti 980ti valjda. To je mi je sada nedoumica. Potpuno sam zanemario Skylake i CPU kao komponentu u mom kucistu. Ako ce da progura moj Haswel 980ti-icu ili eventualno pascal kako valja necu da se cimam sa ovim. Ovako ozbiljno razmisljam da batalim sve jer to je vec 1000e+ sve ukupno neplanirano. Ne znam kakva je situacija sa dx12 igrama koje tek idu i skylake-om i da li se ocekuje drasticna prednost.
 
Ma tih nekih 5%, skoro zanemarljivo, ako cepas na 60fps., i HD, sve ce da radi kao podmazano...:type:
I taj famozni DX12, sta ce doneti, ma šab me gabri,dok dodju igre ja cu mozda biti i na Mesec vec:D, imam jos nekoliko desetina DX11 igara koje nisam odigrao u 2K i 4K( DSR), uzivancija...:cigar:
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe ni x99 kad je gaming u pitanju.

Covek ne koristi komp samo za gaming, vec i za video obradu. Tako da mu je svakako X99 platforma daleko isplativija od Skylake.




Na dugim stazama i7 4770k ce otpratiti 980ti valjda. To je mi je sada nedoumica. Potpuno sam zanemario Skylake i CPU kao komponentu u mom kucistu. Ako ce da progura moj Haswel 980ti-icu ili eventualno pascal kako valja necu da se cimam sa ovim. Ovako ozbiljno razmisljam da batalim sve jer to je vec 1000e+ sve ukupno neplanirano. Ne znam kakva je situacija sa dx12 igrama koje tek idu i skylake-om i da li se ocekuje drasticna prednost.

Ne moze DX12 da donese prednost Skylake procesorima a Haswellu ne.

i7 4770K na 4+ Ghz ce ispratiti bilo koji SLI, a kamoli jednu kartu, pa sa te strane nemas brige bar jos 3 godine.
 
Poslednja izmena:
Nigde to nije napisao. Skylake ili x99 samo za gaming pored i7 haswell nema potrebe... X99 moze da uzme u obzir ako mu treba i za video obradu...
 
Nigde to nije napisao. Skylake ili x99 samo za gaming pored i7 haswell nema potrebe... X99 moze da uzme u obzir ako mu treba i za video obradu...

Nisam nigde tacno, primarno sam tu zbog gaminga. Video obrada je Premiere h264 gde Haswel radi posao korektno za moje potrebe. Casual youtube klipovi koji donesu po koju zaradu. Dzaba mi tu i 5 skylake-a, kada je internet ponuda ****** blago receno.

Okej onda necu da se opterecujem ovime.

P.S @DeRadicci procitao da je i7 6700k dx12 supported a Haswel 11.1 pa eto odlutao u te vode. Znas ono sto vise citas manje znas :)
 
Moguce da se to odnosi na njihove integrisane grafike. :D
 
Ja ne bih menjao taj proc kad ti vec zavrsava posao. Mozda je bolje da uzmes neki ozbiljan kuler, kloknes ga i uzivas :)
 
Moguce da se to odnosi na njihove integrisane grafike. :D

Vidis moguce nije mi palo na pamet :)

@stopke, imam u planu, samo ne znam koliko ce +400mhz da mi donese, a i ajde da ne idemo u @offtopic. Na 4.0 - 4.2 mi radi korektno, samo mi je jedna igra zagrebuckala 80%+ jezgra, ovako je dosta manje. Nista vracam se na grafiku. Hvala obojici.
 
Ako si ga oc na 4.2 i temp su male ostavi ga tako...odličan je to proc.
 
Vidis moguce nije mi palo na pamet :)

@stopke, imam u planu, samo ne znam koliko ce +400mhz da mi donese, a i ajde da ne idemo u @offtopic. Na 4.0 - 4.2 mi radi korektno, samo mi je jedna igra zagrebuckala 80%+ jezgra, ovako je dosta manje. Nista vracam se na grafiku. Hvala obojici.

A, meni da zahvalis na necemu, nista.......:beat:
Inace, planiram da odradim testove, I7 na 3.8ghz vs 4.8ghz,..... onako za sebe,pa cu i to da postavim na forum, pa ce vidimo rezultate...:rtfm:
 
Dobices 7-8 stepeni vise...
 
Ovako stoje stvari, ako se igra na full HD i lock 60fps., onda zbog manjeg GpuUsage i manjeg CpuUsage, i grafa i procesor imaju dosta manje temperature.....recimo, kod mene su temperature u gamingu u proseku oko 50C., na 4.8ghz HT ON i 1.295v voltage...
 
A, meni da zahvalis na necemu, nista.......:beat:
Inace, planiram da odradim testove, I7 na 3.8ghz vs 4.8ghz,..... onako za sebe,pa cu i to da postavim na forum, pa ce vidimo rezultate...:rtfm:

Mislim da se podrazumeva za tebe, dosta si pomogao ranije jos oko 970-ice kada sam imao problema ;) Btw da lockam vsync u igrama koje su sp, pa cak i moba igre lockam na 60 sa vsyncom. FPS/Survival je vec druga prica. Cekam rezultate za klok na i7, od 3.5 na 4.0 nisam video vise od 2-3 fps-a u igrama, zato nisam nikada odlucio da uzmem neko solidno vodeno.
 
Otvori tu temu da ne idemo vise u off...
 
Izvinjavam se ako sam promasio temu ali nisam uspeo naci konkretno za moje pitanje. Planiram da uzmem i5 4590 i Gigabyte GA-Z97-D3H maticnu plocu. Da li ce ovaj procesor moci da zadovoljava potrebe igrica u naredne 3-4 godine, izasao je u maju 2014, sto se tice ove godine po ocenama koje sam video (na game debate) sve igrice komotno rade i na jace od preporucenog. Znam da su mocni procesori, pa me zanima da li sam miran u narednim godinama sto se toga tice? :)
 
Nazad
Vrh Dno