Šta je novo?

Intel Skylake

ma salim se,ja toliko kriziram za OC-om da sam sinoc trazio regor-e sa nesto pristojnijom plocom,odavno ganjam g3258 ali mi uvek umakne,a zaklanih djavolcica nema ni za leka...nikad vise necu kupiti zakljucani procesor u zivotu.
 
Poslednja izmena:
FFS 4.8 na 6400 idemooo :p
P.S. Ali i3 ide na bolesne klokove.
 
Poslednja izmena:
pa kul mozda cu moci da izvucem jos malo iz ovog 6100 :d
 
Sta kazu BCLK limitiran na 127 recimo i5 6400 ima base 27x127 to je oko 3.4GHZ to realno nije nesto mislim da mu je turbo na 3.2Ghz e vec i5 6500 on moze na 4ghz to bi vec bilo pristojno, iz ovoga ce najvise profitirati i3 procesori jer imaju visok multiplier.

Sta kaze Intel na ovo ima li gdje kakva novost? Bojim se da ne navuku narod sa ovim da malo gurnu prodaju zakljucani procesora pa da onda ne izbace nesto i ukinu ovaj OC.
I sto bas BCLK limitiran na 127 sta je uzrok.
 
Vjerovatno, samo sad guglam ali tesko doci do informacija koji chipset izuzev z170 ima mogucnost OC-a moze li H170 i B150
 
Evo citam sad kazu to je jos u test fazi u ponedeljak ce izaci bios pa oni koji imaju procesore moce probati (mislim da je Asrock najavio bios).
Ono sto sam procitao a sto ne valja jeste da nema power saving opcija i to da konstantno pokaziva 100c temp. tj. nema tacnog ocitavanja temperature, a ne bi se licno bavio Oc-om u koliko ne bi znao kolika je temperatura.... sve je ovo jos u pocetku i ostaje pitanje sta ce se desiti, mislim da je samo patka pred praznike da se malo pogura prodaja non-k modela a kasnije ce se oglasiti Intel i narediti Asrocku i ostalim da se okane corava posla (moje misljenje naravno ;) )
 
Gluposti Goldi. Nisi ti to lepo pročitao.

Given elmor’s ties to ASUS, I suspect that ASUS will also roll out adjustments over time for BCLK non-K overclocking.
Given Supermicro, ASRock and ASUS are doing this (presumably GIGABYTE, MSI and EVGA will follow)


Naravno da će svi proizvodjači izbaciti polako nove biose nema tu nikakve patke niti nauke njima je u interesu da prodaju ploče a te opcije prodaju ploče?Elem Procesore overklokujemo godinama što bi bilo drugačije i sa ovima.Napravili su kao hype zaključani i nebi me čudilo da je baš Intel sam izbacio paktu i omogućio OC istim cpu ovima.

Amd je radio slične trikove sa svojm cpu ovima gde je čak dozvoljavao da se otključavaju jezgra,to su jednostavno stvari koje prave Hype i klinci se lože ?? Neće sada svaki korisnik na svetu Overklokovati svoj Cpu a čak i da to uradi Intelu lepo on prodaje svoje CPu ove dal je i3 ili i5 6400 ili 6600K baš ih nešto zab...

Sve će se iskristalisati za par dana i onda lepo možemo da kupujemo ko kupuje ko gleda nek gleda i dalje :p
 
Nadam se da si u pravu, svakako cu pratiti dalji razvoj u glavi mi je pik ASUS Z170-A i i5 6400, ploca mi se strasno svidja a procesor kad bi se mogao OC bilo bi ekstra.
 
Mislim da su ovo lose odradili aj sto ne radi integrisana grafa, ali procesor ne spusta takt, moze se koristiti ali nije to to.
 
uuu jedva chekam da dofatim neki i5 pa da ga izmesarim lepo :D
 
ne mogu,keve mi.prosto ne mogu.i neko me posle ubedjuje da ima sustinskih razlika medj' homo dinarii,samo mu promeni dijalekt i posadi ga gde god hoces u ovom nasem trouglu,isto je...
 
Ajde ASUS šta se čeka. Merkam neki i5 6500@4GHz na vazduhu kad bi moglo i to sa box kulerom. Ne tražim mnogo samo 400Mhz preko turbo.
Kako su zeznuli takt i5 6400 je trebao biti na 3Ghz. Već vidim neki i5 6x50 kabylake dogodine. Ma karachay lake. ;)

Jepo je reko neko da posle peščanog mosta nije bilo revolucije a i kako bi kad su crveni(AMD) malokrvni. Krenuli sa fuzijom a onda im posle treba transfuzuja da prežive.
 
Nazad
Vrh Dno